Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a feladata a katonaságon...

Mi a feladata a katonaságon belül az egészségügyis katonának [szanitéc]?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a Kinizsiben nem képeznek ki e.ü.-s katonákat,esetleg más suli,vagy honvédnek kell bevonulni?

Köszönöm előre is. :]


2010. jan. 8. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
hát, én eg.ügyi szakközepet végeztem, akartak is berángatni nagyon szanitécnek, de inkább ledolgoztam, így több értelme volt eltölteni azt az időt. Leginkább, gondolom, oltásokat kell adni, meg a gyengélkedőn levőket istápolni, esetenként bekerülhetsz külmisszióba. Én inkább vízummal utazom, nem gépfegyverrel.
2010. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Azért várok még válaszokat. ;)

2010. jan. 8. 15:46
 3/4 vzs ***** válasza:

Leginkább az a célravezető, ha valahol civil suliban szerzel eü-s végzettséget, ezután vonulsz be.

a feladatkör első sorban valóban injekciók beadásában és a gyengélkedőre tévedők vizsgálatában merül ki, de hozzá kell tenni, hogy lövészeten, robbantási gyakorlaton, mindenféle laktanyán kívüli harcászati foglalkozáson kötelező eü biztosítás van, ami jó esetben azt jelenti, hogy egy fa árnyékában ülve megvárod, amíg a bokorugrók megunják a mókát, rosszabb esetben a sérültek gyors ellátása, majd segélyhelyre, kórházba juttatása a feladatod.

2010. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Egyébként egészségügyi szakon tanulok szakközépiskolában.
2010. febr. 3. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!