Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha az ország fegyverkezni...

Ha az ország fegyverkezni kezdene ahoz mit szólnátok?

Figyelt kérdés

2.kérdés: Ha egy ország nincs benne az EU-ban vagy a NATO-ban akkor akárhogyan fegyverkezhet?

Gyárthat bombákat, hadihajókat, helikoptereket?


( Bocsi de egy órában csak egy kérdést lehet:( )


F/16


2009. aug. 29. 01:04
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Igen,kellene fegyverkezni,persze csak védelmi céllal,mert most gyakorlatilag nincs seregünk.Ilyen szomszédokkal, mint Szlovákia,Románia nem árt résen lenni...
2009. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Na figyelj.Én falun lakom,itt ha fegyverkezés lenne csak is a tyúktolvajok meg a veteményesekben gyümölcsösökben elkövetett lopások tettesei ellen kéne fegyverkezned.De az megint nem jó mert akkór meg rasszista vagy hát hogy van ez komám??
2009. dec. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Ehhez pénz kéne. Arra sincs pénz hogy a rendőrök vagy katonák lőgyakorlatozanak nem hogy fegyverkezésre.
2009. dec. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

1. Nekem tetszene.

2. Gyárthat, csak nagyon nehezen menne a beszerzés.

2009. dec. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Első kérdésedre: engem eléggé meglepne,ha fegyverkezni kezdene,de gyakorlatilag csak annyira kis ütemben tehetné ezt hogy a legtöbb embernek fel sem tűnne,mivel nincs miből olyat alakítani mint amit német hadsereggel tettek a 30-as években.

Összességében engem némileg megnyugtatna. Ha a fegyverkezés,egy elfogadható szinten növekszik.

Második kérdésedre: nem mindegy hogy a gyártás saját fejlesztést vagy licencet takar.Hadihajó? Hova? A dunára,meg a tiszára? A dunai flottila így is romokban hever,tehát ez szerintem zsákutca.

A repülőgépek gyártása nagyon drága,főleg a mai színvonalon,itt maximum a licenc jöhetne szóba,de az is óriási költségeket zabálna fel,mert rengeteg fontos nyersanyag nem található meg itthon,azt is venni kell.

Ugyanez igaz lenne a harcjármű gyártásra is,hol a vasérc és a többi? És ha már van azt hol tudják rövid idő alatt felhasználható termékké varázsolni? A kohókat egymás után zárták/zárják be.

A mai körülmények közötti az országnak jobban megéri időnként venni néhány T-80-ast meg továbbfejleszteni a régieket,mint egy új egyedi típust rendszerbe állítani saját gyártás mellett.

A másik az hogy egy esetleges háború esetén kiket ültetnének a tartalék eszközökbe? Mivel a sorkatonaságot megszüntették,a fiatalabbak csak ágyútölteléknek lennének jók.

Ha már a fegyverkezésnél tartunk...a tüzérség,és önjáró tüzérség egy olyan szegmens amiben még alkothatunk nagyot,és védelemre remek alkalmatosságok.

2009. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

az első egy balodali ökör

te nem vagy magyar ha nem bizol a saját országodba


és ha háboru lenne még ott van a gárda mag mindenki akek számit a hazája

2010. márc. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb, ha fejlesztenénk ki sárkányokat (génmódosítással) úgy, hogy értsék az emberi nyelvet, olyan okosak legyenek mint egy ember, és az tegyék, amit az ember mond. Ez azért is lenne jó, mert élőlények lennének, vagyis tudnának szaporodni. Mi lennénk az egyetlen ország, aminek intelligens és szaporodó légiereje van🤣🤣🤣🤣
2023. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!