Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A ZMNE elvégzése után (katonai...

A ZMNE elvégzése után (katonai szakon) felajánlják a missziót, vagy kötelező?

Figyelt kérdés
Vagy van-e egyáltalán lehetőség rá?
2010. jan. 1. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ha elvégzed, akkor utána megajánlják neked a honvédelmi állást, és ha elfogadod, akkor utána lesz a szép kis tisztavatásod. Missziót nyilván már majd csak ezután tudsz vállalni, mint hivatásos katona.
2010. jan. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A misszió elvileg nem kötelező, hanem önkéntes, de arra semmi esély, hogy úgy legyél sikeres, hogy sehova nem mégy ki. Afganisztánból lehet, hogy vissza leszünk verve mire te odaérsz, de ott van Afrika, stb.

A konkrét alakulat, beosztás határozza meg annak esélyét, hogy kijussál, a ZMNE-nek semmi köze hozzá.

2010. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nem ajánlják fel, és elég nagy a tolongás a missziós helyekért, mivel a hivatásos katonáknak ez az egyetlen lehetősége arra, hogy tisztességesen keressenek.

magas szintű nyelvtudás nékül esélyed sincs arra, hogy bekerülj a "kiválasztottak" közé, és az sem árt, ha a "b" kateg. mellé legalább a "c"- t is megszerezd.

(a fiam jelenleg afganisztában van, de megjárta irakot, boszniát és ciprust is...)

2010. jan. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

előttem lévő kommentelőhöz:


Ha valaki ZMNE-n tanul, akkor az első két év arra mennek rá, hogy legyen meg a szaknyelvvizsgád, és a C-s jogsid.

2010. jan. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
ezt nem tudtam. ( a fiam, akire már hivatkztam :) tiszthelyettesit végzett, jelenleg főtörzs. (persze ők is tanulták a nyelvet, de azt mondta, hogy csak a suliban tanult szinttel semmire sem ment volna. amúgy megvan a nehézgépkezeőije és a harckocsiveztőije is - és még így is pedáloznia kell, hogy bekerüljön egy- egy kontingesbe. persze, ha valakinek már egyszer sikerül, akkor megnő az esélye annak, hogy más kiküldetést is megkap.)
2010. jan. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A nyelvvel semmi gondom nincs. Azon nem fog múlni.
2010. jan. 2. 10:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek: Mindezeket onnét tudom, hogy elmentem nyílt napra ZMNE-re tavaly (meg most is megyek majd (jan.15.én lesz)). Sikerült felvennem kapcsolatot néhány hallgatóval is, és ők is ugyanezeket mondták.

Nyelvvizsga meg kötelező (valami STANAG 2.2.2.2 - asszem szaknyelvvizsga vagy vmi hasonló.) C-s jogsi meg asszem harckocsihoz kell.


Amikor megkérdeztem egyik hallgatót, h milyen jogsi kel egy BTR-re, akkor azt mondta, h katonai engedély... Meg hát C-s ugye kötelező, úgyh valószínűleg az.


(Ezek csak annyira biztos információk, amennyire igazat mondtak nekem. XD)

2010. jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából a haverom oda jár, és sok mindent elmondott, csak a misszióval kapcsolatban nem volt biztos.
2010. jan. 2. 12:46
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező, sőt háborús helyre önkéntes.


Külszolgálatra meg menned kell, ha küldenek, de csak úgy küldenek, ha pl van nyelvvizsgád (angol) és bizonyítottál már

2010. júl. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsga az felvételi követelmény, majd a szakmai nyelvvizsga letétele is az.
2010. júl. 16. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!