Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hadmérnöki képzésre hol lehet...

Hadmérnöki képzésre hol lehet jelentkezni? Vagy inkább a NKE katvezetői-re éri meg jobban menni?

Figyelt kérdés

#nke.hadmérnök
2014. aug. 18. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az egyik műszaki képzés (viszont civil szférában kb. lehetetlen elhelyezkedni vele), a másik meg humán (katonáskodással kapcsolatos jogszabályok, aztán harcászattal kapcsolatos dolgok, hadtörténet, ilyesmi).

Kérdés: melyik érdekel jobban?


Ha ajánlhatok valamit, jelentkezz katvédre. Azzal civil szférában is van némi mozgástér, ha esetleg nem tetszik a függelmi rendszer, de mégis ugyanúgy kötelezően el kell helyezniük végzés után, mint a honvéd tisztjelöltet.

Rendőrnek (rendőrtisztnek, pl. NKE-bűnügyi nyomoz szakra) semmiképp ne menj. Rosszabb pénz, rosszabb megbecsülés, és sok szˇargagyi tanár a volt RTF-ről. Nem jó.

2014. aug. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
igazából mindkettő érdekelne de a katvédelem is de az sokkal kevésbé de azzal hol helyeznek el?
2014. aug. 18. 16:50
 3/13 anonim ***** válasza:

" Az egyik műszaki képzés (viszont civil szférában kb. lehetetlen elhelyezkedni vele),"


Habár tényleg müszaki képzés, de nem hadmérnök már hanem Katonai üzemeltetés. Sokkal tágabb mint a had és biz. mérnök volt.


" a másik meg humán (katonáskodással kapcsolatos jogszabályok, aztán harcászattal kapcsolatos dolgok, hadtörténet, ilyesmi). "


Ez igy teljesen hülyeség. Régen nem tudom hogy müködött de jelenleg ez nem igy van.

Mindenki ugyanazt tanulja Katvez, katüz, katlog, 3 évig. Ugyanazokat a jogszabályokat, hadtörit, "ilyesmit" Minden ugyanaz.


Az utolsó évben van szakosodás. Ekkor van az hogy különböző dolgokat tanulnak. az emberek szaktól függően. De ekkor sem a jogszabályokat és a hadtörit fogják különbözően tanulni, hanem a szakiránynak megfelelő tárgyak lesznek. A katveznél pedig a hadtöri és a jog sem különbözik a többitől.


Ez a 2014 aug 25-től fennálló jogállás. Idén vettek fel és GT-be most volt erről előadás csak azért okoskodok itt.

2014. aug. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És melyiket ajánljátok?
2014. aug. 18. 17:12
 5/13 anonim ***** válasza:

ma 17:00


Tehát miért is hülyeség az, hogy a műszaki irányvonal inkább reált oktat, a katvez irányvonal meg inkább humánt?

Nem látom, hogyan cáfoltad ezt meg...

2014. aug. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ma 17:12


Én, ahogy írtam, katasztrófavédelemre mennék. Igen, kötelező elhelyezniük, csakúgy, mint a honvédtisztet. Ahogyan már leírtam.


Viszont nyilván nem törvényszerűen helyeznek el azonnal, honvéd tisztjelöltről is hallottam már, akivel aláirattak egy papírt, hogy csak 2 évvel később tudják állományba venni a szakirányával, és addig nem kellett dolgoznia (kapott valami rendelkezésre állási pénzt cserébe viszont) .

2014. aug. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egyenlőre a szememmel lehet baj ez befolyásolhatja hogy melyikre megyek 1-es és 1.5-ös a szemem.Köszi a válaszokat
2014. aug. 18. 17:27
 8/13 anonim ***** válasza:

"Tehát miért is hülyeség az, hogy a műszaki irányvonal inkább reált oktat, a katvez irányvonal meg inkább humánt? "


Sajnálom ha nem látod, egyébként csak kiakartam fejteni, hogy az első 3 évben nincs olyan hogy müszaki vonal, és nincs olyan hogy humán vonal.

A 4. évben pedig elvagy tévedve ha azt hiszed hogy a Katvez humán vonal. A Harcoló-müszaki nem humán, a felderítő nem humán(rengeteg matek van több mint logisztikán), de még a lövésznél is sokkal több a reál tárgy mint a humán összességében. 4. évre pedig a hadtöriből elég erőteljesen kifogy az ember.

Ez tény, nem a kisujjamból szoptam ki.


" honvéd tisztjelöltről is hallottam már, akivel aláirattak egy papírt, hogy csak 2 évvel később tudják állományba venni a szakirányával,"


Erről még nem hallottam, de nem cáfolom mivel nem tudom hogy volt-e ilyen ténylegesen. Az idén végzett 4. éves HTJ-k (illetve hadnagyok) mondták hogy nekik már megvan az elhelyezés. Tehát (idén legalábbis) mindenki kapott munkát a MH-n belül.

Azt hogy a szakiránynak megfelelően kapták-e nem tudom. Itt bizony lehet eltérés.

2014. aug. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ma 17:48


Továbbra sem tudsz olvasni. Talán nem ártana megtanulni.

2014. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"A 4. évben pedig elvagy tévedve ha azt hiszed hogy a Katvez humán vonal. A Harcoló-müszaki nem humán, a felderítő nem humán(rengeteg matek van több mint logisztikán), de még a lövésznél is sokkal több a reál tárgy mint a humán összességében. 4. évre pedig a hadtöriből elég erőteljesen kifogy az ember. "


A "Harcoló-műszaki" nem tudom micsoda, valami nagyon újkeletű dolog lehet.

A logisztikai tiszt nem mérnök.

A felderítő nem mérnök.

A gép.lövész szintén nem mérnök.

Ergo a matekjuk pisiseknek való a hadmérnök matekhoz képest. A mechájuk (ha tanulnak egyáltalán) szintúgy.



[link]



Hadmérnökképzés pedig még mindig van, tessék, ott szerepel a honlapjukon az alapképzések között. Nem olyan régen végeztem (nem mondom meg, milyen területen), de azzal együtt is, hogy a ZMNE-NKE tranzíció igen nehezen, nyögvenyelősen ment, nem hiszem el azt a hazugságot, hogy megszüntették vagy "szétbombázták" a hadmérnökképzést.

Még erre talán meg is éri érdemben reagálnom...

2014. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!