Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Pontosan mennyi is? (részletek...

Pontosan mennyi is? (részletek lent)

Figyelt kérdés

El tudná nekem mondani, hogy egész pontosan miből hány darab van a Magyar honvédség tulajdonában?


Amit tudni vélek, az 151db T-72 harckocsi (90 üzemkész), 14db JAS 39 Grippen, 12db Mi-24, 8db Mi-8 és Mi-9, 7db Mi-17.


Szóval a repülők (felderítő, vadász, helikopterek, szállító, stb.) Harckocsik (Tankok, APC-k, egyéb járművek), és minden egyéb műszaki eszköz pontos száma és típusa érdekelne. Agymenések nem.


2010. jan. 22. 12:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Több mint amennyi kell. Tk. a külföldi vállalásainkon kívül nem is nagyon kell sereg.
2010. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jobb ha van és nem kell, mint ha nincs mikor kéne.
2010. jan. 22. 12:39
 3/15 anonim ***** válasza:
nem jobb mert fent kell tartani.. és azt is az adókból kell.. inkább fordítsuk oktatásra, kórházakra nem?
2010. jan. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Rengeteg dolgot fenntartunk az adónkból, aminek sokkal kevesebb haszna van. Egyébként abban legalább igazad van, hogy az egészségügynek, és az oktatásnak lehetne több pénzt adni.


Egyébként Magyarország a GDP 1,7%-át fordítja a Honvédségre, szóval nem ez a legnagyobb "felesleges" fogyasztó. Arról nem is beszélve, hogy egy hadsereg nélküli állam teljesen védtelen, és nincs sok tekintélye a nemzetközi politikában. Egyszerűen nincs súlya a szavának.

2010. jan. 22. 12:46
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
jaj drága... amugy sincs.. kicsi a gazdaság, el vagyunk adósoddva.. kevesen is vagyunk és még emellett egymást tépjük... szerinted a hadsereg fog súlyt adni Mo. szavának? :) ari elképzelés..
2010. jan. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem az mondom, hogy az egyetlen dolog, de azért van súlya. Az EU is "elvárja" a GDP 2%-ának ráfordítását. más dolog, hogy ezt nem teljesíti minden tag. A NATO sem csak azért van hogy minket védjen, szintén szerepvállalást vár.


Egyébként mondtam, agymenés nem érdekel. Aki tud az válaszoljon, és értelmesen! A többi hanyagoljon.!

2010. jan. 22. 12:58
 7/15 anonim ***** válasza:

OSTOBA!

ha ennyire honféltő vagy, akkor hogy lehet ennyi eszed?

Ha valaki megírná, akkor "enyhén" szólva ki lennénk szolgáltatva...


GONDOLKODJ! (ne vedd sértésnek, nem bántásból mondom. Ha annak veszed, akkor bocsi! nem annak szántam!)

2010. jan. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem áll fenn támadás veszélye, egyébként sem hiszem, hogy komolyan gondolod, hogy bármi felderítés nélkül nekünk rontana bárki. Hidd el előbb felmérnék mi van, meg mi nincs. Egyébként sem nagy titok. Pusztán fel merült bennem a kérdés, mert a környező országokkal nagyjából tisztában vagyok. Viszont nagyon kevés infót találtam Magyarországról, amire még becsléseket alapozni sem tudok.
2010. jan. 28. 18:03
 9/15 anonim ***** válasza:

előző vagyok...

Fejben szerintem ne tervezz háborút... :) (gondolom azért kellhet ily nagy részletességgel minden adat. (persze lehet csomó más oka is, de írásodból ezt tudtam levenni... :$))

Túl sok tényezője van.


Hátőőő... kissé elavult példa: PearlHarbornál se nagyon tudtak a támadásról...

És igen, elvileg nem vagyunk "veszélyben", de sajnos ez a politikán alapszik... É-i szomszédunk elég nyílt ellenpropagandát folytat ellenünk... Ha nem is az ország, a lakói, majd ezt követően az ország elég könnyen kiprovokálhat egy háborút. Merész feltételezés, de vedd figyelembe az emberi tényezőt. Sajnos sok az agyilagzokni ember...


Namind1... Elvileg amúgy wikipedián van fent valami...

2010. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem tervezek, csak úgy felmerült bennem a kérdés. Már nem is igazán tudom hogyan, de haditechnikával kapcsolatos cikkeket mindig is szívesen olvastam, jobban is érdekel, mint a dolog emberi oldala. Műszaki beállítottságú vagyok :)


"PearlHarbornál se nagyon tudtak a támadásról... "

Igen, de ott a szenvedő fél nem tudott a támadásról. Furcsa is lenne, ha a japók tudtukon kívül bombáznának :-P


"É-i szomszédunk elég nyílt ellenpropagandát folytat ellenünk..."

Tőlük nem tartok. Mindketten uniós tagállamok vagyunk, szóval szövetségesek. Ráadásul a 29300 fő magyar sereg ellen nekik, ha jól tudom 13000 van. Rohadt mocskok, de csak provokálni tudnak, mint mondtad. :)


"Ha nem is az ország, a lakói, majd ezt követően az ország elég könnyen kiprovokálhat egy háborút."

A Fidesz biztos nem fog háborúzni, arra mérget vehetsz. Ha meg olyan kormányt választanak, ami hajlamos rá (ilyen jelölt tudtommal nincs), valószínűleg először megerősíti a Honvédséget. A Jobbik is 90 ezer főre akarja növelni. Ezzel már Románia ellen is volna esélyünk (45000 fő+elavult szovjet haditechnika). Persze ez már csak találgatás :) ajh mit ki nem hozol belőlem :D

2010. jan. 29. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!