Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha balkezes vagyok lehetek...

Ha balkezes vagyok lehetek mesterlövész?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de kíváncsi vagyok.

2015. febr. 6. 19:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen mindössze jó látás kell hozzá. A többi meg tanulás. Egészséges kiváló látásù ember kell aki tud tanulni. Ha ezek vannak akkor nincs gond.
2015. febr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!De az is kell, hogy tökéleteset lőjünk lövészeten, ha jól tudom.
2015. febr. 6. 19:51
 3/16 anonim ***** válasza:
Ha szereted a mesterlovesz filmeket nezd meg az Ellenseg a kapuknal c. filmet
2015. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nyílván de ezt tanítják hogy hogyan kell beállítani a célkeresztetet meg az irányzékot azt hiszem nem egyedül lõsz hanem van egy ember aki mondja hogy milyen a távolság. Meg is kell saccolni kb milyen messze lehet.
2015. febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Kis kedvcsináló a "szakmához":


[link]

2015. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb helyen a balkezesség kizáró ok, mivel a tolózáras fegyvereket csak jobbkézzel lehet újratölteni, és még mindig ezek a legjobbak, mondjon bárki bármit. Ahol nem kizáró ok a balkezesség, ott pedig a balkezesek 99.9%-a nem megy át a rostán, mert alkalmatlan a pontos és gyors tűzkiváltásra, mivel fogást kell váltania, és vissza.


Csak, hogy számadatot is mondjak, az elmúlt 20 évben a Magyar Honvédségnél kevesebb, mint 10 balkezes mesterlövész szolgált, jelenleg egyetlen egy aktívról tudok.


Egyszerűen a jobbkezeseknek könnyebb, gyorsabban el tudják végezni a feladatot. Általában a balkezes mesterlövészek nem is jobb kézzel kezelik a záratszerkezetet, hanem ballal, és vagy a fegyver alatt (ha támaszon van), vagy felette (problémás lehet a célkövetés) átnyúlva töltenek újra (mellesleg a leghatékonyabban az AK-t is a mellső ágy alatt átnyúlva lehet felhúzni, mert addig is célra tudsz tartani).


Egy szónak is száz a vége, ha nem vagy kiemelkedően gyors, és nagyjából a legjobb lövész a mesterlővészképzésen, akkor nem leszel balkezesen mesterlövész.

2015. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még annyit hozzá: ne a filmekből indulj ki, az Ellenség a kapuknál még talán a legjobb, de a modern filmek nagyon nem azt adják át, ami egy mesterlövésznek valójában a munkája. Térképrajzolás, ghillie-készítés kint a terepen, tereprendezés, támpontozás, stb., ezeket mindig meg kell tenni, és sokszor előfordul, hogy sok-sok óra mozdulatlan fekvés után azt mondják, hogy cuccoljatok a spottereddel, mentek haza. Pedig nem is lőttél semmit, csak bámultad a pampát.
2015. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Az Ellenség a kapuknált és az Orvlövészt is láttam.

#4-es a mesterlövész melett az az ember a megfigyelő.A számolásokat ő végzi, megálapítja a találatot és új célpontot keres.

Utolsó!Tudom, hogy sokszor csak megfigyelni mennek, és nem lőnek senkire/semmire.

2015. febr. 6. 20:50
 9/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha minden másnak megfelelsz nem lesz gond avval, hogy milyen kezes vagy. Elvégre is mesterlövészek ritkán adnak le egymás után két gyors lövést, végképp messzire.
2015. febr. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ, hány balkezes vagy.

Amúgy meg nagyon is jó mesterlövész válhat belőled. Kicselezed az ellenséget. Jobb kézről várják a golyót, az meg nagy ravaszul balról jön... :))

2015. febr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!