Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért van mindenki annyira...

Miért van mindenki annyira be****va, mert felröppentek hírek, hogy lehet, hogy bevezetik a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Legalább ha valami gond lenne, akkor tudnák hogy melyik végén kell megfogni a fegyvert, kicsit jobban tisztelnék egymást,( mert hát ugye a mai yolo swag fiatalok közül nagyon sok féreg van) ráadásul kapnának zsoldot a sorkatonák, + ellátást is. Szerintem elég jól hangzik, legalább is jobb, mintha utcát kellene söpörni, vagy koldulni..
2016. jan. 17. 18:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mosz is jelentkezhet katonának aki akar.
2016. jan. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Először is, ilyen hírek nem voltak, épp azt üzente meg a Viktátor, hogy nem lesz sorkatonaság. Másodszor, inkább legyenek yolo swag fiatalok, mint hogy embereket elhurcoljanak katonásdit játszani a semmiért.
2016. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nem olyan kilátásai vannak, hogy utcán kell söpörnie, koldulnia, hanem havi 150-200 nettot kereshetne, vagy akár többet is, annak viszont csak elrabolnák az időt az életéből. Aki akar meg most is mehet, senkit nem kényszerítenek a nincstelenségre.
2016. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

Erre 3 dolgot tudok mondani:

1. Örülnék ha megtanítanák hogy kell fegyvert fogni, csak erre kevés esélyt látok. Egyrészt nincs annyi fegyver, másrészt eddigi magyar oktatási tapasztalataimból kiindulva, előbb tanulom meg youtube-ról mint valami üvöltő tizedestől.


2. A tiszteletből köszönöm nem kérek, elég embert kellett már tisztelenem, olyanokat akik nem érdemlik meg, kezdve a tanáraimtól át a főnökeimig, egytől egyig inkompetens vagy épp odaültetett / jó helyre született emberek, hadd döntsem el kit tisztelek, ha Schwarzenegger kaliberű figura lenne a rajvezetőm, na őrá lehet h felnéznék, de képzelem milyen figurák lennének...


3. Van az országban többezer fiatal, aki imád egyenruhát venni, és masírozni! Gondolom odáig lennének ha még fegyvereket is kapnának. Miért nem lehet őket besorozni, kitanítani?


Ja persze, a liberálnácik félnek tőlük, mert ők utálják a fekete egyenruhában masírozó embereket, és félnek tőlük.

Hát kérem, féljen az akinek félni valója van.

2016. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#2.

"azt üzente meg a Viktátor, hogy nem lesz sorkatonaság" - Vagyis biztosra veheted, hogy be lesz vezetve újra.

2016. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha lettél volna sorkatona, akkor nem kérdezni ilyent.

Én voltam, 18 hónapig - esélyed sincs hogy megértsd milyen volt, ha nem élted át!

2016. jan. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

20 éves kor alatt a srácok is már lányokat zavarba ejtő gyengeséggel bírnak, 16 voltam amikor már javában fűtetlen teremben emeltem a súlyokat, két pólóban, melegítőben, hetekig olyan hideg volt télen hogy még szórakozni sem járt szinte senki, üres volt a városrész, én akkor is mentem csináltam, ugyanúgy vörös volt a kezem a hidegtől mint bemelegítés előtt, 19-20 éves koromra már olyan fizikumom volt mint sok átlag felnőttnek nincsen, belegondoltam akkor is hogy jó volna ha lenne lehetőség katonáskodni mert foglalkoztatott hogy sokan megnézzenek amolyan ruhában is, ne csak civilben.


Én is eljártam hétvégente pihenésképp éjszakánként, de nem ez lett a mindenem, ma meg szinte csak én edzek meg vagy két srác, de úgy ahogy azt kell.

A mostani kölykök már csak a csavargással, szerelemmel vannak elfoglalva.

23F

2016. jan. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
97%

7-es, és ki nem szarja le, hogy mások mivel vannak elfoglalva? Ha neked az a hobbid, hogy katonásdit játsszál, menjél honvédnek, minket hagyj békén a marhaságaiddal. Nem leszel jobb ember a hülye izmaidtól. Vicces, hogy 23 évesen hívsz nálad néhány évvel fiatalabb embereket kölyöknek. Te is éretlen vagy még, nőj fel.


5-ös, ebben mondjuk van valami, de a közeljövőben talán még csak nem kell ettől félni.

2016. jan. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

7: hidd már el, nem lesz attól erősebb senki, hogy padlót mos ingyen napi 8 órában.

Az iskolában, egyetemen is van kötelező tesi, mégis mindenki girnyó marad.

Ahhoz hogy mindenkiből súlyemelő fizikumú ember legyen akkor mindenki mellé oda kéne állítani egy személyi edzőt ami nem kis pénz lenne.


Arról nem is beszélve hogy a jövő háborúiban már nem sok szerepe lesz a fizikumnak.

Én például sokkal jobbnak találnám, ha Magyarország is kiberhadsereget állítana fel, és ott tanítanák védekezni támadnia a fiatal hackereket. MEg lehetne drónvezető tanfolyam is.

Annak már nem sok értelme van a mai világban ha sáros árkokban kúszol mászol a hidegben. A jövő háborúit a kényelmes karosszékből fogják megvívni.

2016. jan. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#7.

"mert foglalkoztatott hogy sokan megnézzenek amolyan ruhában is, ne csak civilben." - Na, ezen a katonaság sem változtatna, Észt nem ad a sorkatonaság.


Egyébként mi köze van a csodálatra méltó izmaidnak a sorkatonasághoz?!

A válaszodból látszik, hogy fogalmad sincs arról, amiről beszélsz!

A sorkatonaságtól senki sem lett izmosabb, vagy edzettebb!

18 éves gyerekeket szívattak másfél évig, volt aki a 18 hónap alatt háromszor mehetett haza egy hétvégére, kopaszként naponta kétszer feltakarítottad a körletet, "fókáztál", fogkefével tisztítottad a padló és a csempe fugáit, engedélyt kértél, hogy kimehess WC-re, 40 fokban az aszfalton órákig gyakoroltad a jobbra - balraátot, meg a díszlépést, az egyik raj balról jobbra seperte az udvaron az avart, aztán jött a másik raj, és az visszaseperte balra, ha nem volt szerencséd, mire mire az ebéded éppen telkezted, már felhangzott az "Egészségükre elvtársak!" parancs, és mehettél kifelé éhesen az étkezdéből, mert jött be a következő század...

Volt egy hónap alapkiképzés és két hónap szakkiképzés, ahol gyakorlatilag állatként bántak a sorkatonákkal, aztán 15 hónap punnyadás, ami semmiről sem szólt, csak arról, hogy nem lehettél otthon, n em csinálhattad amit akartál.

Hidd el, voltam sorkatona is - és kb. 20 éve vagyok rendőr, ismerem a büntetés végrehajtási intézeteket. és ki merem jelenteni, hogy sok fogházban emberibb körülmények vannak, mint a laktanyák többségében volt!


Ja, és az ellátás: soha ne egyél jobbat, mint amit ott adtak!

A zsold pedig '88-ban volt kemény 300 Ft ( ma az kb. 3000 lenne), amit pont a hajadra kenhettél, mert a kantin hétköznap volt nyitva, ahova kopaszként esélyed sem volt bejutni, mivel a nyitvatartási időben a foglalkozások voltak, ha pedig később bejutottál, akkor vehettél üdítőt, csokit, mert borotválkozó felszerelést.

2016. jan. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!