Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A németek a 2. világháború...

A németek a 2. világháború vége felé inkább megadták magukat?

Figyelt kérdés

Néztem egy dokumentum filmet, ami hát nem tudom, nekem elég valószínűtlennek tűnt, lehet propaganda.


Azt mondta, hogy már Berlintől 60 kilóméterre jártak, 3man egy jeepel felderíteni mentek, és belebotlottak egy német konvojba. Tankokkal, 15 ezer katonával stb... Odament a parancsnokhoz (???) az amerikai csávó, és mondta, hogy adják meg magukat, mert az ő egységei az erdő mögött vannak az oroszokkal. És a csávó megadta magát, a német, és még a Lugerét is odanyújtotta.


Nekem ez eléggé... hihetetlennek tűnik, vajon igaz lehet?



2016. jan. 26. 01:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Ezt láttam én is.

Youtube-on is fent van, de már nem tudom melyik.

Nekem teljesen hihető amúgy. Ez kb. egy hadosztálynyi katona, akik gondolom pont azért vonultak nyugat felé, hogy inkább amerikai fogságba essenek és ne szovjetbe.

2016. jan. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
61%

a németek se voltak hülyék tudták már 43-tól kezdve, hogy a háború elveszett főleg azok akik a fronton harcoltak


Hitler az iróasztal mögül gondolta, hogy még csodafegyverekkel mint a

- V2 rakéta

- A sugárhajtású vadászgépek

- Sturmgewehr 44

- Panzerfaust 100

- Kőnigstiger tank


ezen új fegyverekkel meg fogják tudni nyerni a háborút de az az igazság, hogy ezen találmányok már túl későn születtek meg

Ha 1943 ben rendelkeztek volna a németek ezen fegyverekkel még megforditható lett volna a háború menete de igy túl kevés készült ezekből a fegyverekből meg a német hadsereg is felmorzsolódott 1943 - 1944-re

2016. jan. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem tudod véletlenül, hogy melyik dokfilmben van ez benne?

Mert itt keresem, de nem találom sehol... :D

2016. jan. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Fegyvertan c. dokumentum sorozat 2. évadának 3. epizódja "WaffenSS" címmel ;)


Amúgy ebben azt mondták, hogy az SS katonái viseltek Lugereket, és ők sosem adták meg magukat, utolsó emberig/töltényig harcoltak, ezért is kételkedtem ebben.


De már sokat gondolkoztam rajta, hogy vajon tényleg ilyenek voltak-e a németek, mint ahogy a filmekben szerepelnek. Úgy értem hogy velejéig rossz emberek, kegyetlenek, mindenkit szétlőnek és megtámadnak, swinehundozzák az amerikaiakat...

Valahol mintha olvastam volna, hogy volt olyan, hogy néha még együtt is bratyiztak az amcsik meg németek a háború alatt, mert egyikük sem akart meghalni, sem harcolni. És van benne logika.

2016. jan. 26. 02:01
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

Egy háborúban senki nem akar meghalni főleg ha már úgy látják, hogy értelmetlen a harc

Az SS-ek elég agymosottak voltak azért harcoltak utolsó töltényig de a háború nagy részét a Wehrmacht vivta

Szerintem ez a videó lesz az 05:40-nél

https://www.youtube.com/watch?v=aw_-X9ofAX4

2016. jan. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként a tisztek megtarthatták az oldalfegyverüket általában lőszer nélkül
2016. jan. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Gőringnek is egy aranyból készült oldalfegyvere volt amit megtarthatott és amit az egyik őrzőjének ajándékozott


Hogy hogy nem én érdekesnek találom, hogy mind Gőring mind pedig Himmler ciánkapszula mérgezésben hunyt el mielőtt kivégezték volna őket, ez azért elég gyanús

2016. jan. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan hihetetlen ez, csak akkor, ha eddig a mára már túlságosan erőltetett propaganda filmeket nézett az ember. Jó páran megadták magukat az amerikaiknak és nem harcoltak tovább, mivel tudták már rég elveszett a háború. Ne mindegyik volt német katonát úgy képzelj el, mint egy leklónozott Hitlert, nem sokan támogatták már a háborút, ez is lett a veszte a Német Birodalomnak.
2016. jan. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%
Igen, több tábornok is megadta magát, de hivatalosan Németország csak a leges legutolsó pillanatban kapitulált. A bunkertől már csak 2 km-re voltak az oroszok, de Hitler még mindig üvöltözött a bunkerben, hogy még meg lehet fordítani a háború menetét, meg, hogy a tábornokai szabotálták az egészet...
2016. jan. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Simán megtörténhetett ilyen.


Hitler is még várta volna a felmentést a Nyugati hadseregcsoportoktól, de már a német felső vezetésnek is az volt a célja hogy az amerikaiaknak adják meg magukat.


Lehet benne ráció, az átlag német nem az a gonosz démon akit a tv-ben mutatnak, a többség biztos látta hogy ennek a helyzetnek már rég lőttek. Sőt, az átlag németnek nem csak Berlin létezik, sokaknak a szülővárosát már vagy elfoglalták, vagy porig bombázták, a családja ellenséges területre került, nem sok oka volt hogy tovább harcoljon.


Ráadásul a háború végére már besoroztak mindenkit aki menni tudott, az sem javítja a morált, hogy kiégett katonákkal, gyerekekkel, öregekkel vagy körülvéve.


Egy ilyen elveszett háború vége felé szerintem minden normális ember azt nézné hogy jöhet ki a legjobban ebből, és ki a "kisebbik rossz" akinek megadhatja magát, az oroszok akik vagy helyben lelövik, vagy viszik Szibériába, vagy az amerikaiak akik ha épp nem lövik le, akkor akár belátható időn belül haza is térhet.

2016. jan. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!