Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A németek a 2. világháború...

A németek a 2. világháború vége felé inkább megadták magukat?

Figyelt kérdés

Néztem egy dokumentum filmet, ami hát nem tudom, nekem elég valószínűtlennek tűnt, lehet propaganda.


Azt mondta, hogy már Berlintől 60 kilóméterre jártak, 3man egy jeepel felderíteni mentek, és belebotlottak egy német konvojba. Tankokkal, 15 ezer katonával stb... Odament a parancsnokhoz (???) az amerikai csávó, és mondta, hogy adják meg magukat, mert az ő egységei az erdő mögött vannak az oroszokkal. És a csávó megadta magát, a német, és még a Lugerét is odanyújtotta.


Nekem ez eléggé... hihetetlennek tűnik, vajon igaz lehet?



2016. jan. 26. 01:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Fegyvertan c. dokumentum sorozat 2. évadának 3. epizódja "WaffenSS" címmel ;)"


Kösz!

Basszus, pont ezt lestem én is este, mert azt hittem, hogy ott van, de nem találtam benne. :D

2016. jan. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is van. :)

2016. jan. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A jelenet '45 áprilisában játszódik, a háború utolsó hónapjában.

Akkor már lazán megadták magukat.

2016. jan. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
miért előtte 1-2 évvel nem így lett volna?
2016. jan. 26. 18:23
 15/16 UjfalviLajos válasza:

„Életteret” (Lebensraum) akartak biztosítani a „germán fajnak” .Azonban egy két év csatározás után megdöbbenve látták hogy az alsóbbrendű faj összefogott ellenük és megdöbbentek hogy nem is annyira alsóbbrendűek .Ők is emberek . Még ha nem is tiszta fehérek . a második világháborúban az SS propaganda olyan filmeket mutatott be a németeknek ahol négerek és fehérek fogatlanúl és csont soványan egy bandába verődve harcolnak a felsőbbrenű faj ellen . az agymosás annyira erős volt, hogy elhitették több millió némettel hogy ez a háború jogos pusztán azért mert a többi faj tisztátalan és nem is emberek. A másik nagy "bűne" a nagy világnak a németek szemében a két világháború ideje közötti amerikai bankrendszer és tőzsde ami beférkőzött az átlag német emberek életterébe és a világválság ráébresztette a németeket arra hogy ez nem járható út.Ismerős ? napjainkban is ez a helyzet ... csak most globális bankrendszerünk van kivéve afganisztán és irán...

"Nagy gazdasági világválság 30 as évek" lásd

[link]

2016. jan. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 UjfalviLajos válasza:
És akkor térjünk vissza rögtön a kérdésedre : Lehetséges -e ? azt mondom igen lehetséges. Lehetséges hogy belátták hogy a háború értelmetlen , az öldöklés felesleges / és már nem hittek a 3. birodalom jogosságában. Persze nem voltunk ott :) hogy lássuk azt amikor ez az 15 ezer katonából álló osztag megadta magát. Ne feledd hogy a történelmet mindig a nyertes fél írja !! már lassan 3 ezer éve :) . Mégis azt gondolom ,hogy lehetséges. Hitler a háború végén azt mondta, elárulták őt a hozzá közel álló hadvezérei.Hermann Göring például, Hitler jobb keze, áruló volt. A weimari köztársaság soha nem állt igazán Hitler mögé . Csak ideiglenesen álltak Hitler mögé mindaddig míg Hitler hatalma meg nem ingott. Göring mindvégig abban hitt hogy nem fogják elítélni ha együttműködik az amerikaiakkal. Most pedig az ismeretterjesztő csatornák (NGC,HISTORY,Spectrum, stb) azt szajkózzák : lehetséges,hogy Hitler nem is lett öngyilkos hanem dél Amerikába menekült egy tengeralattjáróval : címe "Hunting Hitler".
2016. jan. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!