Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz, hogy Hitlernek valószínű...

Igaz, hogy Hitlernek valószínűleg nem volt választása az USA elleni hadüzenet előtt?

Figyelt kérdés

Van pár cikk erről. Pl. ez:

[link]

Amerika akkor már évek óta hatalmas szállítmányokkal támogatta Nagy-Britanniát, sőt már a Szovjetuniót is, az óceánon egyre fokozódott a harc köztük és a német tengeralattjárók közt. Nagy ütemben fejlesztették a haderejüket, és Hitler tudta, hogy óriási gazdasági potenciál és erőforrás áll mögöttük, és úgy saccolták, 1942-re Amerika megtámadja őket. Valójában még jól is jött a németeknek a japán-amerikai háború, mert lekötötte az amerikaiakat, és elkötelezte a japánokat, akiknek a szándékai kérdésesek voltak, ez is egy probléma volt. Így időt kaptak, hogy legyőzzék a SZU-t, és később megerősödve visszaverhessenek egy amerikai-brit támadást.

Na és a SZU és Nagy-Britannia elleni háború alakulhatott volna másként, megnyerhették volna a vh-t a németek? Én mindenképpen Angliára mentem volna rá először, ha lehetséges, partra szálltam volna (ehhez még kellett volna némi idő a felkészülésre), elfoglalom, és akkor az USA is valószínűleg távol maradt volna az európai háborútól, legalábbis aktívan nem avatkozott volna be. A SZU-t tavasszal támadtam volna meg, hogy felszabadítsam Finnországot és néhány egyéb államot (pláne, hogy részben én lettem volna a felelős a sorsukért), és végezzek a veszett kommunistákkal, akik a világ söpredéke, de nyilván a politikusok nem így gondolkodnak. Vagy nem támadtam volna meg, és akkor talán ők sem, látva az erőmet.



2017. jan. 1. 07:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
Vannak még ott, a zárt osztályon hasonló taktikai zsenik? Óh, míly veszteség z emberiség számára, hogy megkésett a születésetek!
2017. jan. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%

A németek haditengerészetileg eléggé le voltak maradva.

Nagy-Britannia megszállása egyszerűen nem volt reális.

2017. jan. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, de mondjuk fél-háromnegyed év intenzív felkészüléssel, hadihajók, tengeralattjárók, repülők, stb. gyártásával sem? Annyi idejük talán még lett volna. Amúgy nem értem, ez miért olyan bonyolult. Kiküldenek egy csomó hajót, repülőgépet, bombázót a partraszállás idejére, néhány brit hadihajó nem tűnik olyan leküzdhetetlen akadálynak.
2017. jan. 1. 09:01
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Dönkerknél fél Anglia a csatornába veszett. Ráadásul volt aki kölcsön csizmába.
2017. jan. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Ennyire érdekel, nézd meg Oliver Stone sorozatát ebben a témában. Oliver Stone - Amerika elhallgatott történelme
2017. jan. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

" Én mindenképpen Angliára mentem volna rá először, ha lehetséges, partra szálltam volna (ehhez még kellett volna némi idő a felkészülésre)"


Igen ezt a felkészülést pedig úgy hívták, hogy Angliai csata, amiben a németek megpróbáltak légi fölényt szerezni Dél-Angliában. Ezt végül elvesztették.

A háborúban később is jól látható, hogy mekkora szerepe volt Európában a légi fölénynek.


Brit Birodalom pedig mégis csak egy több, mint 400 millió lakossal bírt. Lett volna honnan katonákat mozgósítani.

Ezt nem is mutatja jobban más, mint El-Alameini csata,ami az utolsó igazi csatája a Brit Birodalomnak, a katonák a minden jelentősebb részéről érkeztek oda.


"SZU-t tavasszal támadtam volna meg, hogy felszabadítsam Finnországot és néhány egyéb államot "

Először is tudtommal Finnországot senki sem foglalta el. Másodszor nem véletlenül nem támadtak tavasszal, mert a téli olvadás után, sártengerben nem tudnak gyorsan haladni a németek, ez 1942 tavaszán bebizonyosodott. Amúgy Sztálin is ezzel számolt, hogy előbb Angliát foglalják el.

Az USA-nak bőven volt kapacitása két frontos háborúra.

2017. jan. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az angliai csatában az angolok sem tudtak légifölényre szert tenni, és csak azért voltak picivel jobb eredményeik, mert hazai pályán voltak. Finnországot valóban nem foglalták el, csak a 10%-át. A Brit Birodalom mérete nem sokat jelentett, kevés katonát tudtak volna időben mozgósítani a gyarmatokról.
2017. jan. 1. 11:44
 8/14 anonim ***** válasza:

"Az angliai csatában az angolok sem tudtak légifölényre szert tenni, és csak azért voltak picivel jobb eredményeik, mert hazai pályán voltak"


Mégis lefújták az inváziót.


"A Brit Birodalom mérete nem sokat jelentett, kevés katonát tudtak volna időben mozgósítani a gyarmatokról."


Azt se mondta senki, hogy olyan gyorsan megszállnák a szigetet, mint Franciaországot.

2017. jan. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

"hazai pályán voltak"


Hazai pályán? Tudtommal a légiharc az mindenhol légiharc, a fizika nem működik sehol másképp. :D

2017. jan. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Így utólag már lehet tervezgetni meg képzeletbeli hadműveleteket csinálni, hogy ismerjük nagyjából a részleteket meg hasonlók, de igazából sok értelme nincs. Szerintem a VH már akkor eldőlt mikor még el sem kezdődött (legalábbis nem Európában) és ez pedig a Halhin-goli csata volt. Itt tettek ugyanis le arról a japánok, hogy Szibéria felé terjeszkedjenek e helyett pedig Dél felé kezdte hódítani. Ez rögtön két dolgot is maga után vont. 1: Hitler nem számíthatott Japánra a Szovjetunió elleni háborúban. 2: Később bevonta az USA-t is a háborúba(bár az USA ha nincs Pearl Harbor akkor is valamilyen úton módon belépett volna ez biztos). Szóval én szerintem ha Halhin-gol máshogy végződik az nagyban befolyásolta volna a háborút, de természetesen ez is csak egy fejtegetés. Akkoriban ezt nem lehetett így előre látni.
2017. jan. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!