Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz, hogy Hitlernek valószínű...

Igaz, hogy Hitlernek valószínűleg nem volt választása az USA elleni hadüzenet előtt?

Figyelt kérdés

Van pár cikk erről. Pl. ez:

[link]

Amerika akkor már évek óta hatalmas szállítmányokkal támogatta Nagy-Britanniát, sőt már a Szovjetuniót is, az óceánon egyre fokozódott a harc köztük és a német tengeralattjárók közt. Nagy ütemben fejlesztették a haderejüket, és Hitler tudta, hogy óriási gazdasági potenciál és erőforrás áll mögöttük, és úgy saccolták, 1942-re Amerika megtámadja őket. Valójában még jól is jött a németeknek a japán-amerikai háború, mert lekötötte az amerikaiakat, és elkötelezte a japánokat, akiknek a szándékai kérdésesek voltak, ez is egy probléma volt. Így időt kaptak, hogy legyőzzék a SZU-t, és később megerősödve visszaverhessenek egy amerikai-brit támadást.

Na és a SZU és Nagy-Britannia elleni háború alakulhatott volna másként, megnyerhették volna a vh-t a németek? Én mindenképpen Angliára mentem volna rá először, ha lehetséges, partra szálltam volna (ehhez még kellett volna némi idő a felkészülésre), elfoglalom, és akkor az USA is valószínűleg távol maradt volna az európai háborútól, legalábbis aktívan nem avatkozott volna be. A SZU-t tavasszal támadtam volna meg, hogy felszabadítsam Finnországot és néhány egyéb államot (pláne, hogy részben én lettem volna a felelős a sorsukért), és végezzek a veszett kommunistákkal, akik a világ söpredéke, de nyilván a politikusok nem így gondolkodnak. Vagy nem támadtam volna meg, és akkor talán ők sem, látva az erőmet.



2017. jan. 1. 07:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az amcsik amúgy is simlisek voltak. Az olajembargóval ők provokálták ki a sárgák akcióját, attól függetlenül, hogy amit tettek a japcsik ázsiában nem volt helyes. Dolfi pedig nem értesítette Tojo-t a Barbarossa műveletről, nekik ugyanolyan meglepő volt a náci invázió, mint a fritzeknek Pearl.
2017. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Hitler egy nagyon béna stratéga volt, aki összeharácsolt minden hatalmat. Több türelemmel, stb. sokkal többet ért volna el.

Ha hatalmas hajók helyett tengeralattjárókra helyezi a hangsúlyt, és erősebben szigeteli el Angliát, és egy nyersanyaghiányban szenvedő, éhező országot támad meg,

Ha SZU-tól továbbra is vásárolta volna az olajat, a megtámadás helyett...

Ha támadási mellett védelmi fegyverek fejlesztésén is gondolkoznak, akkor egészen másképp alakulhatott volna minden.

2017. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Csak az volt itt a gond, hogy a SZU is megindult volna. Tudta Hitler, hogy nem késhet el a Kelettel kapcsolatban.
2017. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ha Anglia már meg van törve, akkor elég kevés félnivaló lett volna nyugatról és északról, akkor koncentrálhatott volna keletre.

Ha a Japánok nem kezdenek ki Amerikával, hanem folyamatosan bizonytalanságban tartják Sztálint keletről, akkor az marad a seggén.

USA Szovjetuniót soha nem támogatta volna úgy, mint az Angliát, ha nem támadják meg. De ha mégis, egész SZU-n keresztül cipelni az összes fegyvert, kaját, muníciót... Legalábbis Európa felé.


Szerencsére Hitler ezt nagyon jól elbaltázta.


Persze a szövetségesek oldalán is számtalan hibát követtek el, sokkal gyorsabban is véget érhetett volna a háború, viszont tény, hogy a D-napnak jobb dátumot nem lehetett volna választani.

Csak kár volt szó szerint halálra etetni a katonákat, főleg, ha ilyen viharos időben hajóznak át, vagy a nehezen kezelhető amerikai ejtőernyő, beázott kötelek, hogy csak pár apróságot említsek.

2017. jan. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!