Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lehetek hivatásos katona...

AresTech kérdése:

Lehetek hivatásos katona érettségi nélkül?

Figyelt kérdés
Még egy év kellett volna gimnáziumban és végzős lehettem volna, de sajnos jött egy hitel, emiatt dolgoznom kellett és kell most is. Egyik ismerősöm is hivatásos katona és azt mondja, hogy ő közben csinálja az érettségit, ez hogyan lenne lehetséges számomra is? Ő nem hajlandó elárulni. 8-os korom óta akarok katona lenni, most 21 vagyok. Járok esti gimire, most kezdtem, de hajnal fél3-kor kelek, fél4-kor van meló délután 2-ig, fél3-ra hazaérek, ellátom a kutyám, még edzés, hogy sikerüljön majd a felvételi, és még tanulni kéne utána, de még 2 év mire meglenne így az érettségi is plusz így nagyon fárasztó, nem adom fel, viszont ha lehetne akkor katonaként is megcsinálhatnám, ezért kérem a segítségeteket, hogy hogyan oldjam ezt meg.

2017. jan. 21. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nem.
2017. jan. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
32%
sajnos nem tudom a választ, de ne add fel!:)
2017. jan. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

A honvédség hivatalos oldalain ezek az információk mind-mind fent vannak.


A tájékoztatófüzet 1. oldalán ott a válasz:

[link]


[link]

2017. jan. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó, hogy a szerződésesi információkat linkelted neki, ő meg a hivatásosit kérdezte. Szerződéseshez elég 8 általános. Ezt meg linkelgetés nélkül is minden hülye meg tudta volna mondani.


A hivatásosit mért nem linkelgeted?

2017. jan. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
Persze. Érettségivel még túlképzett is lennél
2017. jan. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tényleg benéztem.


"A hivatásos katonák képzése a Magyar Honvédségben két tanintézményben folyik Budapesten a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen (NKE), illetve Szentendrén a Magyar Honvédség Altiszti Akadémiáján (MH AA). A tisztképzés négy éves, míg az altisztképzés két éves időtartamú. A felvételi mindkét esetben érettségihez, illetve államilag elismert angol alapfokú, illetve felsőfokú képzésre jelentkezők esetében angol középfokú nyelvvizsga meglétéhez kötött. A honvéd tisztjelölteknek és altisztjelölteknek a tanulmányaik befejezéséig - a Magyar Honvédség anyagi támogatásával - "B" kategóriájú vezetői engedéllyel kell rendelkezniük. A jogosítvány megléte a felvételnél előnyt jelent."

2017. jan. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a segítséget! Akkor szerződéses katona leszek.
2017. jan. 22. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!