Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Lány katona, közgáz végzettség...

Lány katona, közgáz végzettséggel, szanitécnek?

Figyelt kérdés
Most már mindegy, mert leérettségiztem egy közgáz suliba, de most meggondoltam magam és szeretnék egészségügyis katona lenni (szanitéc). Remélem még nem késő :( Az elit alakulat és többi háborús filmben tetszett meg ez a hivatás és szeretnék gyógyítani, ápolni sérülteket, betegeket. Minden információ jól jönne: mi a követelmény, stb stb.
2010. jún. 7. 21:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
ezért gondoltam az eüs katona pályát. De bizonytalan vagyok, mert olvastam pár eüs katona nő véleményét is és ők jót mondtak róla.
2010. jún. 8. 06:02
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Eü-s katonai pályán perpillanat szakdolgozókat keresnek, tehát jó lenne ha lenne egészségügyi végzettséged, másképp nem mehetsz ápolónak, ez alapkövetelmény.

A katonák nem keresnek " nem gyengén", kicsivel jobb a fizetés mintha gyárban dolgoznánk, de vannak egyéb juttatások is., beosztástól függően.

Lehet menni külföldi misszióba, van ott is fizikai felmérés ,ami azért konrántsem olyan borzasztó mint ahogy itt egy-két nem hozzáértő írta, szintén függ hova szeretnél menni, milyenek a terepviszonyok, nyílván fontos az állóképesség.

Ha olyan misszóba mész ahol tényleg harc van és a harctéren és kívűl kell sebesülteket ápolnod jól ki kell tanulnod a szakmát, valóban nem olyan lesz ahogyan a filmekben láttad.

Egészségügyi katona

2010. jún. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásodat, sokat segített. Esetleg még tudnál abban segíteni, hogy végzettséget hogyan tudnék szerezni közgáz mellé? Vagy nagyon elszúrtam, hogy nem eüs suliba mentem még anno?
2010. jún. 8. 19:05
 14/16 anonim ***** válasza:
44%
Hát, én voltam már egy pár misszióban. Egy rahedli pénzt fizetnek. Irakban pl. 2800 EUR keretem 2004-ben + az itthoni fizetés. Nem vagyok ezredes, de azért tiszt vagyok. Havi nettó kb. 220000 + fizetik a lakáslizingem törlesztő részletének egy részét (60000 Ft). Hát sztem ez NEM GYENGE...
2010. jún. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
és milyen volt kint? Hol voltál? Egyébként tényleg nem gyenge, sőt!
2010. jún. 8. 19:32
 16/16 anonim ***** válasza:
32%
Milyen? Most erre mit írjak? Meleg és büdös olajszag mindenhol. Egyébként Al-Hillában voltam.
2010. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!