Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Reális szerintetek a covid...

Reális szerintetek a covid statisztika?

Figyelt kérdés

[link]


ezt az oldalt szoktam nézni, de lényegében mindegy is.


Én valahogy nem tudom elhinni, hogy egy túlzsúfolt, világ legszegényebb országa szintű bangladesben ugyan annyi covid fertőzött, és fele annyi halott van, mint Magyarországon. És azért itt midenki maszkot visel boltokban, tömegközlekedséen stb. Ott meg nem is érdekli őket.


De rengeteg ilyen ország van még a listán



2021. márc. 20. 08:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
33%

#10 Akkor Müller Cecília is hazudik.

[link]

"Magyarország például minden olyan, akár halálos betegségben szenvedő elhunytat is a koronavírus áldozataként tart számon, akinél valaha diagnosztizálták a fertőzöttséget."

Igen, persze, ezen az oldalon minden vírusrettegő kórházban dolgozik :D

2021. márc. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
45%

Igen, Cecike is hazudik. És nem ez az első eset.

Nagyapám még tavasszal átesett rajta, nehezen viselte, de túlélte, kórházba nem került. Többszörösen igazolták nála a fertőzést.

Augusztusban agyvérzést kapott, elhunyt. Nem került a statisztikákba. Sőt, egyetlen egy ilyen, nem adminisztratív hiba miatti esetet sem sikerült bebizonyítani senkinek. (Adminisztratív hiba miattiról sem tudok, de simán lehet, hogy volt ilyen, elnézve az országot)

9,77 millió magyarországi lakossal és 139500 halottal a 2020-as évben, kerekített, 1,43%-os halálozási aránnyal számolva 4619 ember halt volna meg normál esetben random, kerekítve 323 ezer emberből.

4619 ilyen esetben nem sikerült ezt megoldani.

A covid által okozott xy. általi halál megállapítása igen pontos.

Többszörösen tesztelik a betegeket, egyéb diagnosztikai eljárásokkal, mint pl. CT (ami nagyon tipikus képet ad a koronavírus által okozott tüdőgyuszira,) és tünetek, lefolyás alapján.

Az így megállapított halálokban meghaltak kerülnek a statisztikába.

2021. márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
54%

Anekdotikus bizonyítás, érvelési hiba. Én képes voltam forrással igazolni a mondandómat, te csak egy kitalált sztorival. Ráadásul még ott is hibádzik az "érvelésed", hogy ezzel a módszerrel csak azt lehet megállapítani (maximum), hogy covidos volt-e az illető, és nem azt, hogy az okozta-e a halálát.

Szóval gyenge próbálkozás. Kórházat utoljára betegként vagy újszülöttként láttál, ez is nyilvánvaló.

2021. márc. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"anekdotikus bizonyítás"

Igen, az, hogy 4619 esetből egyszer sem sikerült az bebizonyítani, hogy nem a covid okozta az illető halálát, mégis a statisztikába került, anekdota... Ja, nem.

[link]

[link]

[link]

Tessék, itt vannak a forrásaim.

Nos, ha ebből neked az jött, le hogy nem lehet megállapítani, hogy az okozta-e a halálát, akkor javaslom, hogy iratkozz be egy általános iskolába, ahol jelentős figyelmet szentelnek a szövegértési készségek fejlesztésére!

Kórházat utoljára tegnap láttam, méghozzá belülről. És nem betegként.

2021. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ja, és ha nagyapám halála neked kitalált sztori, akkor b*zd meg.
2021. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%
Egyik linken sem találom azt a mondatot, hogy csak az számítana bele a statisztikába, akinek konkrétan a covid okozta a halálát.
2021. márc. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

A linkeim az általam közölt számadatokat támasztják alá, ha esetleg érdekelne.

De tessék:

[link]

Kásler hivatalos levele, ami az eljárásrendet a határozza meg.

[link]

"Azt mondta, amennyiben a kitöltő személy az elhunyt halálának okául a koronavírust nevezi meg, úgy az adott elhunyt személyt a koronavírus áldozatának tekintjük."

"„Magyarországon már az első hullám elején úgy döntöttünk, hogy minden olyan elhunytat beszámítunk a koronavírusban elhunytak közé, akit a betegsége időtartama alatt vagy előtte bármikor pozitív személynek regisztráltak – tehát a halála előtt laboratóriumi vizsgálat pozitivitást mutatott nála”


„Ezek a számok, amiket naponta ismertetek az elhunytak vonatkozásában, tartalmazzák az összes elhunyt személyt, azokat is, akiknél a halálozás közvetlen okául nem a koronavírus-fertőzést nevezték meg a halottkémlelés során. A statisztikában szerepelnek tehát azok az elhunytak is, akiknél kórboncolás történt, és a kórboncnok orvos kísérőbetegségként nevezte meg a koronavírus-fertőzést. Ha alap-, illetve kísérőbetegségeket nem észlelünk, ott tekintjük igazán egzakt módon a halálozás okának a koronavírus-fertőzést – mondta Müller Cecília a haon.hu-nak válaszolva."

Tehát LEGALÁBB kísérő, mellékes halálokként, kísérőbetegségként, ami hozzájárult a beteg halálához, MEG KELL ÁLLAPÍTANI a koronavírust az orvosnak , rajta kell legyen a papíron.

2021. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Ezzel szemben te ezt állítottad:

"A halottak közé mindenkit beleszámítanak, akinek a halála előtt valaha volt pozitív covid-tesztje, akkor is, ha annak semmi köze a halálához"

Tehát hazudtál.

2021. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
50%
Nem elég, hogy hazudsz, még el sem olvasod, amit bemásolsz :DDD A 17-es hozzászólásod 2. felében szereplő idézet pont azt támasztja alá, amit én írtam. Szánalmas vagy, trollocska :D
2021. márc. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ez egy tökéletes taktika: ha megcáfolnak, és kiderül, hogy hazudtál korábban, akkor tettesd magad hülyének!

Nem baj, ezt vedd úgy, hogy nem neked írtam, hanem a kérdést esetlegesen olvasó, nem-troll személyeknek.

2021. márc. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!