Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Bill Gates a TED SHOW-ban...

Bill Gates a TED SHOW-ban valóban ezt mondta az oltásokról?

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom, hogy vagyok konteo hívő, ezért is kérdezek. A FB-on osztották meg ezt a videot, amiben nem egy konteos beszél, hanem a Szabad Európa rádió műsorvezetője egy jeles jogász. Nem egy noname konteos.


Azt mondja, hogy valamilyen TED SHOW-ban Bill Gates azt mondta, hogy 2010-ben arról beszélt, hogy világméretű oltási programot kell végrehajtani, amely egészségügyi célokat szolgálna és 10-15%-al tudná csökkenteni a világ népességét. https://www.youtube.com/watch?v=0o8RTMAQboo


Ezek elég kemény szavakat jelentenek. Mivel elmondta a szakértő, hogy mikor és hol mondta ezért gondolom nem nehéz ellenőrizni. Én nem találom ezt neten. Megtenné valaki hogy megteszi? Jó hír a konteosoknak, hogy habár azt hiszik mindenkinek baja lesz az oltástól, de ez csak 10-15% lesz, ha igaz amit Bill beszél



2021. aug. 1. 16:40
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
64%

20: hasonló a véleményem, az lenne a kérdésem, hogy pl. a szexuális felvilágosítás és az oktatás hogyan tudná megoldani a túlszaporodást a szegényebb országokban? Márpedig ez van a biológia tankönyvekbe beleírva (Panemsuli+emelt érettségi felkészítő). A B. Gates által felvázolt megoldás egy általánosan is elfogadott nézet. Szerintem legalább 50 év (de inkább mondanék 100-at) kell ahhoz, hogy az oktatás bevezetése a szegényebb országokban javítson a népességnövekedésen, csökkentse a születések számát. Ezek a társadalmi változások nem történnek meg keddről szerdára. De ez csak az én véleményem.


Másrészt pedig inkább azon kellene elgondolkozni, hogy a harmadik világ miért van továbbra is abban a pozícióban, amiben most van? Megtermelik nekünk, a nyugati kapitalista országoknak a sok szennyet (amiből nekik nyilván nem jut), de emiatt a függő viszony miatt gyakorlatilag lehetőségük sincs kiemelkedni ebből a helyzetből.

2021. aug. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
75%
Sem a gyártó, sem az orvos, sem az állam nem vállal felelősséget, de ha nem adatod be, akkor te felelőtlen vagy.
2021. aug. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 Fero89 ***** válasza:
60%

"a szexuális felvilágosítás és az oktatás hogyan tudná megoldani a túlszaporodást a szegényebb országokban?"


Például úgy hogy megjelenne egy generációnyi nő akiknek nem az az egyetlen kilátása az életben, hogy talál egy férjet aki eltartja, és megállás nélkül gyerekeket szül neki mert fogalma sincs hogy létezik fogamzásgátlás.


Bangladesh-ben az elmúlt 80 évben az oktatás és az egészségügyi rendszer fejlődése elérte, hogy az egy nőre jutó szülések száma hétről kettőre csökkenjen.

Bizonyára lesznek a dolognak kultúrális kerékkötői, de a tapasztalatok azt mutatják az emberek hajlamosak eltarthatóbb számú gyereket nemzeni, ha az a kevesebb gyerek is valószínüleg megéli a felnőttkort.

2021. aug. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
70%

Igen, ezt mondta, de csak a sok hülye konteóhívő nem látja az összefüggéseket a világban.


Nézd meg hol van túlnépesedés. Afrika, India... Olyan helyeken, ahol sz*r az eü, vagy nem is létezik. Azután megérted mire gondolt Gates

2021. aug. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
54%

"Bizonyára lesznek a dolognak kultúrális kerékkötői, de a tapasztalatok azt mutatják az emberek hajlamosak eltarthatóbb számú gyereket nemzeni, ha az a kevesebb gyerek is valószínüleg megéli a felnőttkort."

Vannak itt még más tényezők is, pl. a család megélhetése, aminél egyes vidékeken a gyerekek által végzett munka is számít, illetve a szociális háló megléte, amelynek hiányában a szülők idősebb korukban csak a gyerekeik segítségére számíthatnak. A vallási meggyőződés hatását se kellene lebecsülni.

[link]

2021. aug. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
23%
Németországban nem szar az EÜ, mégis kettesével toljàk a rongyfejűek.
2021. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%
*a babakocsit :D
2021. aug. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
2021. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
24%

Így próbáljátok megkeresni: "Bill Gates TED Talk 2010".


Egyébként csak megvágott verziókat találtam a neten, amikből pont ez a bizonyos részlet hiányzik. A teljes előadás szerintem sehol sem fellelhető már.

2023. febr. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%

Sok válasz, de úgy látszik senki sem nézett utána a dolgoknak. Ha valakit érdekelnek a tények, ezt érdemes elolvasni: [link]


Röviden: Bill Gates nem mondott ilyet, különböző nyilatkozatai vannak úgy összevágva, hogy ezt a hamis narratívát adja ki.


(Mellesleg szerintem nem lenne rossz limitálni, hogy hány gyereket vállalhasson egy pár. Nem feltétlen biológiailag, de mondjuk úgy, hogy a kevesebb gyereket vállalókat támogatja jobban az adott állam.)

2023. ápr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!