Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Aki Kelet-Berlin-ből átszökött...

Aki Kelet-Berlin-ből átszökött Nyugat-Berlinbe, az automatikusan megkapta a Nyugat-német állampolgárságot, vagy hogy volt ez pontosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ugye a berlini fal fennállásának idején a Nyugat-Berliniek átmehettek bármikor a keleti szektorba. Ha valaki átszökött, az automatikusan megkapta az állampolgárságot? Mert olyanról sosem hallottam, hogy visszatoloncolták volna a menekülőket keletre. És ha igen, onnantól ő is "legálisan" beutazhatott keletre, ott nem tartóztatta le a stázi?



2021. szept. 18. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyesultek a nemetek ... nem volt mar nyugat es kelet ... nemet van.
2021. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Első szerintem a kérdező ezt tudja, de ő arra gondolt ami 1990 előtt volt...
2021. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
Hat en 56-ben 16 evesen mentem ki Hollandiaban, a 60-as evekben mar megkaptam a holland allampolgarsagot. Nem tudom a a nyugat nemeteknel, hogy volt, de szerintem, akiknek sikerült atszökniük a berlini falon, azok nem nagyon mertek vissza menni az NDK-ban. A 80-as evekben ketszer is jartam Ausztriaban sielni, egyszer Grazba is voltam, megse mertem elmenni Magyarorszagra 90 elött. (Pedig visszagondolva a 80-as evekben mar nem valoszinü, hogy retorzio ert volna, de azert tartottam töle)
2021. szept. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első: igen, tudom jól, azért is írtam, hogy a fal fennállásának idejéről kérdezek.


Harmadik: Ez érdekes helyzet lehetett. Olvastam egy könyvet, ami igaz történet, és egy Kelet-német családról szólt. A határok lezárásának idején a családból a kislánynak sikerült átszöknie, és Nyugaton alapított családot, de a fal leomlása előtti években, ha jól emlékszem, akkor szerveztek ilyen túrákat, ahol a Nyugatiakat vitték át keletre, és körbementek busszal, és ő is részt vett egy ilyenen, de a buszról csak egyszer mert leszállni, egy fotó erejéig. Persze akkor már felnőtt nő volt, de félt, hogy valaki esetleg felismeri.

2021. szept. 18. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem megkapta az állampolgárságot, hanem eleve (nyugat-)német állampolgár volt.

Az 1972-ben aláírt NDK - NSZK alapszerződés szerint a két Németország elismerte egymást független országként, de az NSZK minden németet születési jogon német állampolgárnak tekintett, függetlenül attól, hogy a nyugati vagy a keleti országrészben élt.

2021. szept. 19. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2021. szept. 19. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!