Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Moszkva vezetése és lakossága...

Moszkva vezetése és lakossága miért f¤sott be ennyire a Wagner-től?

Figyelt kérdés

Az rendben van, hogy elit egység, de a kb 20ezres Wagner csoportnak semmi esélye nem lett volna egy 16 milliós város ellen, ami Berlinnél 3-szor nagyobb területileg (amikor Bahmutért is hónapokat szenvedtek), ráadásul ott van még a Kreml-t védő városi gárda is (vagy mi a neve), ami ha jól tudom kb fél milliós, plusz a rendőrség.


Ehhez képest már a Moszkvába vezető déli autópályákat kezdték pánikolva tönkretenni, hogy megállítsák őket, Putyin elrepült Szentpétervárra, majd gyorsan megegyezést is kötöttek "Moszkváért" úgymond, Moszkva polgármestere meg az egyik napot munkaszüneti napnak nyilvánította és azt kérte a lakosságtól, hogy mindenki maradjon otthon a biztonság érdekében.


Ez nem egy hatalmas presztízsvesztés a Kreml-nek meg Oroszországnak? Vagy miért kellett ennyire pánikolni?



2023. júl. 5. 22:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

#10 Van szépség is az összeesküvés elméletekben, ilyenkor élvezem, amikor olyasmikről is lehet elmélkedni, amiknek a realitása igen kicsike. Mert miért ne?

Azokat az eseményeket sem vettük hihetőnek amik utána valóban megtörténtek, amikor arról volt szó, hogy a nyugati szolgálatok avatkoztak be Ukrajnában a Majdan forradaéma és puccs kirobbantásakor - azóta kiderült, hogy az sem összeesküvés elmélet volt, hanem a valóság. Mennyit nevettünk a "titkos, földalatti amerikai laborok" sztoriján, aztán csak elhangzott amerikai vezetőtől, hogy ugyan nem igaz az állítás a titkos laborokról, nem léteznek - na de ők mindent meg fognak tenni azért, hogy ne kerüljenek az oroszok kezére.

Mik? Ha nincs ott semmi akkor mit is kell úgy védeni? Amikor az oroszok elfoglalták azt a területet a Donyeckben, hatalmas csönd támadt mindkét oldalról. Elgondolkodtató, hogy most akkor nem is volt ott tényleg semmi vagy csak megegyeztek, hogy mind hallgatnak róla?

Ha már van egy hatalmas rossz és fenyegeti az életünket, egy picinykét legalább szórakoztassuk már magunkat azzal, hogy fura elméleteket gondolunk át, mi lenne ha igaz lenne, nem? :)

2023. júl. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen elméletekben mindig érdekeket, lehetőségeket, meg alternatívákat próbálok keresni.


Pl említetted a laborok elméletét. Miért tenne az USA bármilyen titkos labort éppen oda? Annál még Afganisztánban is biztosabb helye lenne. Mintha a feleségem meztelen képeit egy haverom gépén tárolnám, akinek a lakótársa pont az ellenségem. Minek tennének ilyet?


Ezzel az elmélettel áll szemben áll az, hogy az orosz propaganda a korábbi amerikai cassus bellyket (Irak) próbálja belemagyarázni a helyzetbe, hogy kettős mércére hivatkozhasson. Ez nagyon kézenfekvő, az elsőt meg egyszerűen értelmezni sem tudom. Biztosan volt ott valami labor, ok is volt védeni, de hogy nem tömegpusztító fegyvereket, meg a tökömet csinálnak ott, arra a tökömet feltenném.


Ugyanez az amerikai titkosszolgálatokról: nekem kétségem sem volt afelől, hogy tevékenykedtek benne keményen, nem is csináltak belőle titkot. Nem is értem, hogy ezen mit pörögnek emberek, szerintem forradalom ilyen helyen nem zajlik nagyhatalmi beavatkozás nélkül. Ugyanúgy ott voltak az oroszok is, ahogy az USA, de szerintem Kína is. De ha kiemeled ebből az egyiket, és azt mondod, hogy ő csinálta az egészet, akkor már nagyon bűnös lesz a történet.


Ilyen szempontból a wagner menetelésének szürreálitásához képest egész racionálisan hangzik az, hogy mondjuk Belaruszt így bele lehet vonni úgy a háborúba, hogy hivatalosan letagadhat mindent. Ez nem a szokásos konteó agymenés, ez az oroszoknak valóban képezi érdekét, az elterelős, álcázós, színházi stílus is vallana rájuk. Egészen kerek. Nem mondom, hogy így van, csak azt hogy nekem ez sokkal logikusabb.

2023. júl. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#12 "Miért tenne az USA bármilyen titkos labort éppen oda? "

Ezért elmélet az egész, mert mindez csak feltevéseken alapul.

De ha összerakjuk azokat a dolgokat, hogy Ukrajnában nem vonatkoznak a szigorú amerikai törvények az amerikai biológiai kísérletet végzőkre, elég távol - egy másik kontinensen - van a biológiai kísérlet, így ha baj történik az is elég messze van tőlük, az ukrán kormányzat mindig is hírhedten korrupt volt a lakosság sok tagjával egyetemben, meglepően sok "szabadságon levő" meg "már nem hivatásos" amerikai katonát találtak ezen feltételezett laborok közelében, akkor azért elgondolkodtató hogy esetleg valami mégis lehetett ott amit ennyire védtek.

Amúgy az, hogy van Ukrajnában valami az nem zárja ki, hogy máshol ne lenne hasonló - akár az USA területén is, meg Afrikában, az Antarktiszon akár. :)

De mindez csak agymunka, érdekesség. Akik tudják az igazságot azok nem fogják nekünk elmondani - aki meg esetleg kibeszél a kánonból és nyilatkozik, jogosan jön a következő összeesküvés elmélet, hogy csak azért mondta mert valami másról akart vele figyelmet elterelni, másképp akar hazudni stb.

Mint amikor azzal magyarázza valaki az UFO jelenésekről kiadott hivatalos nyilatkozatot, hogy csak az újabb fegyverkísérletekről akarják elterelni a gyanút, ami dokumentumot előtárt az illető, amit "leleplezett" az nem is bizonyíték az UFO-kra, csak elterelés, másféle hazugság.

Aztán ki tudja, lehet, hogy így van, nem? :)

2023. júl. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"De mindez csak agymunka, érdekesség."


Jaja, és így tetszik is, mert te mint gondolatjáték futtatod le, de sokan kész tényként beveszik.


De amúgy pont ilyen agymunka útján tartom nevetségesnek a teóriát: ha nincs máshol, akkor miért éppen oda tenném, ha tehetem biztonságosabb helyre. Ha meg van máshol is, akkor miért van szükségem ilyen veszélyes helyre tenni.


Még az hagyján, hogy Ukrajna, de éppen a fenyegetett régiók? 2014 óta első dolgom lett volna mindent eltüntetni onnan, nemhogy még egy olyan a háborús zónában végezzek titkos biológiai kísérleteket, ahol nincs is haderőm. Minden téren ellentmond a józan paraszti észnek.

2023. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#14 Persze, ez is jogos. De ugyanúgy lehet mondani azt i, hogy attól mert nem tudsz róla hogy máshol van-e ilyen, miért ne lehetne? Hiszen a teória lényege pont az hogy titkos biolaborok vannak/voltak az ukránoknál, amikről ugyebár éppen úgy nem tud senki.

Ez egy olyan paradoxon, aminél ha elhiszed az egyik állítást azzal bizonyítottnak látod a másikat - mindkét vélemény esetén amik egymásnak ellentmondanak. Vagyis nem tudod sem az egyiket sem a másikat kizárni, csak azt látni, hogy ez így nem áll meg.

Ezért tudnak tömegeket bevinni a mozikba is a filmesek, mert az embereket nem zavarják az apró vagy akár hatalmas ellentmondások, ha tetszetős a sztori akkor legyintünk, hogy biztos van rá valami magyarázat. :)

Kár hogy ez nem csak egy Holliwood-i átverés hanem tényleg halnak meg ott emberek nap mint nap.

2023. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"De ugyanúgy lehet mondani azt i, hogy attól mert nem tudsz róla hogy máshol van-e ilyen, miért ne lehetne?"


Persze, és pont ez a nehéz: én nem állítom, hogy nincs, csak azt, hogy sem te, sem én, sem az oroszok háborús propagandáját szajkózók nem tudják, hogy van-e. Illetve amit még én mondok, hogy az oroszoknak nem is fogom elhinni.

2023. júl. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Befosott vagy nem fosott, lópik tudja!
2023. júl. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Cenzura
2023. júl. 13. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Szó szerint csak hunok harcoltak az Oroszország oldalán az ukrán háborúban és egyetlen orosz sem. Kozben az oroszok ölték sorba a hunok családtagjait otthon, pedig a szülők könyörgtek , hogy ne menjenek a háborúba.A Fehér Magyar Jó Isten parancsokat adott nekik, de csak simát tudott a parancsokat a mai napig nem adták át. Csak néhányat. De azért nem hajtották végre , mert haza akarták menni a nagymamahoz és a lanyokhoz akik már rég előtte is az oroszokkal meg cigányokkal szexeltek. Az egyik vezetőt és szeretőjét kivégeztek, pedig csak a szeretőt kellett volna. A parancsmegtagadason és a kivegzesen kívül más nem hajtották végre. Most se képessék védett helyre menni , pedig már megnyerték a háborút. Mindegyik csak a nagymamahoz akár hazamenni , meg a r$bancokhoz. Nem értik , meg hogy már mindet megöltétek az oroszok. A másik vezetőt még ma végeztek ki szerintem. Teljesen részeg az összes katona , már rég rájöttek volna , hogy hova kell menni. A másik néhány hatalommal rendelkező is azért sír folyamatosan , hogy mennyenek haza a nagymamakhoz. IGY LEHET ELVESZTENI EGY MEGNYERT HÁBORÚT. SIROS KATONAKKAL. Így emlékezek meg arról a 100millio hunrol akiket közben és ezután végeznek ki a gyávák és a sirosak miatt.
2023. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19 Nem kellene korán reggel ennyit inni!
2023. júl. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!