Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Azok a muszlim országok, amik...

Azok a muszlim országok, amik annyira szimpatizálnak a palesztinokkal, miért nem fogadják be őket?

Figyelt kérdés

jan. 20. 20:32
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%

"miért gondolod hogy kellene még egy az ilyenekből?"


Nem gondolom így. Elég messzire kanyarodtunk az eredeti témától, én mindössze annyira akartam rámutatni, hogy nem fair képmutatással vegzálni valakit, pusztán mert nem fogad be egy idegent a házába.


Illetve még arra akartam rámutatni, hogy a palesztinok szempontjából ez a téma nem egészen releváns. Csak sikerült megint libsizni egyet.

jan. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

azért írtam így hogy "off:"


azt írod: "nem fair képmutatással vegzálni valakit, pusztán mert nem fogad be egy idegent a házába."

tulajdonképp meg pont képmutatás volt, mert többen azt mondták hogy van plusz szobájuk is ahol lenne helye, de amikor már hirtelen jött egy, egyből kifogást kerestek.

jan. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
9-es, de, ha van egy elved amit hangoztatsz, de te nem vagy hajlandó ezért áldozatot hozni, miközben másoktól elvárod, az pont elég demagóg.
jan. 21. 14:25
 14/18 anonim ***** válasza:
29%
Na, akkor csak nem tévedt el az a "libsizés"
jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

"ha van egy elved amit hangoztatsz, de te nem vagy hajlandó ezért áldozatot hozni, miközben másoktól elvárod, az pont elég demagóg."


Hogyne, az valóban demagógia, de én nem erről beszéltem. Szerintem az, hogy beengedsz valakit a házadba, az már nem a minimális, hanem a teréz anyu szintű filantrópia. Azért vannak ez előtt fokozatok. Pl az, hogy elfogadod és támogatod, hogy a kormányod a központi költségvetésből erre pénzt áldozzon.


"amikor már hirtelen jött egy, egyből kifogást kerestek."


Én nem szeretem az ilyen játszmákat. Simán be lehet szívatni egy hangos hazafit is, hogy megkérdezik, mennyire viselik szívükön a határon túliak sorsát, majd odaállítanak egy vadidegen, ágról szakadt kárpátaljai családdal, hogy na befogadod-e őket. Aztán, ha nemet mond, akkor lehet belőle youtube postot csinálni, hogy micsoda képmutató banda az összes jobboldali. Nekem ez nem jön be, aljas játék ez.


Igazából az sem lenne nem képmutatás, mert az illető pl megszavazza, hogy szavazati jogot, állami támogatást kapjon valaki, aki nem is az ő országának az állampolgára, és adót sem fizet. Ezt nem lenne kötelező támogatni, de a nemzeti érzelmű illető ezt megteszi, amivel igenis tesz lépéseket, és hoz közvetett áldozatot.


"Na, akkor csak nem tévedt el az a "libsizés""


Több szempontból is eltévedt. Egyrészt mert az arab államok és a palesztinok viszonyáról volt szó, másrészt lásd fent.

jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Simán be lehet szívatni egy hangos hazafit is, hogy megkérdezik, mennyire viselik szívükön a határon túliak sorsát, majd odaállítanak..."

pont erről szólt a videó, hogy milyen álszentek. hogy jaj persze befogadnék mert jóember vagyok, aztán meg amikor alkalom van rá akkor meg keresi a kifogásokat.

miért nem lehet megmondani hogy igen támogatom, mert pl: valami -segélyszervezetnek adományozok x összeget

-leadom a nem használt ruhámat

-arra szavazok akinek ez programja

vagy szimplán nem támogatom és kész.

mit kell itt álszenteskedni hogy igen én a házamba beengedem és ott lakhat, aztán meg ott van akkor meg jaj mégse? mi az értelme hazudni?

jan. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
64%

"mit kell itt álszenteskedni hogy igen én a házamba beengedem és ott lakhat, aztán meg ott van akkor meg jaj mégse? "


Hát ezt aztán nem tudom. Mint látod, én kimondom, hogy nem szívesen tennék ilyet. Ezt nem érzem ingemnem.


"mi az értelme hazudni?"


Én úgy gondolom, a hazugság talán túlzás. Inkább az van, hogy a képzelet és a valóság más. Megkérdezed az embereket, kipróbálnák-e bungie jumpingot, és rávágják, hogy ú, örök álmuk. Ha erre közlöd velük, hogy lehet indulni felfelé, akkor meg jön a terelés, hogy most éppen nem jó. Nem hazudtak, hogy vágyakoznak rá, de attól még fosnak megtenni.


Valójában én sem tartom kizártnak, hogy fogadnék be ideiglenesen menekültet, de ez csak akkor fordulhatna elő, ha már ismerem az illetőt, és kialakult valamilyen bizalom. Haverom nem is egy lakott már nálam huzamosabb ideig - fél év, egy év - ameddig összekapta magát, nem áll tőlem mérfőlöldekre. Ha viszont odahoznak elém egy 20 éves szíriai muszlim tesópárt, Ibrahimot és Mohamedet, hogy akkor ők nálad laknának huzamosabb ideig, akkor piszok gyorsan szaladnék onnan. Szerintem azért ez érthető, és nem rónám fel senkinek sem.

jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
42%
Mert képmutatók, azért.
jan. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!