Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért elfogadható a népirtás,...

Miért elfogadható a népirtás, ha Izrael végzi, és miért elfogadhatatlan ha Oroszország teszi ugyanezt?

Figyelt kérdés

febr. 21. 21:53
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 Jeffrey Spender ***** válasza:
43%

# JewishGirl


Zelenszkij törvényjavaslatot terjesztett be az ukránok által történelmileg állítólagosan lakott orosz területek Ukrajnának való visszaszolgáltatásáról.


Az elnök szerint Voronyezs, Kurszk, Rosztov, Belgorod, és Brjanszk oblasztyokat állítólag ukrán etnikumúak lakják, ezért "vissza kell térniük" Ukrajnához. (azt ezt hogyan? :D)----Muhahaaaaa... hosszú volt az éjszakai buli? :D

febr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
67%

Ezen örökké lehetne vitázni, de mivel mindenki elfogult valamelyik irányba, sose lesz igazság.

Mivel az USA a világ vezető hatalma és az "amit szabad Jupiternek nem szabad a kisökörnek" politika megy, ezért a népirtással való dobálózás elég gyakori dolog. Izrael szövetséges, Oroszország nem. Izraelt is vádolták népirtással, a múltkor Afrika kezdeményezett:

[link]


Népirtás az ami a holokausztban történt, katonai szempontból az hogy valahol háború van és a civilek meghalnak mert nem tudnak elmenekülni/nem akarnak elmenni, ezek pedig áldozatok.

"A népirtás vagy genocídium bizonyos bűncselekményeknek valamely nemzeti, etnikai, faji vagy vallási csoport teljes vagy részleges megsemmisítésének szándékával történő elkövetését jelenti." (googleról)


Az meg hogy a hírekben azt látod hogy lerakétáznak egy bevásároló központot és akkorát robban mint egy lőszerraktár, közben az egyik fél tagadja a másik meg vallja hogy lőszerraktárnak használják, attól függ kinek akarsz hinni.

Valójában Amerika is népirtást csinál Ukrajnában, meg is mondták az utolsó ukránig!

febr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
66%

JewishGirl: neked szerintem feltörték az accod, mert értelmes dolgokat szoktál írni most meg tök retard vagy. a 39-es válaszod meg XDDD.

Vagy te is beálltál ukrántrollnak, add már meg ennek a pártközpontnak az elérhetőségét, másodállásnak nem rossz lehet. Jól fizet?


"Milyen kelet ukránokat? :D Mármint a donbasban élő oroszokat? :D Mert a kelet ukránok a donbasi oroszok ellen harcoltak." tééééééényleg? vág az eszed!

A Kelet-Ukrajnában élő donbasszi oroszok, az ukrán ultranacionalistákkal harcoltak, pl az azovos nácikkal.


Aki Kárpátalján él, az ukrán állampolgár mivel Kárpátalja jelenleg Ukrajnában van, de magyar nemzetiségű. Ugyanez van Kelet-Ukrajnában, orosz nemzetiségű, de ukrán állampolgár.

Vagy nem tudsz a kettő között különbséget tenni? Akkor nem neked kellene a másik IQ-ját bírálni, mert te ennyivel csoda hogy nem felejtesz el levegőt venni.

febr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
13%

41# Nem igaz hogy még mindig nem érted. Nem támadhatsz meg és darabolhatsz fel egy országot ilyen olyan homályos történelmi jogokra hivatkozva. Az ukrán államhatárt Oroszország is szerződésben ismerte el a Szovjetunió felbomlása után. Mégis miről beszélünk?

Tudod én még emlékszem a 2010 előtti régi szélsőjobbra, én is kint voltam 2006-ban az utcán. Emlékszem ahogy Budaházy-ék megrongáltak egy orosz emlékművet és mindenhol orosz ellenes mantrákat ordítoztak, meg 56' oztak. Ezek ma hajolnak be legmélyebben a ruszkinak, nem érzed cikinek ezt a gumigerincet meg pálfordulást?

febr. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
40%
"Nem támadhatsz meg és darabolhatsz fel egy országot ilyen olyan homályos történelmi jogokra hivatkozva." na ezt mond el Zelenszkinek.
febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 Jeffrey Spender ***** válasza:
74%

# Jewish Girl



" az biztos hogy ez a háború abszolút szilárddá kovácsolta az ukrán identitást, amit ma büszkén vallanak. "



A Krím az vértelen tulajváltás volt 2014-ben, sőt maguk az ukrán katonák is átálltak az Orosz Hadseregbe.


Dél / Délkelet-Ukrajnát Mariupol kivételével könnyen megszerezték, még 8 év múltán is, ráadásként Herszon városát is, az egy jelentős megyeszékhely. A nagy Nyugaton is csodálkoztak Herszon mesébe illően könnyű elestén, még az amerikai katonai, és titkosszolgálati elemzők is.



The battle of Kherson was a major defeat for Ukraine; Kherson was the first major city, and the only regional capital, to be captured by Russian forces during the 2022 invasion.[6][7] Russian forces also took the city without much resistance, which has been widely attributed to treachery on the part of several local officials.


There were questions concerning how Kherson was captured so easily.[52][53][54] Orysia Lutsevych, a member of the Chatham House think tank stated that "...Russia had its agents infiltrated into the Ukrainian security forces...."[53]


On 1 April 2022, Zelenskyy dismissed the head of the SBU's Kherson regional branch and a general as traitors. Zelenskyy described their actions as that of "anti-heroes", and that he "...had trouble determining where their Fatherland is".[53][52]


An aide to a general was arrested for handing over maps of minefields to Russian forces and helping coordinate Russian airstrikes in the region.[52][53]



Mariupolt kábé az erőddé nyilvánított, és annak berendezett Budapest 1944/45-ös ostromához lehet hasonlítani, azt meg mennyire akarta a nép ?



Kelet-Ukrajnába mekkora motiváltsággal hajtják ki a nyugat vagy akár délnyugat-ukrajnai illetőt ?


Egyedül Kijev az, ahol túlteng az oroszellenes szélsőséges, és irracionális nacionalizmus. Van ez így, nálunk is Budapesten voltak népszerűek mind a szélsőjobboldali, mind a szélsőbaloldali mozgalmak. Abból hogy lehet általánosítani, hogy pár fővárosi hülye mit akar ?


Azzal ugye tisztában vagy, hogy 2014 óta van hadiállapot, és akkor zárták le a határokat, és nem 2022-ben ?


Tehát az illető hiába akart 2016-ban lelépni Ukrajnából, de a hadiállapot, és a 18 - 60 közötti korosztályra vonatkozó tilalom miatt nem ment.


És ennek ellenére azért 8 millióan leléptek Ukrajnából. Ez aztán a nagy összetartás és összetartozás.



" Miért nem lehet joguk szabadon dönteni hová akarnak tartozni? "


Ahogy elnézem, többeknek, nem csak a politikusoknak, hanem a véleményformáló törzsfelhasználóknak sincs sok fogalmuk az EU és a NATO funkciójáról, hogy minden jött-ment szegény és még buta politikai kultúrájú országot is felvennétek, elfogultsággal, szabálytalan mércével, mindezt mélyrózsaszín mázzal leöntve.


Sokak megírták az EU és a NATO történetében, Dél-Európában, és Kelet-Közép-Európában kissé elhamarkodottan került sor tagfelvételekre. Nem egy dél és közép-kelet-európai ország úgy került be, hogy


- még mindig vannak hiányosságok,


- olyanok is vannak, amik abszolút nem teljesítik a kritériumokat,


- sőt nyíltan szembe mennek az Európai Uniós és NATO-s alapelvekkel, értékekkel,



mégis szabálytalanul fel lettek véve.



Az a vicc, hogy 2014 előtt is Ukrajnáról, vagyis békeidőben az oligarchák, a maffia, a prostitúció, a fekete, nemhogy fegyverkereskedelem, és társai jutottak sokak eszébe, meg nemzetközileg rendre bóvlira minősítették, 2014 után a szélsőjobboldali magánhadseregek szárba szökkentek, és virágoztak, erre most dől az érzékenyítés, hogy "Joga van Ukrajnának EU, nemhogy NATO-tagnak" lenni.



[link]



Amúgy Ukrajnában máshova akarnak a szélsőjobbosok tartozni, és máshova a liberális - progresszív tábor.



" Belemehetünk ebbe hogy mi az ősi föld. A Kijevi Rusz idején orosz népről se lehet beszélni, egységes keleti szláv nép volt, ami különböző történelmi események hatására 3 részre szakadt: oroszokra, ukránokra és fehéroroszokra. "


A fehéroroszokkal az a baj, hogy 1922-es amerikai kormányzati térkép szerint akkora volt az országuk, mint Veszprém megye. A ma ismert Fehéroroszországot Sztálin duzzasztotta fel rabolt lengyel területből.


[link]


[link]



Ukrajnával meg az a helyzet, Ukrajna az úgy lett, hogy az illető egyik nap még a Cári Oroszország Harkov / Poltava / Jekatyerinoszláv / Herszon / Kijev kormányzóságában oroszként élte a mindennapjait, és másnap meg azt hirdették ki a városházán, hogy Szovjet-Ukrajna vagyunk.


Odesszát Nagy Katalin alapította, akkor az most orosz, vagy ukrán ?



Amikor a hatalomváltások történtek, kevés kivétellel az orosz társadalom nem csinált semmit.


Voltak ukrán nacionalisták, meg vannak ukránok, de ők lélekszámban a moldávokhoz mérhetők, elhanyagolhatók statisztikailag. Egy erőszakos, de annál hangosabb törpekisebbség.



" Miért ne lenne 2024-ben ukrán nép? "


Én két év alatt eljutottam odáig, hogy vannak ukránok, a vita azon megy, hogy Mi járna nekik.


Ha rajtam múlna, én akkor országocskát adnék nekik, mint amekkora Moldova.



" A Krím vagy Odessza mióta ősi orosz föld? Te hol voltál töri órán? A Kirimet és Odesszát szkíták, görögök lakták/alapították, köze nem volt a szlávoknak hozzá. A mai Ukrajna területén tatár kánságok voltak, ami a késői orosz expanzió részén került az oroszokhoz. Ez marhára nem ősi orosz föld. Sőt megsúgom a ruszkik sok olyan területet is elfoglaltak északon meg az Urálnál amit finnugor népek laktak, ezeknek már csak a morzsái élnek ott, az sem orosz volt. "



Odessza az egy pusztaság volt, Hacıbey / Yeni Dünya néven tervezett oda erődöt a Török Porta. Rövid ideig birtokolták, elvesztették, berendezkedtek az oroszok, és mind a mai napig orosz, az más dolog, hogy volt, amikor Szentpétervárról irányította az Orosz Kormány, és volt, amikor meg tagköztársasághoz csapták.


A Krím kapcsán én is tudom, hogy annak kismillió tulajdonosa volt. Én csak azért kérdezném, hogy a Krím sok tulajdonosa közül pont ukrán volt legkevésbé, és mégis rá vannak feszülve a témára. Csak miért ?

febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:
13%

43# Mit írtál lássuk csak:


"Putyin a kelet ukránokat támogatta, akár fegyverrel is."


A te saját szavaid, hogy Putyin a kelet ukránokat támogatta fegyverrel :D Putyin a dombasi oroszokat támogatta nem a kelet ukránokat dummy :D

Ha meg az állampolgárság miatt a dombasi oroszokat ukránnak hivod, akkor a székelyeket románoknak? Ők meg román állampolgárok... Akkor ők románok ugye?

febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 Jeffrey Spender ***** válasza:
74%

# JewishGirl



" Tudod én még emlékszem a 2010 előtti régi szélsőjobbra, én is kint voltam 2006-ban az utcán. Emlékszem ahogy Budaházy-ék megrongáltak egy orosz emlékművet és mindenhol orosz ellenes mantrákat ordítoztak, meg 56' oztak. Ezek ma hajolnak be legmélyebben a ruszkinak, nem érzed cikinek ezt a gumigerincet meg pálfordulást? "



Én 2006-ban 13 éves voltam. Teljesen átlagos kisgyerek. Nem hallottam a politikáról, nem értettem, és nem is érdekelt.


Azóta eltelt 18 év, és lett olyan politikai nézetem, amilyen, tetszik vagy nem tetszik.


Én 2014 óta követem az ukrán háborút, és azóta semmivel nem lett szimpatikusabb a Nyugat felé hízelgő, sőt rugkapálózó ukrán politika.


Ez van.


Sajnálom.

febr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:
15%

"Én 2014 óta követem az ukrán háborút, és azóta semmivel nem lett szimpatikusabb a Nyugat felé hízelgő, sőt rugkapálózó ukrán politika."


Nem baj, ettől még minden szuverén országnak joga van eldönteni hova akar tartozni. És nincs jogod mások ellen területszerző háborút indítani és ezt nem legalizálja hogy Odesszát oroszok építették újra meg a többi.

Félelmetes nézni ennyi konteós buta embert, meg a köpönyegforgató gerinctelen szélsőjobbot ami fanatikus orosz gyűlölőből mindössze 5 év alatt vedlett át moszkovita kutyákká. Nem kicsit égő.

febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
79%

JewishGirl: neked talán nagy erejű ütés érte a fejed?

"Putyin a dombasi oroszokat támogatta nem a kelet ukránokat dummy :D"

A donbaszi orosz lakhelyét hol mutatnád meg a térképen? Esetleg Kelet-Ukranában?

Akkor szólj már a googlenak hogy szar a térképük:


[link]

febr. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!