Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A Szovjetunió széthullását...

A Szovjetunió széthullását követően Ukrajnát miért nem vették be a NATO-ba? Akkor még ki lehetett volna menteni az orosz érdekszférából.

Figyelt kérdés

márc. 27. 19:31
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 Jeffrey Spender ***** válasza:

Amúgy miben nyilvánul meg az orosz elnyomás ?


Én Instán követek egynéhány oroszt is. Ők is ugyanolyan átlagos, középosztálybeli, és szabad életet élnek, mint mi, Magyarországon, vagy Csehországban.


Ellenben Ukrajna, az meg egy Észak-Koreát is túlszárnyaló diktatúrává süllyedt.

márc. 30. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

Nem, nem tudom, hogy mióta vannak ukránok. Miért, mióta vannak?


Az, hogy Ukrajnában vannak nácik, még nem ok arra, hogy megtámadják. Magyarországon is vannak nácik, a 2000-es években nagyon népszerű volt a szélsőjobb, ott volt a magyar gárda. Akkor ez elég indok arra, hogy egy hadsereg letiporja az országot? Az ártatlan civilek isszák meg ennek a levét.


Hát pl '44-ben szétlőtték és végigerőszakolták az országot. Militaristák, a környező országok félnek, nem érzik magukat biztonságban, félnek az oroszoktól. A balti államok is fegyverkeznek, Finnország, Svédország is menekül a NATO-ba.


25 vagyok. Én is követek néhány oroszt az instagramon, néhány csajt meg sportolót. Ők pl. a háború kitörésekor külföldre menekültek, Németországba vagy Grúziába. A csaj most is lelkesen posztol Németországról, hogy milyen jó hely.

márc. 30. 02:30
 33/63 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%

Kérdező, ha nem tudod, hogy Mióta vannak ukránok, akkor miért kárálsz, hogy így nyomták el őket, meg úgy ?


Magyarországon a nácik tevékenysége kimerül abban, hogy hajnali kettőkor firkálnak a kukára egy horogkeresztet. Ellenben Ukrajnában ott Kalasnyikov, RPG, BTR-80-as lövészpáncélos, sőt T-72-es harckocsi jár a szélsőjobbnak.


Ugye érzed a különbséget ?


Lehet dobálózni mindenféle ideológiákkal, meg ki melyik népet bántalmazta / diszkriminálta, de alapvetően egy geopolitikai játszma zajlik - 2014 óta már nyílt fegyveres konfliktus formájában.


Három nagyhatalom érdekei ütköznek most, az ukránok, és az ukrajnai oroszok vívják meg a harcot a Nyugat helyett.

márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 A kérdező kommentje:

Mióta vannak akkor ukránok szeritned?


Tegyük fel, hogy ha igazad van és Oroszországnak joga lenne elfoglalni Ukrajnát. Nekünk, illetve Magyarországnak akkor is érdeke, hogy Ukrajna fennmaradjon és lehetőleg minél erősebb legyen. Ukrajna pajzsként funkcionál köztünl és Oroszország között. Nem lenne jó egy orosz-magyar közös határ...Félünk az orosz hordától.

márc. 30. 18:11
 35/63 Jeffrey Spender ***** válasza:

1800-as évek óta, azonban a mai Ukrajna nagyobb része az Lengyelországhoz tartozott.


Tehát az igazi Ukrajna az Zsitomiron túl van.


A másik, Te miért orosz hordázol ?


Van olyan nép, akivel nem volt konfliktusa Magyarországnak ?


Vajon hogy állnak hozzánk a szlovákok ? Vagy a románok ? Vagy az ukránok ?


Vagy a németek, és az osztrákok hogy viszonyultak hozzánk ?



Én pl. a románokat, és az ukránokat tekintem horda szintjén élő csürhének.

márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

Az 1800-as évekre az oroszok már elfoglalták Lengyelország keleti részét.


Mert félelmetesek. Elképzelem, hogy az orosz és csecsen katonák vigyorogva, ordítozva, habzó szájjal, éles fogakkal, vörösen világító szemekkel ott állnak a határunkon és csak arra várnak, hogy megindulhassanak rombolni, gyilkolni, erőszakolni.


Szlovákia egy kis, 5 milliós ország, nem kell tőlük félni.

Nem tudom, miért, hogy állnak hozzánk az osztrákok és a szlovákok?

márc. 30. 19:30
 37/63 Jeffrey Spender ***** válasza:

" Mert félelmetesek. Elképzelem, hogy az orosz és csecsen katonák vigyorogva, ordítozva, habzó szájjal, éles fogakkal, vörösen világító szemekkel ott állnak a határunkon és csak arra várnak, hogy megindulhassanak rombolni, gyilkolni, erőszakolni. "



Bocsáss meg, de más kifejezést nem tudok rá mondani, ez a válaszod butaság és trollkodás egyvelegye.



Az Ukrán Hadsereg főparancsnoka az Alekszandr Szirszkij, ő Moszkvától 200 km-re délkeletre született, orosz nemzetiségű, orosz anyanyelvű, és orosz nevű, és mégis látod az Ukrán Hadsereg főparancsokságáig vitte.



Volodimir Zelenszkij születési neve Vlagyimir Alekszandrovics Zelenszkij, tehát orosz nevű, orosz anyanyelvű, és mégis Ukrajna elnöke lett.


Oroszul szokott beszélni, nem ukránul. Próbált megtanulni ukránul, de ahelyett csak a szurzsikot, a kettő keveréknyelvét sikerült.



És a volt ukrán elnöki tanácsadó, Alekszej Aresztovics orosz - lengyel vegyesházasságból való.



A felsorolt három ukrajnai orosz azok éles fogú, habzó szájú, vörösen világító vadállat ?


Mondjuk nekem Zelenszkijről az orkok jutnak eszembe, mert alacsony növésű, nem borotválkozik, nem vált ruhát, és még bűzlik is.

márc. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 Jeffrey Spender ***** válasza:

Elvileg 25 éves vagy.


Ez felvet bennem egynéhány kérdést.


Szerinted 1944-ben mi volt ?


Vagy 1941-ben ?


Amikor az 1939 - 1945 közöttiekről tanítottak töriórán, mit csináltál ?


Aludtál ?


Vagy mást csináltál, de attól még kimaradt teljesen az az óra ?

márc. 31. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 Jeffrey Spender ***** válasza:

Lengyelország területe úgy változott, mint a tangóharmonikáé.


Volt, hogy Vilniusban a várostábla az lengyel feliratú volt, ergó az is lengyel volt ?


Akkor volt olyan is, hogy a lengyel - orosz határ az Minszktől 20 km-re volt.


1795-ben a poroszok, az osztrákok, és oroszok osztozkodtak közösen, Otto von Bismarck, a porosz - német kancellár az irracionális, és irányíthatatlan gyűlölettel állt a lengyelekhez.


Az osztrákok is fogták Lwów-ot, Lemberget csináltak belőle, és próbálták osztrákosítani, az más dolog, hogy nem sikerült.



" Szlovákia egy kis, 5 milliós ország, nem kell tőlük félni. "


Én nem félek, a szlovákokkal napjainkra megbékéltünk, de attól még volt idő, amikor ők is szándékosan tahó módon álltak hozzánk diplomáciailag ...


Ellenben a román politika az most is üzenget nekünk ténylegesen ellenséges hangnemben, az más dolog, hogy csak a szájuk nagy, de nem tudnak mit csinálni.



" Osztrákok "


Az osztrákok kettős mércével és jól lenéző hozzáállással viseltetnek, hogy mi vagyunk a náci kijekesztő ország, bezzeg ők szárnyas kapukat építenek ... kac - kac ...

márc. 31. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy Zelenszkij milyen nyelven beszél. Nem tudok oroszul, nem tudom megkülönböztetni az ukránt az orosztól. De nem az a te érved, hogy ukrán nép nem létezik, az csak egy orosz dialektus? Akkor mégis van ukrán nyelv?


Hogy mi volt '44-ben? A papám gyerek volt akkor, amikor bejöttek az oroszok. Mesélt történeteket. Pl. hogy a nők a padláson bújkáltak a szovjet katonák elől. Vagy hogy a szovjet katonáknak az volt a legfőbb szórakozásuk, hogy pisztollyal lövöldözték le a falusiak háziállatait. Meg bementek a házakba és ami megtetszett nekik, azt elvitték. A német katonákkal viszont pozitív tapasztalatuk volt.


Az a gond, hogy ezek olyan népek, akik dolgozni, építeni nem akarnak, csak az erőszakhoz, a harchoz, a háborúhoz értenek és erőszakkal akarnak mindent elintézni.

márc. 31. 01:57
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!