Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jól tették-e Brüsszelben hogy...

Jól tették-e Brüsszelben hogy betiltották Orbánék szélsőjobbos konferenciáját ?

Figyelt kérdés
ápr. 19. 06:53
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
0%
30, én magyar állampolgár vagyok, többségében magyar felmenőim vannak, de van a családomban roma szál, lengyel szál, sőt, állitólag, még valami halvány zsidó szál is van a rokonságomban. Én kevertfajú ember vagyok, engem az a beszéd magyarként vérigsértett és tőlem nem kért bocsánatot. Nem a diktatúra követeli meg, hanem én, egy kevertfajú ember.
ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
66%

30# A szólásszabadság odáig tart, amíg nem ártasz vele másoknak.


Láttunk pár alkalmat a történelem folyamán, hogy mit műveltek azok a szélsőségesek akik gyűlöletbeszédeket mondtak, uszítottak XY ellen.


Ezt nem tűri manapság senki, ilyen egyszerű. Ha valaki ezt nem hajlandó elfogadni, akkor menjen észak koreába, oroszországba, kínába meg az arabokhoz. Ott aztán lehet utálni az ukránokat, sítákat meg szunitákat, keresztényeket, tajvaniakat, bárkit, stb.


Arról nem is beszélve, hogy lehet KONSTRUKTÍVAN is beszélni a problémákról. Csak ugye a birkáknál az nem termel like-ot és nézettséget, nekik csak a gyűlölködés kell amit orbán képvisel. Nem a megoldás érdekli őket hanem mindig csak a probléma ismétlése mantra szerűen.

ápr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
23%
#31 nem igazán értem, hogy hogy jön ide a bocsánatkérés. Szólásszabadság van, azt mond amit akar, te is azt mondasz amit akarsz. Majd amikor te, vagy ő nem mondhatja azt mert jogi következményei lesznek, akkor lesz diktatúra.
ápr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
36%

33, úgy, hogy engem vérigsértett és gyakorlatilag megfosztott a magyarságomtól, úgy jön ide.

Szerinte nem vagyunk kevert faj. Tehát, ő szerinte én nem vagyok magyar.

ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
48%

#32 de ha nem tűri egy hatalom hogy véleményr nyilvanítasz akkor az diktatúra. Én csak ennyit mondok. Az orosz, észak koreai ugyan olyan vélemémydiktatúra mint az eu, csak az egyik a jobbosokat, a másik meg a balosokat lehetetleníti el.


És igen, lehetne beszélni konstruktívan a problémáról, ha nem lenne annyi hülye ember. Mi is most pl értelmesen beszélgetünk arról, hogy ki mit gondol szólásszabadságnak. Valamilyen szinten legalabbis, mert én próbálok érvelni, de csak olyan válaszokat kapok hogy hülye orosz meg orbánpárti vagyok, mert kritikát fogalmaztam meg a másik oldalra. Ez pl a tipikus birka gondolkodás részetekről, mert amit ti támogattok abban nem látjátok meg a hibát.

ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
26%

Tehát a szólásszabadság nevében teljesen szabadon lehet propagálni, hogy milyen üdítő és felszabadító érzés megerőszakolni aztán kibelezni egy random csecsemőt? Vagy hogy mennyire jóleső érzés a saját anyádat halálra szurkálni egy késsel? Akik a "korlátlan szólásszabadság" mellett vannak, azokat tényleg nem zavarná, ha ilyenekkel lenne tele az internet, és más médiumok? Tényleg nem találnak ebben semmi kivetnivalót??

Azért mindennek van határa, szerintem. A szólásszabadság nem azt jelenti, hogy bárhol, bármikor, bármilyen beteg, elfajzott, társadalomra káros véleményedet szabadon propagálhatod.

ápr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
11%

#36 pontosan ezt jelenti a szólásszabadság. Ugyanis onnantól, hogy bekorlátozunk pár témát, legyenek ezek a durvabbak amiket te is említettél, onnan már csak pár lépés, hogy betiltsanak konkrét ideológiákat is, amivel megintcsak sok embernek nem lenne baja (pl fasizmus), de haladunk szépen tovabb ezen az úton, és elérkezünk oda, ahol jelenleg tartunk, hogy a baloldal betiltja a jobboldalt. Azért ez elég erős.


Nem tudom mit szólnátok hozzá, ha a fidesz betiltaná az ellenzék által szervezett tüntetéseket pl. Mert én ugyan ennyire felháborodnék rajta.

ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
24%
Aki nem imádja a transzvesztitákat, nem ismeri el a 82 nemet és kritikát fogalmaz meg a migrációval szemben az náci, homofób, genderfót és nincs helye a demokráciában.
ápr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
47%

"Tehát a szólásszabadság nevében teljesen szabadon lehet propagálni, hogy milyen üdítő és felszabadító érzés megerőszakolni aztán kibelezni egy random csecsemőt? Vagy hogy mennyire jóleső érzés a saját anyádat halálra szurkálni egy késsel? Akik a "korlátlan szólásszabadság" mellett vannak, azokat tényleg nem zavarná, ha ilyenekkel lenne tele az internet, és más médiumok? Tényleg nem találnak ebben semmi kivetnivalót??"


egyrészt már jelenleg is ez a helyzet. a világirodalom (és most nem az internetről beszélek, hanem nyomtatásban megjelent, könyvtárakban a mai napig megtalálható, időről időre újra kiadott alkotásokról), tele van ilyenekkel. csak maximum nem tudsz róla, mert műveletlen vagy.


másrészt, az a jó, ha leírhatnak, elmondhatnak ilyeneket. mert akkor tudsz róla, hogy ez jár a fejében. mert egyébként is es fog járni a fejében, csak nem fogsz tudni róla. és akkor (és ez még a jobbik eset), majd állhatsz a kamera előtt bambán és mondhatod, hogy hát én sosem gondoltam volna róla, hogy ilyet tesz, mindig olyan kedves ember volt...

ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
36%
Mindent is be lehet tiltani, ez a szép a demokráciában, meg a jogállamban.
ápr. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!