Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Alaszka és Hawaii az USA...

Ha Alaszka és Hawaii az USA szövetségi államai, akkor Puerto Rico, Guam és Amerikai Szamoa miért nem?

Figyelt kérdés

máj. 20. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Puerto Rico sztem már az, bár most így nem vagyok benne biztos. Rémlik, mint ha olvastam volna róla régebben, h újabb csillagot kap az amerikai zászló.
máj. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MDaniel98 ***** válasza:
1# Még nem az. Szavaztak egy népszavazáson, hogy azok akarnak majd lenni (amit a csatlakozást nem akaró politikai erők bojkottáltak), de ameddig a Szenátus nem ratifikálja addig nem fog életbe lépni, és ha jól hallottam a republikánusok nem rajonganak az ötletért.
máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 hypno ***** válasza:

Mert egyfelől Alaszka és Hawaii már átestek a csatlakozási procedúrán, Puerto Rico, Guam és Amerikai Szamoa meg nem.


Másfelől Guam és Amerikai Szamoa egy-egy kis pöcs sziget nulla lakossággal és gazdasággal, vagyis nem pont szövetségi állam méretűek.

Jók azok külbirtoknak.

máj. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!