Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A németek mitől ilyen betegek,...

A németek mitől ilyen betegek, hogy többségük támogatná a sorkatonai szolgálat visszavezetését?

Figyelt kérdés

[link]


Egy, a Magyar–Német Intézet által publikált tanulmány szerint hamarosan zöld jelzést kaphat a hadkötelezettség visszaállítása Németországban. A baloldali kormánykoalíció mellett ugyanis az ellenzékben politizáló kereszténydemokraták is napirendre vették az ügyet, illetve olyan közvélemény-kutatások láttak napvilágot, amelyek azt mutatják, hogy a német társadalom többsége is támogatná a sorkatonai szolgálat visszavezetését.

A kötelező katonai szolgálat egyébként kilenc országban van érvényben Európában.


máj. 22. 16:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

A legtöbb barom aki támogatja az már nem katonakorú. Szopjanak csak a fiatalok. Miért kell egy fiatalnak kettétörni az induló életét, karrierjét ?

Miért kell a legaktívabb évekből minimum egy évet f.szságokkal tölteni ?

Fizessék meg rendesen azokat akik egyenruhában akarnak bohóckodni.

máj. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ennyire be vannak sz.rva a Szovjetuniótól?
máj. 22. 16:48
 3/13 anonim ***** válasza:
46%

A kérdésedben kiírt állítás bnem igaz, ettöl kezdve az egész kérdés értelmetlen.

Ne hülye cikkeknek higyj, a németek többséges NEM AKARJA a sorkatonaságot

máj. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3-as ezt őszintén én is furcsállottam, de ezt írták a kutatásban. Ezek szerint ott sem mondtak igazat.
máj. 22. 16:52
 5/13 anonim ***** válasza:
60%

A sorkatonaság akkor rossz, ha úgy van kivitelezve. Pl a finnek miért szeretik ennyire? Ezer éve kötelező és nem hogy nem panaszkodnak erre, hanem még szeretnek is adózni az emberek, mert úgy érzik, hogy jó helyre kerül.


Meg az remélem megvan, hogy szeretnék a németek kiválthatóvá tenni a katonaságot szociális munkával. Tehát ha sz*rul is viteleznék ki, ez kicsit segít a szitun.

máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Megbukott a nyugati koncepció. Eddig azt mondták hogy kell egy kicsi de profi hadsereg modern fegyverekkel és pikk pakk legyőzzük az ellenséget.

Ha az ellenség néhány mezitlábas néger puskával akkor ez működik is.

Aztán jött a pofáraesés ukrajnában. Most jöttek rá hogy háborút csak tömeghadsereggel lehet vívni komoly ellenséggel szemben aki tüzérséggel, rakétákkal, légierővel, páncélosokkal támad.

máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Én Németországban élek, itt az emberek éppen annyira nem akarják, mint máshol, viszont amiket MO-on lehet olvasni német eseményekröl, mint híreket, azok nagy többsége egyáltalán nem igaz, teljesen más az itteni valóság, mint a mo-i propaganda
máj. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 hypno ***** válasza:
0%

Én nagyon utáltam a sorkatonaságot, mert az alakizáson kívül nem sok sz.rt tanítottak meg másfél év alatt, és egyébként is rühellem a fegyvereket.


Viszont az ellenzők azt gondolják végig, hogy 12 év múlva kiöregszik az utolsó olyan ember is, aki katonai alapkiképzést kapott. Ez viszont az ország védelmi képességeit illetően elég gáz.

máj. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8-as mert te úgy gondolod, hogy ma már komolyan ki tudnák képezni az embereket?


Mi van az ország védelmi helyzetével? Semmivel sem nagyobb a valós fenyegetettség, mint 5 vagy 10 évvel ezelőtt. Hülye politikusok megalapozatlan mellébeszéléseit meg ne vedd figyelembe, nem értenek hozzá.

máj. 22. 19:21
 10/13 hypno ***** válasza:
0%

#9


Én úgy gondolom, hogy ha egy szál hadrafogható kiképzett embere sincs egy országnak, az azért gáz.


És azért ha ezen változtatni akar valaki, akkor valahol el kell kezdenie.

Amúgy pedig még Svájcban is kiképzik az embereket, pedig az az ország elég régen semleges.


A trükk szerintem az, hogy 1-1,5 évre kell behívni a srácokat, hogy a hivatásosoknak ne kelljen dolgozniuk, hanem csak maximu pár hónapra. Viszont ezalatt meg kell tanítani nekik minden alap dolgot.

máj. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!