Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Nem tartjátok a nyugati...

Nem tartjátok a nyugati demokráciák (elsősorban Nagy-Britannia és Franciaország) szégyenének, hogy Közép-Európának egy náci Hitlerre és egy fasiszta Mussolinire volt szüksége, hogy relatíve igazságos határokat húzzanak meg az országok között?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk, az 1938-as I. és az 1940-es II. bécsi döntés alkalmával az említett 2 ország "érdektelenségre" hivatkozva nem vett részt a döntéshozatalban. Valószínűleg nem akarták beismerni a Trianonban elkövetett igazságtalanságokat és hibákat, ezért nem vettek részt a bécsi döntésekben. És meg lehet nézni az 1940-es évek első felében a Közép-európai határokat, egyértelmű, hogy a magyarságnak részben igazságot szolgáltattak a tengelyhatalmak. Pont ez is volt később a nagy tragédiánk, hogy a náciktól és a fasisztáktól kaptuk vissza az elvesztett területeink egy részét. (Pedig ezt akkor a Nyugat is elismerte nemzetközi érvényűnek!)
2010. nov. 16. 21:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Oroszország (azaz a Szovjetunió) ott sem volt a tárgyalásokon, a németek meg mint vesztes fél, nem igazán szólhattak bele semmibe."

Én nem a tárgyalásokról beszélek. De egyértelműen jobb volt nekik egy olyan helyzet, ahol nincs akkora Magyarország.

2010. nov. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 hollófernyiges ***** válasza:
Ezzel vitatkoznék, a németnek pld. pont egy nagyobb Magyarország lett volna érdekében, mert Clemanceau részben belőlünk rakta össze a Németországot keletről sakkban tartó, franciabarát országokból álló kordont.
2010. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

ma 08:08


Mi az, hogy mit kérdezek? Szerintem eléggé érthető a kérdés. Ahhoz képest, hogy a II. világháború árnyékában nem lehetett volna teljesen igazságos határokat meghúzni az országok között, ahhoz képest a bécsi döntések a legelfogadhatóbb határokat húzták meg, figyelembe véve az etnikai összetételeit az országoknak. Szlovákiával szemben teljes mértékben az etnikai határokhoz ragaszkodtak, Romániával szemben (mivel ott lehetetlen volt éles etnikai határvonalakat találni) egy kompromisszumos megoldás született, ketté osztották Erdélyt. Igaz, hogy így is jelentős magyar és román kisebbség maradt a másik oldalon, de ez garancia lehetett volna hosszú távon a kisebbségi jogok tiszteletben tartására. (Ami így természetesen nem valósult meg Romániában). Más kérdés persze, hogy a II. bécsi döntést Magyarország és Románia is átmeneti megoldásnak tartotta és hosszú távon mindkettő egész Erdély megszerzésére törekedett...

2010. nov. 17. 14:50
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a becsi dontesnek is az volt a lenyege, hogy azokat az orszagokat "szetrobbantsa", amelyek meg tudnanak erosodni elegge ahhoz, hogy ujra haborut tudjanak kirobbantani. Nem hiszem, hogy prioritas volt az etnikum vagy barmilyen erdek a vesztesek reszerol.
2010. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Hat egyszeru a valasz: a gyoztesek diktaltak es "demokratikus" hatarokat irtak.Hamarosan ugyanez bekovetkezhet Franciaorszagban mikor kiderul hogy az arab neger tobbseget lenyegeben elnyomta az osi foldjen a francia majd alakitanak szepen egy uj orszagot "demokratikusan" es ha az Usa belebukik a gazdasagpolitikaba az adosaga miatt akkor majd a spanyol ordit hablo le spaniolt Ohio-ban osi spanyol foldon szinten "demokratikusan".Azert mert ugye ha bukunk akkor raboljuk ki azt akinel meg van valami hat... az inkabb amerika nem latin lakosagga lesz.A latin meg meg jol el tbb evtizedig amig feleli az infrastrukturat javakat aztan szemettelep lesz ahoz kepest ami volt az Usa eredetileg.Ugyhogy nincs miert sajnalni oket sajat maguk sirjat astak meg... es igen tenyleg szegyen mert soha nem volt a nyugat demokratikus......csak kuss (marmint a kis nepekkel szemben).
2010. nov. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!