Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek Reagan hajdanán...

Szerintetek Reagan hajdanán jó elnök volt?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam a History nevü adón Ronald Reagan életét bemutató adást , és valahogy nekem tetszik amit Ő tett . Szerintetek ?
2011. nov. 29. 20:36
1 2
 1/16 rémuralom ***** válasza:
19%
Nálam a jó amerikai elnökök névsora Kennedyvel végződik. JFK óta erősen figyel a háttérhatalom, hogy kinek adnak néhány évet a Fehér Házban.
2011. nov. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Olyan volt mint a többi ő is azt csinálta, amit a bankárok mondtak neki!

Legtöbbet Gorbacsov tette a kelet-nyugat közeledéséért!

Ha Brezsnyev még élt volna abban az időben, akkor Reagan ült volna a seggén.

2011. nov. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

"Szerintetek Reagan hajdanán jó elnök volt?"


Nem volt túl jelentős, inkább bábfigura volt. A külpolitikában volt némi eredménye, igyekezett tenni a hidegháború lezárásáért, mutatott némi önállóságot ezen a téren. Kormányának gazdaságpolitikája nem volt sikeres. A személye köré épített kultusz súlyos örökség, amerikaiak millióit butítja máig is. Egy hihetetlenül túlértékelt bohóc volt, akinek a tevékenysége nagy részét a "kommunikáció" tette ki.


"valahogy nekem tetszik amit Ő tett"


Mármint amit a stábja tett? Ő ugyanis elsősorban díszpinty, reklámarc volt. A cowboy.

2011. nov. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

"A két előttem szóló finoman szólva retardált."


Csak szólok, hogy azt a kort megéltem nem a könyvekben tanultam róla! Reagan egy bukott színész volt, és inkább gyenge, mint közepes teljesítményű elnök!

2011. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

OFF


5/5 : Ha neked Reagan gyenge volt , csak MELLÉKESEN (témától nem kívánok eltérni) ki volt a megfelelő/jó elnök ?"


OFF

2011. nov. 29. 22:27
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
22:04 szerintem is jól leírta a lényeget. A Reagan köré felépített legenda a nagy, nem az elnöki teljesítmény, ami, hát, eléggé gyenge.
2011. nov. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

22:27


Tessék:


[link]


Az amerikai történészek és politikai kommentátorok átlagos véleménye szerint 17. Reagan az elnökök sorában a 43-ból. Ez látszólag jó osztályzat, de nem kimagasló. Míg Magyarországon divat azt hinni, hogy Reagan egy istencsászár zseniális szuperhős volt, addig az amerikaiak szépen betájolták valahova Johnson és Taft közé, a középmezőnybe. (A lista második felében hihetetlenül kutyaütő 19. századi és 20. eleji elnökök vannak, meg persze ifjabb Bush).

2011. nov. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
kiterjesztette a malacfejű nixon álszent drogháborúját, ami azóta is tart, és többet költenek rá, mint az összes többire, profitálni meg csak a maffia profitál belőle, nem a társadalom. ezzel együtt csakis rossz elnök lehetett.
2011. nov. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
22%
Elképesztően aljas ember volt, alatta emelkedett fel a neoliberális gazdaság és neokonzervatív narratíva ocsmány szövetsége.
2011. nov. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9/9: A micsoda ? :D
2011. nov. 30. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!