Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért akarja Izrael megtámadni...

Miért akarja Izrael megtámadni Iránt?

Figyelt kérdés

2012. febr. 17. 14:54
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
57%

25-ös te is beveszed az amerikai propagandát.

De ha megtudod mondani melyik az a nagy iráni gyűlés ahol mindig elhangzik a "Halál Izraelre!" , akkor visszavonom. De a pontos nevét annak a "gyűlésnek". De gyanítom halvány lila gőzöd nincs róla, csak ugatsz te is a többi cionbarát haveroddal.

2012. febr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
Ja és a hagyományát annak a gyűlésnek. De pontos nevet és történetet ám!
2012. febr. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
79%

ma 22:45

Bár nem az előző válaszolók egyike vagyok és igazából nem is akarok belekeveredni ebbe a parttalan vitába, de ezt a videót találtam egy röpke keresés után.

http://www.youtube.com/watch?v=FckLO8HcNyo

Háttértörténetet, körülményeket sajnos nem ismerem.

2012. febr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
32%
Ez nagyon szép, de nem ez volt a kérdésem. Bármelyik óvodás talál videókat a neten. Manapság... És én is találok olyan videókat, ahol valamelyik amerikai, vagy izraeli Irán lebombázásáról beszél. A kérdésem az volt, melyik gyűléseken szokták az irániak Izrael pusztulását kívánni(egyébként ebben sincs semmi különös az izraeliek ugyanezt kívánják fordítva, erről a közvélemény kutatások tanúskodnak)). És az esemény hagyományát, történetét kértem. De nem kaptam, tehát bebizonyosodott, hogy te is egy mezei hülye Irán-ellenes vagy, mindegy mi van csak a vér folyjon. (62-esnek mondom). Köszönöm, hogy ezt tisztáztuk.
2012. febr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
61%

Kikérem magamnak, az izraeliek nevében! Nem kívánják az izraeliek sem az iráni nemzet, sem más arab nép halálát! De vannak olyan gyökértelenek, akik mindig beveszik az olcsó propaganda szólamokat. Nálunk is elég helytelen lett volna, ha a magyarokat egyértelműen Rákosi és komcsi pajtásaival azonosították volna. Attól még a magyarok nem voltak kommunisták. Mint ahogyan nem ildomos Szálasi diktatúráját egybemosni Horthyval, vagy a magyarokkal. Vagy a Sztalini-szovjet diktatúrára azt mondani hogy az oroszok voltak. Vagy a tős-gyökeres erdélyi románt magyarellenesnek mondani. Hiszen nem azok. De!!!

Irán már régen megtehette volna, hogy bármelyik szomszédjára csapást mérjen. Ehhez nem kell atombomba. Ha valaki atomcsapást mérne az Öböl bármelyik államára, azzal saját magára is csapást mérne. Kinek kellene egy sugárfertőzött terület? Mégis: mikor támadt Irán valakire? Ellenben amerikai (és állítólag francia ) uszításra Irak másfél évtizedig gyilkolta őket. Izrael is rátámadt már. Természetes, hogy ezért nem kezdeményeznek összeborulást Izrael cionista vezetőivel. Nekem sem szívem csücske a Ian Slota- féle szlovák politikus. De ettől még nyugodtan sétálok Kassán, beszélgetek a helyi tótokkal a közértben. De nem rúgok bele a békéscsabai tótokba sem és nem ripakodok rá a bükki településeken senkire, ha tótul beszél. Nem fog egy perzsa sem belerúgni senkibe csak azért, mert zsidó.

Egy hegy gyomrában épült fel a dúsítómű? Akkor már bomba készül? Atyavilág! Az egész térség földrengésveszélyes terület nem? Nem beszélve arról, hogy Izraeli politikusok kijelentették: le akarják azt is bombázni. A jelenleg legolcsóbban, hatalmas mennyiségben előállítható villamosenergia az atomenergia. Olcsóbb nincs, csak zöldebb van.

Izraelre az egyetlen veszélyt az USA és a pénzpiaci hiénákkal és az olajmágnásokkal kollaboráló izraeli vezetők jelentik. Ha széles körben teret nyer az alternatív energia és az olaj iránti kereslet zuhanni kezd, úgy már nem lesz érdekük a térség feletti ellenőrzés joga, nem lesz miért érdekük a térség destabilizálása, úgy elhúzzák a csíkot onnan a fentebb elmítettek, mint a gyorsvonat. Izraelt és lakosait ott hagyják koncnak, miután a térség összes muzulmán állam gyűlöletét kiérdemelték. Ez pár éven belül be is következhet. Ez történt amikor Hitler hatalomra jutott, és az események kontrollálhatatlanná váltak.(ezt nem én találtam ki) A tőkésebbje lelépett az USA-ba hallgattak, vagy ha meg is szólaltak akkor bagatellizálták a Németországból érkező híradásokat. Egy-két év múlva pedig tanítók, orvosok, tisztviselők, mesteremberek milliói estek az embertelen gyűlölet áldozatául.

Ezen morfondírozzatok.

2012. febr. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
40%

Bambanyul


"Izrael is rátámadt már"


Márminthogy Iránra? Fegyverrel? Ugyan mondd már meg, hogy mikor?

Egyáltalán, mikor támadota meg Izrael bármelyik államot és melyiket?


Egyébbként egyelôre szó sincs támadásról, csak mint végsô eszközrôl, de egyelôre gazdasági szankciók vannak.


Ja és a mai közelkeleti helyzetet a nácizmussal egy kalap alá venni ...


Szóval a lényeg: Izrael NEM AKARJA megtámadni Iránt. Még soha senkit nem akart megtámadni.

2012. febr. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:
47%

Na, hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba....

Nekünk igazából az lenne az érdekünk, ha Irán nekimenne Izraelnek (vagy fordítva, lényegtelen)...

Ugye ez (valószínüleg) láncreakciót indítana el és mindkét oldalra csatlakoznának a szövetségesek.(tudom-tudom.... Oroszo. és Kína nem állna melléjük blablabla)

De szerintem igen! Ez nekünk azért lenne jó, mert ez (valószínüleg) Amerika bukásával járna. Amerika nélkül egy hatalmas púptól szabadulnánk meg. Arról meg nem is beszélve, ugye a háború után jönne a fellendülés. A mostani helyzetnek igazán jót tennének a dolgok.(Mármint itt Mo.-n, természetesen, akkor ha nem Amerikával állunk majd szövetségbe...nem mintha olyan sok hasznot tudnánk nyújtani szövetségesként.) Ez ha megtépásszák egymást a nagyok, és elsöprik az Amerikai Egyesült Államokat, még mindíg jobb, mintha egyszerűen elsüllyedünk a válságba. Ugye a környéken minket érintett ez a legdurvábban. Az meg ha ez így folytatódik akkor lehet ,hogy itt Mo-n lesznek durva dolgok(nem feltétlenül most).

Szerintem, innen is mindenki annak örülne jobban, ha a zsidók meg az arabok egymást nyírnák ki, mint ,hogy itt Magyarországon legyen majd valami pár év múlva, mert már tarthatatlan lesz a helyzet.

(Tudom, majd kapni fogom a leírtakért az oltást, de ez lenne a kiút a magyaroknak is pl.: a válságból)

2012. febr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
79%

# 39:


"Tudom, majd kapni fogom ..."


Miért kapnád? Pártunk és kormányunk egy kíváló prominensétôl tudjuk: a hülyeség állampolgári jog. :)


De, hogy ne tiszta off legyen, ismétlem, a kérdésre, hogy

"Miért akarja Izrael megtámadni Iránt?"

Az a válasz, hogy Izrael NEM AKARJA megtámadni Iránt.

2012. febr. 27. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!