Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Izrael miért akarja mindenáron...

Izrael miért akarja mindenáron megtámadni Iránt?

Figyelt kérdés

Mintha a média mindig úgy adott volna hírt, hogy Izrael csak áldozat, ő mindig csak visszalő, meg "véletlenül ölt meg x embert" (ez egy hír volt) stb.


Alternatív médiákon viszont ilyeneket lehet olvasni:


"A kormány maga mögé állításán fáradozik Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Ehud Barak védelmi miniszter, akik katonai akciót terveznek az iráni atomlétesítmények ellen - adta hírül a Háárec című izraeli napilap egy magas rangú tisztségviselőre hivatkozva szerdán."


"Iránt elérő rakétát tesztelt Izrael, a perzsák ellen készülődnek a britek is

Izrael szerdán sikeres tesztet hajtott végre olyan rakétával, amely állítása szerint alkalmas nukleáris robbanófej célba juttatására, illetve Iránra való csapásmérésre - jelentette az AP amerikai hírügynökség, rámutatva: ez felújítja az arról szóló vitát, miszerint az ország vezetői Teherán atomlétesítményei elleni katonai támadást szorgalmaznának."


"Eközben a londoni The Guardian internetes kiadása azt jelentette, hogy a brit fegyveres erők is készülnek arra az esetre, ha az Egyesült Államoknak támogatásra lenne szüksége egy Iránnal szembeni esetleges akcióhoz. A brit katonai tervezés azt mérlegeli, hová telepíthetne az elkövetkező hónapokban Tomahawk cirkálórakétákkal felszerelt hadihajókat és tengeralattjárókat. A lap által megkérdezett londoni kormányilletékesek is azzal számolnak, hogy Barack Obama amerikai elnök nem kíván új és provokatív katonai kalandba bocsátkozni a jövő év novemberi elnökválasztások előtt. Ám a helyzet változhat a hírszerzési jelentések függvényében, illetve Irán egyre inkább kardcsörtetőnek látszó magatartása miatt - mutat rá a lap. A hétvégén a The New York Times számolt be arról, az USA fontolgatja térségbeli katonai jelenlétének megerősítését."


A másik hatalmas kérdés pedig, hogy Anglia és az USA miért van mindig minden esetben Izrael oldalán, még akkor is, ha mint valószínűleg látni fogjuk, Izrael lesz az agresszor.


Bár már látom, hogy "preventív háborúnak" lesz beállítva Izrael, hiszen nem is agresszor :))


Aki pedig Irán atomlétesítményei miatt indokolnák a háborút, az tudjon róla, hogy Izraelnek több mint 300 atomtöltete van, ezzel a negyedik legnagyobb atomhatalom. És Iránnal ellentétben ő viselkedik agresszorként most is.


Ezzel kapcsolatban: http://www.youtube.com/watch?v=dQZrgLasVC0


Szóval, szerinted miért akarja mindenáron megtámadni Iránt Izrael?


2011. nov. 4. 11:43
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
72%

Azért gondolkodhatnál Gondolkozóó.

Nem a zsidók hangoztatják azt, hogy kiszorítják a teljes iszlám világot a tengerig.

Iránt vallási vezetők irányítják! Tudod mit jelent ez?! Azt, hogy bármikor bejelenthetik, hogy Allah azt kívánja, hogy pusztítsuk el a hitetlen kutyákat.

Elhiszem, hogy bepisilnél örömödben, ha Izraelt porig rombolná Irán, de akkor mi következünk...

2011. nov. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
38%

A szélsőséges arabok miért akarják kiirtani az összes zsidót?


Amúgy azért mert ez egy nagy összeesküvés, és a fluorid gyártó fogkrémek vannak a háttérben

2011. nov. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 A kérdező kommentje:

"Nem a zsidók hangoztatják azt, hogy kiszorítják a teljes iszlám világot a tengerig."


Hm, mikor mondott ilyet bármilyen iráni vezető politkus vagy vallási vezető?

2011. nov. 4. 12:01
 4/62 A kérdező kommentje:

"A szélsőséges arabok miért akarják kiirtani az összes zsidót?"


Mire alapozod ezt, kedves Dantes?

2011. nov. 4. 12:02
 5/62 anonim ***** válasza:
64%

"Irán komoly károkat fog okozni az Egyesült Államoknak és Izraelnek, amennyiben az utóbbi támadást mérne az Iszlám Köztársaságra – közölte szerdán az iráni katonai vezetés feje. „A cionista rezsim támadása súlyos következményekkel járhat” – idézte az ISNA iráni hírügynökség a vezérkari főnök, Hasszán Fajrúz Abadi fenyegetéseit."


Ismerős a szituáció? Keleti Blokk - Szabad világ 1946-'89?


[link]

2011. nov. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:

A válaszíró 35%-ban hasznos válaszokat ad.


Te tudod értelmezni azt, amit bemásoltál?


Nem gondoltam volna, hogy saját álláspontod ellen fogsz érvet felhzoni. :)


Az iráni vezető azt nyilatkozta, hogy komoly megtorlásra számíthat Izrael AMENNYIBEN (!!!) megtámadja Iránt.


Csináljunk belőle egy egyszerűbb szöveget: Ha Izrael megtámadja Iránt, akkor Irán keményen VISSZACSAP majd.


És neked ebből azt sikerült leszűrnöd, hogy Irán az agresszor? Leborulok a szellemi képességeid előtt...

2011. nov. 4. 12:10
 7/62 anonim ***** válasza:
94%
Persze, ha megtámadja... Végül is a Szovjetunió sem támadta meg közvetlenül az USA-t, csak itt ott szép számmal támogatta a kommunista gerillákat.
2011. nov. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:

A válaszíró 35%-ban hasznos válaszokat ad.


Neked a szövegértés/értő olvasás kimaradt? Nem mondod komolyan, hogy még le is egyszerűsítettem a mondatot, és még azt sem bírod megérteni?!


Jó renden, megpróbálom még érthetőbben: Én most kijelentem, hogy AMENNYIBEN (!!!) te megütsz engem, akkor én egy nagyon komolyat visszaütök.


tehát ha te MEG FOGSZ engem ütni, akkor én nagy komolyat FOGOK VISSZAÜTNI. Érted már?

2011. nov. 4. 12:18
 9/62 anonim ***** válasza:
Én meg erre mondom, hogy ez nagybetűs HAZUGSÁG! Vagy a szent muzulmánjaid nem hazudhatnak?!
2011. nov. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
74%
Az atomprogramja miatt.
2011. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!