Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Melyik Nyugat-Európai országba...

Melyik Nyugat-Európai országban a legkisebb a korrupció és a bürokrácia?

Figyelt kérdés
Mert megnézhetek bármilyen jómódú országot, ott is jelen van. Például Svédországban a zeneipar lobbija intézte el, hogy figyeljék az internetezőket, Németországban is hamarosan bevezetik, Franciaországban kínához hasonlóan szűrni fogják az internetet. Talán feltűnhetett, hogy csak informatika témakörben írtam példának, ez azért van, mert ez az érdeklődési köröm, de valószínűleg ugyanezekben az országokban az élet más területein is ugyanígy jelen van a bürokrácia. Hol nem?
2009. júl. 6. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Svájcban. Jól felépített szisztéma alapján működik az állam.
2009. júl. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pl. a 2007-es World Democracy Audit szerint korrupciómentességből az első 3 helyen lévő országokból 2 van Nyugat-Európában: Finnország és Dánia. Svédország a 4., Svájc a 6.

A TI szerint 2008-ban az első Dánia és Svédország.


A bürokratizmus mértékére a versenyképességi index utal. Ebben Svájc, Svédország és Dánia jár élen. Az állami túlszabályozottság által jelentett terhek Izlandon, Észtországban, Svájcban és Finnországban a legalacsonyabbak Európában.

2009. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Svájc
2009. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Dánia!
2009. júl. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy Dániában a legkisebb a korrupció.
2010. jún. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!