Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történt volna ha nem...

Mi történt volna ha nem sikerül a partraszállás?

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 23:50
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Jaj ne h.ülyéskedj már, több mint fél évszázada nem látta senki, mint a mesékben.
2013. nov. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
a németek inkább angliára és amerikára dobták volna. 44 ben még komoly erőfeszités volt amerika bombázóra.
2013. nov. 29. 21:05
 33/35 anonim ***** válasza:

Szerintem jobban jártak, hogy még az atombomba előtt elvesztették a háborút. A japánok csak azért kaptak belőle kettőt, mert nem akartak további katonai áldozatokat. A szövetségesek amúgy is megegyeztek, hogy mindenképp lenyomják a nácikat. Ha még nekiállnak piszkos bombákkal dobálózni, tuti megkapják az atomot. Így legalább megúszták egy átmeneti kettészakadással.

Még ha eléri az USA-t, és elkezdi bombázni, azzal nem sokra megy, ha közben az európai hadszíntéren 2 oldalról is leradírozzák!

2013. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

A 13-as válaszoló jól kifejtette, úgyhogy csupán kiegészítem pár helyen.

A partraszállás kudarcának mikéntjéről nem írnék, mert nem tartozik ide. Ha kérdező kíváncsi rá, majd jelzi.

A legközelebbi partraszállást valószínűleg Dél-Franciao.-ban próbálnák. Anglia nem hajlana a békére, inkább leülne a fenekére és reménykedne. Roosevelt bukna a választáson, helyébe Tom Dewey lépne.

Ugyanakkor a D-nap kudarca valóban nem oldaná meg Hitler problémáit, legalábbis a kétfrontos háborúét, mivel az Angliában lévő szövetséges erők még mindig sértetlenek lennének és állandó fenyegetést jelentenek. Hitler a szövetségesek kudarcát felhasználhatja a Nyugat és a szovjetek közti szövetség felszakítására.

Nem elképzelhetetlen a német-szovjet 1939-es paktum megújítása. És persze elképelhető az abszolút szovjet fölény Németország lerohanásával, a következő Franciaország, a háború pedig Európa totális kommunista kontrolljával ér véget.

Másrészt az angol-amerikai légierő megnöveli a bombázások erősségét Németország felett. A tetőpont 1945 nyarán következik be, amikor atombombák robbannak német városok fölött. A nukleáris pusztítás kiváltotta vákuum Közép-Európában kívülről szippantaná be az idegen haderőket-a Vörös Hadsereget Keletről, a szövetségeseket Nagy-Britanniából. Hogy összecsapnának-e, nem tudni, ahogy azt sem, az amerikaiak használnának-e atomot a szovjetek ellenében. De az együttműködés is lehetséges a közép-európai határvonal meghúzásában, amint az 1945-ben megvalósult.

A távolabbi következmények pedig még rosszabbak is lehetnek. Náci helyett kommunista győzelem Európában. Ha Németország, Franciaország, Németalföld és Olaszország kommunistává válik, nem jön létre a NATO és meg van az esély Nagy-Britannia kommunistává tételére. A Szovjetunióval fennálló kapcsolatok képtelenül nehezek és veszélyesek lennének.(Érthető, hiszen Sztálin előnyösebb pozícióból diktálhat, lévén Európa teljes mértékben az övé.)

Csupán az európai fejleményeket írtam be, azért Japánnak szintén kijutna a jóból.

2013. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:

Akkor egész euroapa komcsi megszállás alá került volna.


A szovjetek már az egykori lengyel határ közelében jártak.

A németek hadsereg már kimerülőben volt, egyszerűen nem tudták pótolni a veszteségeiket. Az bombázásokat nem hagyták volna abba a szövetségesek így az iparuk ugyan úgy megsemmisült volna. az infrastruktúrával együtt.

2016. jún. 20. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!