Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményed a németekről?

Mi a véleményed a németekről?

Figyelt kérdés
(nem én tettem föl a kérdést, h "mi a véleményed a szerbekről", meg az összes többi hasonlót sem :)
2010. jan. 10. 16:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Jó sok sört meg bírnak inni. Szeretem őket.

OKTOBERFEST!

2010. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Melyik német csoportra vagy kíváncsi? A bajorokra, a svábokra, a poroszokra, esetleg az osztrákokra? Mindegyik különböző temperamentum. A svábok például rengeteget dolgoznak, gyűjtik a pénzt, a bajorok lazábbak, jobban tudnak élni. Általában visszafogottak, nem nagyon mutatják ki az érzéseiket, de ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy hidegek lennének. Sőt, nagyon barátságos, udvarias és békés népség. Egy regényt lehetne róluk írni :)
2010. jan. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%
Az Oktoberfest az tényleg király. Vegyes a véleményem, volt már pozitív, negatív tapasztalatom is.
2010. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Úgy általánosságban, végül is egységes nép nagyrészt.

Mondjuk a nyugatnémetekkel és osztrákokkal kapcsolatosan inkább negatív jelzők jutnak eszembe, a kelet (volt ndk)németekről viszont elég pozitív a véleményem, persze mindez nyilván saját, személyes tapasztalatok alapján.

2010. jan. 10. 16:43
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Én dolgoztam velük, és nagyon jók a tapasztalataim. Teljesen máshogy állnak a munkához, mint a magyarok. Na itt értettem meg, hogy ők miért ilyen fejlettek, mi meg miért maradunk örökre ilyen csórók. Egy német egy munkahelyen mindig, minden körülmények között azt keresi, hogy hogy tudna minél többet és minél hatékonyabban dolgozni akkor is, ha nem ellenőrzik folyton. Ez a vérében van. A magyar meg ezzel szemben sunnyog, ott próbálja becsapni a munkáltatóját, ahol tudja. Több némettel találkoztam, akik egyébként különböző személyiségűek, köztük is van intrikus, barátkozósabb meg zárkózottabb, szóval emberileg különbözők lehetnek, de a munkához mind ugyanúgy áll, és téged is elsődlegesen a munkád alapján ítél meg.
2010. jan. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk sztem ha nem lenne ott annyi Török, volt Jugoszláv stb., akkor most nem így állnának, sztem a Németek inkább csak a kényelmes munkákat részesítik előnyben, tehát inkább dolgozTATni, mint dolgozni szeretnek :)
2010. jan. 10. 17:15
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

17.08: és mégis a mai napig fizetik a kárpótlásokat a hollókoszt túlélőinek, meg a kétkedőket büntetvén és Anne Frank (hamis) naplóját olvasván kanosszát járnak azóta is.


Én csak azokról a németekről tudok véleményt alkotni, akik a Balatonhoz járnak nyaralni. Nekem összességében barátságosnak tűnnek, bár igazán megtanulhatnának néhány szót magyarul (főleg, aki minden nyáron idejön - úgy vettem észre, hogy nem nem tudnak, hanem egyáltalán nem is akarnak megtanulni magyarul, még alapszavakat sem).

2010. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Nem utálom és nem is szeretem őket. Sokfélék, a bajor és a porosz teljesen más, ahogy megint más a szász és a sváb.


Pozitíve: udvariasak, szorgalmasak, tiszták, csendesek, nyugodtak, tisztességesek. Negatíve: anyagiasak, karótnyeltek, rendmániások, és egy idő után az arroganciájuk, fensőbbségtudatuk is előjön, ha alaposan megfigyeled őket.


Nem jobbak és nem rosszabbak más népeknél.

2010. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

én 2-vel beszélek, egyik állandóan azt mondja, hogy neki magyar kolbász kell, és képes azért leutazni Budapestre, persze miattam már nem. a másik rendes, de kitudja.

Mindkettő a keleti Blokkból való, azt mondják azok rossz emberek. Szerintem tök mindegy.

2010. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%
Politikai szemmel a jelenlegi német kormányt tartom "jónak". Azonban olyan minőségű dolgokat gyártanak/gyártottak az ipar minden terén, ami példaértékű a többi ország számára. Gépjárművekből, tankokból mindmáig az élen halad, ahogy egykoron is, a Harmadik Birodalom idejében.
2010. jan. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!