Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sokan miért Izraelt okolják a...

Sokan miért Izraelt okolják a mostani helyzetért?

Figyelt kérdés

NEM provokálásnak szánom a kérdést, és a zsidózó kommentek nem érdekelnek.


Mert jobban belegondolva én is félteném a családomat, és én is marha dühös lennék, ha a szomszéd mondjuk mindennap pl gránátokkal dobálná a telkem és a házam, és ha egyszer visszatámadnék önvédelem céljából, akkor még én lennék mondjuk a városban szadista népirtó állatnak elkönyvelve.

Persze tudom, hogy a helyzet ennél sokkal komplikáltabb, de azzal miért nincs az embereknek baja, hogy a Gázai-övezetben a Hamasz már vagy ezer rakétát lőtt kifejezetten civil célpontokra, nagyvárosokra, hogy minél többen haljanak meg?

Ezzel miért nincs senkinek sem gondja?


Persze tudom, hogy Izrael sem szent, de a Hamasz rakétáival, és azzal, hogy a palesztin terrorszervezet a lakosságot golyófogónak használja, miért nincs az embereknek baja?

Azt miért lehet elnézni?



2014. aug. 7. 10:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
48%

Rosszul látod.

Képzeld el milyen lenne, ha valaki beköltözne a házadba, először egy szobába majd szép lassan terjeszkedne, és végül csak az erkély maradna neked. Te is mindent megtennél, hogy elkergesd a lakásfoglalót

2014. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

A palesztinok nem fogadták el a békés rendezést, pedig ha elfogadják, sokkal nagyobb területük lenne most.

A Hamasz tűzszünetre sem hajlandó.


Ennyi erővel a magyarok meg az avarok "lakhelyére" költöztek be.

2014. aug. 7. 10:26
 3/27 anonim ***** válasza:
48%

Mindig az eredmény számít. Az áldozatok nagy része civil és gyerek. Egy ilyen fejlett állam egy ilyen rossz statisztikájú háborúért szégyellje magát. Háborús bűncselekmény. Kifelé megy a sajnálkozás, a katonák pedig visítva röhögnek, ha eltalálnak "véletlenül" egy civil lakóházat.

A hozzáállásod kérdező pedig borzalmasan primitív és jellemtelen.

2014. aug. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
55%

Én Izraelt nem a helyzetért, hanem a tetteiért tartom felelősnek. Kétlem, hogy a világ egyik (ha nem a) legfejlettebb hadserege csak úgy tud néhány terroristát kiirtani, hogy közben többszáz ártatlan civilt is lemészárol. Persze nyilvánvaló, hogy akkor neki is több vesztesége lett volna, de a katona mégiscsak azért van, hogy háborúzzon és esetleg meghaljon. Persze épp itt írta egy izraeli származású néhány éve egy kérdésemre, hogy Izrael szerint minden palesztin potenciális terrorista...


"Mert jobban belegondolva én is félteném a családomat, és én is marha dühös lennék, ha a szomszéd mondjuk mindennap pl gránátokkal dobálná a telkem és a házam, és ha egyszer visszatámadnék önvédelem céljából, akkor még én lennék mondjuk a városban szadista népirtó állatnak elkönyvelve."


Ha a gránátot késre, vasrúdra, ökölre cseréled, akkor rájössz arra, hogy ez valóban így is van. Itt, Magyarországon. Ha megvéded magad, te vagy a rossz. Van aki megvédheti magát, van aki nem. Ezt jelenti "kiválasztottnak" lenni.

2014. aug. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
19%
Mert sok a Kuruc.info olvasó.
2014. aug. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
0%

Amúgy nem értem a jobbikosokat.

A nagy vezérük, Adolf Hitler is támogatta a cionizmust, létre akarta hozni Izraelt Palesztina területén, aztán vissza akarta költöztetni a zsidókat.

Nem értem, hogy nekik ezzel mi bajuk van.

2014. aug. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
46%
Mert köztudott dolog, hogy a zsidók szemében a gójok (nem zsidók) nem is emberek és őket bármikor meg lehet ölni. Azonkívül a zsidó nép a történelem során bármerre vonult minden más népet kiirtott maga körül éppúgy, ahogyan teszi azt most a palesztínokkal is.
2014. aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
35%

"azzal miért nincs az embereknek baja, hogy a Gázai-övezetben a Hamasz már vagy ezer rakétát lőtt kifejezetten civil célpontokra, nagyvárosokra, hogy minél többen haljanak meg?"


Nekem úgy konkrétan nincs ezzel bajom.


"Ezzel miért nincs senkinek sem gondja? "


Mert ők zsidókra lőnek, tehát a jó oldalon állnak.

2014. aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
48%

"Ennyi erővel a magyarok meg az avarok

"lakhelyére" költöztek be."


Figy, miért nem mered leírni, h zsidó vagy?

Ilyen baromságot magyar ember nem ír le.

Vagy ha mégis az vagy akkor h gondoltad?

H most saját magunkat kellene anyázni vagy h?

Hülye vagy ilyenkor?

2014. aug. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
41%

Igen, sokan okolják. Annak idején sem véletlenül állították Sámsont a kis Dávid ellenében. Hogy fordítva sült el, az más dolog.

Sokféle szempontból kell ám egy eseményt szemlélni. És ez lehetővé teszi, hogy egyeseket elhagyjunk, ezáltal akár az ellenkező látszatot is elérhetjük.

A zsidó történelem elmondja, hogy a zsidók hogyan vándoroltak Izráel földjére. Ahol akkor már laktak. Ahogy a magyar történelem is elmondja a honfoglalást. A biblia tele van a zsidók és palesztinok ellenségeskedéséről szóló történetekkel, tehát ez sem új keletű. Innen nézve, vajon hány év kell a békés szomszédság létrejöttéhez, ha több, mint 2000 nem volt elég?

Igen, ki kellene egyezni. De ezt elég nehéz úgy, ha fél arab-Jeruzsálem már nem az, ha a palesztin föld tele van zsidó telepesek önkényes foglalásaként létrejött szigetekkel, amelyek között aztán is működnie kell valamiféle összeköttetésnek. Hogyan?

Ha az egyik fél folyamatosan megalázza a másikat, kődobálásra gépfegyverrel válaszol, miféle béke lesz ott?

Ha az egyik félnek több mint hetven éve folyamatosan joga van a 2-3 évig létező gettókra emlékezni, vajon 50 évig tartó gettóra meddig szabad emlékezni? És hogyan?

Ha lesz értelmes válasz a kérdésekre, talán lesz béke is - figyelembe véve az emberi agy képességeit.

2014. aug. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!