Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Sokan miért Izraelt okolják a...

Sokan miért Izraelt okolják a mostani helyzetért?

Figyelt kérdés

NEM provokálásnak szánom a kérdést, és a zsidózó kommentek nem érdekelnek.


Mert jobban belegondolva én is félteném a családomat, és én is marha dühös lennék, ha a szomszéd mondjuk mindennap pl gránátokkal dobálná a telkem és a házam, és ha egyszer visszatámadnék önvédelem céljából, akkor még én lennék mondjuk a városban szadista népirtó állatnak elkönyvelve.

Persze tudom, hogy a helyzet ennél sokkal komplikáltabb, de azzal miért nincs az embereknek baja, hogy a Gázai-övezetben a Hamasz már vagy ezer rakétát lőtt kifejezetten civil célpontokra, nagyvárosokra, hogy minél többen haljanak meg?

Ezzel miért nincs senkinek sem gondja?


Persze tudom, hogy Izrael sem szent, de a Hamasz rakétáival, és azzal, hogy a palesztin terrorszervezet a lakosságot golyófogónak használja, miért nincs az embereknek baja?

Azt miért lehet elnézni?



2014. aug. 7. 10:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
44%
Székelyföld Magyarországhoz tartozott előbb.
2014. aug. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
29%

"Tegyük fel h egyszer Székelyföld kiválik Romániából és Magyarország exklávéja lesz. Erre a románok elkezdenek rakétákat lőni Magyarországon meg elkezdenék az embereket besorozni és vinni Romániába. Akkor is úgy gondolnád h haljon meg több magyar katona akik között akár rokonod is lehet mint h kevesebb olyan civil aki attól h nincs fegyver a kezébe még támogatja a rakéta támadásokat?"


Igen. Így lenne emberséges. Csak sajnálni tudom azokat, akiknek ez mit sem számít. Valamint a jelenlegi nemzetközi egyezmények sem ismerik el és nem is támogatják semmilyen indokkal a civilek kiirtását. Persze van, aki ezt simán figyelmen kívül hagyhatja.

2014. aug. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
53%

"Hamasz már vagy ezer rakétát lőtt kifejezetten civil célpontokra"

Vagyis július 8. óta több, mint 3253


Amúgy a kérdésre # 14/22 Időpont tegnap 13:04 - nél a pont.


"milyen lenne, ha valaki beköltözne a házadba"

Hát ez az! Az arabok beköltöztek a zsidók házába és mikor a zsidók EGY KIS RÉSZÉT visszavették, volt és azóta is van pofájuk háborúzni.


"ilyen fejlett állam egy ilyen rossz statisztikájú háborúért szégyellje magát."

Azért gondod így,mert még mindig azt hiszed, a "kiválasztott nép" az "felsõbbrendûséget" jelent. NEM.

"fejlett" - igen, hi-tek, a katonák kiváló kiképzést kapnak, így a lehetetlen feladatokat csakugyan se perc alatt megoldják, de CSODÁKRA NEM KÉPESEK.


"Háborús bűncselekmény."

Ez jogi kategória. Talán várd meg a vizsgálat eredményét. ( Meg fogsz lepõdni )


"katonák pedig visítva röhögnek, ha eltalálnak "véletlenül" egy civil lakóházat."

Errõl valami doksi kéne, másképp azt kell gondolnom, hogy HAZUDSZ.


A hozzáállásod pedig Scythian, borzalmasan primitív, elõítéletes és jellemtelen.

Amúgy hogy érzed Magadat Iránban?


Koplárovics Béci nevű felhasználó!

Felesleges olyan hosszan. Elég, ha azt mondod, útálod a zsidókat, mert csak és / vagy lusta vagy rendesen utánanézni, utánagondolni.


"(ha nem a) legfejlettebb hadserege"

Aha. Mert az USA, anglia, Fro, Német, Orosz, Japán hadseregben csak légpuskák vannak. :D


"Izrael szerint minden palesztin potenciális terrorista"

Ez talán túlzás, ami viszont tény: csaknem minden gázai haz alá van aknázva. És a terroristák távirányításal robbantjak. ( Van video ) Ennek ismeretében is biztos, hogy az IDF "mészárolta le" az összes civil áldozatot? Arról nem szóva, hogy majdem mindenütt a terroristá kényszerítették fegyverrel a civileket a veszélyes területeekre. ( Szintén dokumentálva. )

Vagy pl: [link] ; [link]


# 10/22 Időpont tegnap 12:06

Ismereteid = 0.


1) Sámson vagy 100 évvel Dávid elõtt élt, nagyon erõs zsidó volt, felszabadított a zsidókat a FILISZTEUSOK uralma alól.

2) Dávid csakugyan kis legény volt, amikor a hatalmas termetû, álig felfegyverzett filiszteus GÓLIÁTOT legyõzte. ( Ie 1010 körül ) Késõbb Dávid Izrael legnagyobb királya lett, az Örökkévló ( áldott Õ ) ígérete szerint utána Izrael királyai az õ leszármazottai és az õ leszármazottja lesz a Messiás is.

3) A zsidók ( tudomány mai állása szerint ) ie 1500 - 1400 között települtek Izrael földjére, illetve a teljes honfoglalás még néhány száz év ( mint a magyaroknál 2000 évvel késõbb ). Az állam alapítása ie. 1020 körül. PALESZTINÁNAK i.sz. 135-ben nevezte el a területet Hadriánus, az imperialista hódító Római Birodalom véreskezû császára.

4) "Palesztin nép" nem létezik : "Mi [arabok] egyetlen nép vagyunk. ... Igen, önálló palesztin identitás csak taktikai okokból létezik. Az palesztin állam alapítása újabb eszköze a harcnak Izrael ellen és az arab egységért." ( Zuheir Mohsen PLO vezér - Trouw holland újság, 1977 március 31 [link] ) Az újságoldal fénymásolat ( a részlet kék keretben ): [link]


Ettõl persze tény, hogy arabok élnek azon a területen és sokan közülük ( KORÁNTSEM MIND ) az évtizedeken át tartó propaganda hatására "palesztinnek" tartják magukat és az is tény, hogy joguk van békében és BÉKÉSEN élni.

Sajnos azonban vannak akiknek a terrorizmus az üzletük, ezért a béke elég nehéz. A ma végetért tûzszünet meghosszabbításába pl Izrael beleegyezett, a hamasz nem és már tegnap du újra kezdték a rakétázást. ( Persze, cinikus ember mondhatja: perszhogy, hiszen 10 000 rakétájuknak csak kb harmadát lõtték el eddig, az IDF is kb harmadát semmisítette meg, harmada még megvan, mit csináljanak vele? )


"Izrael 3 iskolára lőtt rakétát"

Nem rakétát, hanem kölcsönös tûzérségi közelharcban érte tûzérségi lövedék. Mellesleg

1) Elõzõleg mindet figyelmeztették, hogy ürítsék ki, de a kiürítést a hamasz megakadályozta.

2) a háromból kettõ rakétaraktár volt, a harmadikBÓL pedig lõttek.


Koplárovics Béci nevű felhasználó!

Szerinted tényleg "úgy emberséges", hogy minél több hazádfia és hozzátartozód halljon meg?

2014. aug. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Koplárovics Béci ***** válasza:
34%

""(ha nem a) legfejlettebb hadserege"

Aha. Mert az USA, anglia, Fro, Német, Orosz, Japán hadseregben csak légpuskák vannak. :D "


Ha nem csak szavakat és félmondatokat emelnél ki félrevezetésképpen és teljes mondatokat értelmeznél, akkor talán értelmes gondolatokra is képes lennél. Ha például odamásoltad volna, hogy "a világ _egyik_ (ha nem a) legfejlettebb hadserege", akkor nem gondolnám azt, hogy szándékosan érted félre a saját nézeteid szerint azt, amit más ír.


""Izrael szerint minden palesztin potenciális terrorista"

Ez talán túlzás, "


Ugyanaz a probléma. Nem én írtam, nem a saját gondolatom (mint ahogy ezt ott meg is jegyeztem), hanem egy izraeli származású ember itt, ezen a felületen írta. Annyira "megnyerő" volt az illető mondata, hogy megmaradt bennem a mondata. Hogy pontosan melyik kérdés volt, ne haragudj, többezer kérdésből biztosan nem fogom megtalálálni.


"csaknem minden gázai haz alá van aknázva. És a terroristák távirányításal robbantjak. ( Van video ) Ennek ismeretében is biztos, hogy az IDF "mészárolta le" az összes civil áldozatot? Arról nem szóva, hogy majdem mindenütt a terroristá kényszerítették fegyverrel a civileket a veszélyes területeekre. ( Szintén dokumentálva. ) "


Ez olyan, hogy miért pont az IDF-nek higyjek, miért ne másnak? Egyszerűen nézőpont kérdése, hogy kinek és mit hisz el az ember (én senkinek semmit). Az is nézőpont kérdése, hogy kit tart terroristának. Viszont az is tény, hogy még az IDF is elismerte, hogy rengeteg civilt öltek meg.


"Elég, ha azt mondod, útálod a zsidókat, mert csak és / vagy lusta vagy rendesen utánanézni, utánagondolni."


Szerintem egy sehol sem írtam zsidókról, csak Izraelről. Szerinted a kettő ugyanaz? Sem az nem igaz, hogy minden izraeli zsidó, sem az, hogy minden zsidó izraeli. Ha ezzel nem vagy tisztában, ennyit nem tudsz értelmezni, akkor úgy érzem, hogy jogosan gondolom, hogy a többi gondolatod is ennyire értelmes, ennyire reális. Mondjuk félrevezetésben, félrebeszélésben jó vagy, ezt bizonyítottad, elismerem. Kétes dicsőség...


""Háborús bűncselekmény."

Ez jogi kategória. Talán várd meg a vizsgálat eredményét. ( Meg fogsz lepõdni ) "


Én valóban meglepődnék, ha feltárhatnák azt, hogy az IDF/Izrael háborús bűncselekményt követett el. De mindannyian tudjuk, hogy ez a vizsgálati eredmény akkor sem jöhet ki, ha igaz.

2014. aug. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
18%

Akkor mégegyszer: "Sokan miért Izraelt okolják a mostani helyzetért?"

Egész röviden: mert sok a gyökér.


+++++++++


"a világ _egyik_ (ha nem a) legfejlettebb hadserege"

Így pont olyan baromság az adott kontextusban. Errõl azonban kérdezz meg HADVISELT embereket, tehát olyat, aki nem egyszerûen volt katona, hanem úgy volt katona, hogy õ is lõtt, meg rá is lõttek. Kérezd meg, hogy is mûködik, hogy precízen, hogy cska a terroristákat báncsák.

Úgy látszik, még mindig nem világos, hogy ott nem házibuli volt, nem ius számítógépes piff-puff játék, hanem kemény egymásralövöldözés, egyáltalán nem "sufni.made" cuccokkal. ( [link] ; [link] )


"egy izraeli származású ember itt, ezen a felületen írta"

Hár ezaz! EGY izraeli írta. Viszont amikor a fb-on beszélgettem több, mint tíz izraelivel és valami okból megjegyeztem, hogy nem útálok valakit, nem kell útálni valakit, csak, mert arabnak született, kaptam rá vagy 10 lájkot. ( megjegyeztem: a résztvevõk közül csak egy nem lájkolta. Lehet, hogy az írta, amit idéztél, csakhogy nem írtad akkor, így a saját véleményednek kellett gondolni. )

De a lényeg a lényg: EWGY ember közlése alapján írtad, hogy "az izraeliek szerint", miközben az én esetem pont az ellenkezõet mutatja.


"miért pont az IDF-nek higyjek"

Csak, mert pont az IDF dokumentálta az állítását. Több videóval. És pl mert pont az IDF katonái léptek egy ilyen aknár és dõlt a fejükre az épület. Így õk a között a 66 között vannak.

Ja, azonkívül, mert észrevehetted, hogy magam is szoktam dokumentálni, szóval, ha állítok valamit, akkor arra van dokumentum, akkor is, ha esetleg pont akkor nem érek rá megadni. ( Hiába van bookmarkolva vagy listázva, csak ki kell keresni, ami idõ. Ha viszont nem útálnád csípõbõl a zsidókat, uánanéztél volna és akkor tudnád, hogy miért. )


"Szerintem egy sehol sem írtam zsidókról, csak Izraelről."

Tudom. Ma már rajtad kívü is nagyon kevesen vállalják, hogy elõítéleteik miatt utálják a zsidókat, hogy szerintük a zsidó eleve gonosz, hogy szerintü amit zsidó csinál az csak bûn lehet, EHELYETT azt mondják "Izrael", vagy, hogy "a cionisták".


"meglepődnék, ha feltárhatnák azt, hogy az IDF/Izrael háborús bűncselekményt követett el"

Ez is egy pelda fentire.

Mert aki nem tahó, az nem beszél bele olyasmibe, amirõl az ismeretanyaga NULLA.

Mrt AKINEK az ismeretanyaga kérdéskörrõl, a térségrõl NEM NULLA, az tudja, hogy eddig, kezdve az 1956 -os szuezi válsággal, végezve a 2010 -es "free Gaza flotillával" akárhányszor, akárhány ország támadta meg >izraelt ( természetesen összehangoltan ), az ensz ( nevû sóhivatal ) közgyûlése MMINDIG AZT MONDTA KI, hogy IZRAEL VOLT AZ AGRESSZOR..

Mert olyan agresszíven létezik, a földmûvesek agresszíven mûveleik a földet, az iparosok agresszíven szerelnek meg hegesztenek, az álattenyésztõk agresszíven tenyesztenek, a kereskedõk agresszíven kereskednek, az orvosok agresszíven gyógy´+itanak és a mérnökök agresszíven tervesznek.

Ja.

Minde egyes határozat arról szólt. 1973 -ban, amikor Moshe Dajan akkori hadügyminiszter a jelntések ellenére ragaszkodott ahhoz, hogy NE mozgósítsanak, nehogy a világ agresszorozhasson, nem is mozgósítottak, akkor híivták csak be a tartalékosokat, akkor indultak csak meg, amikor az egyiptomi tankok már lõtték a határmenti egységeket, az egyiptomi géoek már bombáztak ( mindezt az Engesztelõ Napon, amikor Izrael lakosságának legalább a fele zsinagógában ).

És - kapaszkodj meg - AKKOR IS IZRAELT MONDTÁK KI AGRESSZORNAK.

Csak a BT nem, mert ott persz USA mindig megvétózta.

Sõt, 1975 -ben hoztak egy határozatot:

A/RES/3379 (XXX) 10 November 1975: "The General Assembly ... Determines that zionism is a form of racism and racial discrimination." (A Közgyûlés ... Megállapítja, hogy a cionizmus egy formája a rasszizmusnak és a rasszista megkülönböztetésnek.) ( Szav: Yes: 72, No: 35, Abstentions: 32, Non-Voting: 3, Total voting membership: 142 )

16 év kellett, hogy ezt visszavonják:

A/RES/46/86 16 December 1991: "The General Assembly Decides to revoke the determination contained in its resolution 3379 (XXX) of 10 November 1975." (A Közgyûlés Eldönti 3379 (XXX) of 10 November 1975 határozatának visszvonását.) ( Szav:Yes: 111, No: 25, Abstentions: 13, Non-Voting: 17, Total voting membership: 166 )

De ettõl függetlenül MINDIG IZRAELT AGRESSZOROZTÁK, HABORÚS BÛNÖÖZTÉK. Aztán utóbb, fél, egy, másfél év múlva ráajöttek, hogy ezt-azt figyelmen kivül hagytak, szóval megse úgy volt, de, ha Izrael nem csinálta azokat, akkor is háborus bûnös, mert csak.

Ez az ensz ( nevü sóhivatal ).

Aki persze csak jobbikot, qruttyot, barikádot, jövönk dezinfot olvas, ahelyett, hogy tájékozódna ( pl az ensz haarozatok, jeyzõkönyvek, évkönyvek között, az ezt nem tudja.

De elég tahó ahhoz, hogy a tudatlanok bátorsáagával, elõítéletei alapján kinyilatkoztatsson.


Egy igen durva példa a 2010 -es Flotilla EJT vizsgálatból: "Mr Furkan" ( az egyik gengszter, akit az IDF nem tudott megakadályozni abban, hogy "sahib" ( "mártír" ) legyen ), olyan sebet kapott, hogy a lövedék az állán alulró, elõlrõl ment be, a koponyáján felül ki. Errõl a "szkértõ" azt mondta: "egyértelmûen nyilvanvaló, hogy a földön fekvõ emberbe lõttek bele". Az meg sem fordult a fejében, hogy esetleg ez a "Mr Furkan" már leütötte a katonát és épp agyonütni készület, de a katonának estében sikerült elõkapni a stukkert és - már a földrõl - beleeresztett egy sorozatot, mivel nem szerette volna, hogy "Mr Furkan" a kezében levõ vascsõvel setloccsantsa a fejét. Ez a "bizottság" "szakértõjének" meg sem fordult a fejében. Miért? Mert Izrael az agresszor, mert csak.


Aktuális példa: háromízben fordult elõ, hogy ensz ( nevü sóhivatal ) iskolájában nem tudták nem megtalálni az ott tárolt rakétákat. Fotózni azonban egyszer sem engedtek, viszont "értesítették a "Palesztin Hatóságot", hogy vigye el" - találgathatsz, hova kerültek.

És HOL a GAANCIA, hogy az ensz ( nevü sóhivatal ) 93 iskolája közül CSAKabban a háromban volt?


( És miklozben ezt írtam, kiderült: ( helyi idõ szerint ) reggel 8 óta Gázából 57 rakétát lõttek Izraelre, volt, amelyik személyi sérülést oozott ( 1 súyos, 2 közepes, 2 könnyebb - eddig ). Pedig Izrael elõzõleg bejelentette, vállalja a tûzszünet meghosszabbítását. Dehát a hamasz nem. Aztán, ha Izrael oda...zott ( 51 szer ) akkor persze rinyálnak. Ne tévedj, a hamasz már tegnap újrakezdte, csak akkor Izrael még nem lõtt vissza, tartotta magát a tûzszünethez. )


Ez van. Illetve volt.


Mert most csakugyan meg fog lepõdni az összes bizoottság, mert Izrael mindent úgy dokumentált, ahogy még soha egyetlen hadsereg egyetlen akcióját sem.

És ezek a dokumentumok ( fotók, videók, mûholdfelvételek - természetesen minden loleblombált eszközökkel napozva ) feketén fehéren meg fogják mutatni, hogy


NEM IZRAEL KÖVETETT EL HÁBORÚS ÉS EMBERIESÉG ELLENI BÛNÖKET.

2014. aug. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Hár ezaz! EGY izraeli írta. Viszont amikor a fb-on beszélgettem több, mint tíz izraelivel és valami okból megjegyeztem, hogy nem útálok valakit, nem kell útálni valakit, csak, mert arabnak született, kaptam rá vagy 10 lájkot."


Kinek kisebb a farka játékot játszunk? Győztél.

2014. aug. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nem pont a kérdéssel, hanem az egyik válasszal kapcsolatban:


„Rosszul látod. Képzeld el, milyen lenne, ha valaki beköltözne a házadba, először egy szobába majd szép lassan terjeszkedne, és végül csak az erkély maradna neked. Te is mindent megtennél, hogy elkergesd a lakásfoglalót”


Vajon honnan ez a szép hasonlat? Mármint hogy a zsidók szobánként foglalják el az arabok lakásait...


Na, akkor ilyen alapon a Lipót-, Teréz-, Erzsébetváros komplett lakásállományától kezdve a hatszázötvennyolcezredik közép-ukrajnai parasztházig lehete a keresztényeknek is kezdeni kimasírozni. Régebben még mentek a pletykák, melyik házban ki lakott, és akik most laknak honnan, és hogyan kerültek oda. Unokáik máig ott terpeszkednek, sőt, még nekik áll feljebb. Azt persze ma nem tanítják egy-egy falu iskolájában, hanem takargatják, hogy ott zsidók is voltak, azt meg pláne nem, hogy az a 4-5 utca az összes házzal mind az övöké volt. De még a polgármester kerítésköve is az eltűntetett zsinagógájukból lett széthordva...


Talán nem lett volna szükség beülni az arabok házaiba, ha a magyar – szlovák – lengyel – ukrán jó keresztények nem ülnek be a zsidók házaiba. Meg se várták, hazajön-e. Aztán ha mégis, akkor szemibe kellett nézni, és visszacsukni előtte a kaput. Hát képzelem, miféle lelkiismereti töréssel járhat az ilyen, nem csoda, hogy ezt másképp nem lehetett levezetni, mint újabb gyűlöletkeltéssel igazolni, mért rossz a másik a mieinkhez képest. Ha valaki vissza is került a házába, kifestették az ajtajára a "még itt maradt egy icig"-es mondókát, meneküljön inkább amerre lát, a szín kereszténnyé vált falvak és országok kollektív tudatának úgy lesz a jobb, ha nem marad, aki emlékezne rá, miket műveltek. Nem maradt, egészségükre.


Az lenne a legkulturáltabb, ha a kelet-európaiak pont inkább nem méregetnék, ki mekkora szemét ott a távolban, hanem foglalkoznának inkább a saját dolgukkal.

2014. aug. 10. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!