Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA és az EU miért nem...

Az USA és az EU miért nem buktatja meg a Putyin-rezsimet Oroszországban és juttat hatalomra egy olyan kormányt, aminek a célja a jóléti demokrácia kiépítése?

Figyelt kérdés
Nem sokkal egyszerűbb lenne mindenkinek egy normálisabb, együttműködőbb Oroszországgal?

2014. aug. 30. 22:01
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
40%
Forditva kellene megbuktatni és nem lenne ennyi elnyomás a világban.Hiszen ahol most dulnak a harcok ezek a nagy hatalmak az okai.
2014. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
82%
Azért Oroszországot nem kéne lebecsülni kérdező,nem lenne az olyan egyszerű,és azért Putyint sem lenne könnyű megbuktatni mert bármennyire is fáj azért el kell ismerni hogy Putyin nagyon határozott és kemény vezető.
2014. aug. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Kérdező, az USA valszeg újból hasonló kaliberű elnököt szeretne az orosz kormányfői székben:


https://www.youtube.com/watch?v=vHfbpL0NDmw

2014. aug. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim válasza:

Na az kéne csak hogy az egész világ egy szép nagy amerikai álom legyen! Én meg tudod mit mondok? Mindenkinek kellene 3-4hónapot élnie egy orosz nagyvárosban hogy konkrét véleménye legyen az ilyen dolgokról.Bocsi én ezt nem kifelyezetten a politikai oldalról mondom,hamem az életről.Éltem ajdnem egy évet moszkvában és imádtam! Ott teljesen másabbak az emberek mint bárhol európában vagy amerikában.Sokkal szabadabb a felfogásuk,ök tudják milyen a mának élni és,nem folytják magukba a dolgokat.Igaz isznak,de nyugi az átlag angol is iszik annyit,igaz ök valamivel hamarabb felkapják talán a vizet,de hamar le is tudják az egészet és nem törödnek a gondal tovább.Sok videót lehet látni amin az orosz autósok összeugranak,én is láttam ott ilyet,de elcsattant egy pofon és mentek tovább.De jó lenne ha ez itt is igy menne,hidd el jobb egy pofon mint egy hosszas veszekedés,pereskedés stb.

ÉN szeretem az oroszokatés nem akarom hogy ez eltünjön valaha!!!

2014. aug. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
24%

Ne orosz nagyvárosban éljél hanem az ország maradék 95%-án és akkor meglátod, hogy van olyan aki nem önszántából és hagyomány miatt foglalkozik nomád pásztorkodással. A dicső Oroszországotok nemrégiben tiltotta be az oroszon kívül az összes nyelv használatát a hivatalokban (igen a nyelvrokonainkét is akik jó ha vannak húszezren, de így még kevesebben lesznek ami kulturálisan is hatalmas csapás), az állami újságokat otthagyják az újságírók mert már nem bírják elviselni azt ami ott folyik, ugyanilyen újságokban hazudozik össze vissza az állam, hogy tíz orosz katona van Ukrajnában és, hogy tiszteletben tartják az ország szuverenitását miközben a donyecki részt Novorosszijának nevezik stb.


Mehet a piros!

2014. aug. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Mert megbuktatni egy bebetonozott kormányzati szervet nem egyszerű dolog. Ahhoz vagy külső megszállás vagy belső puccs kell.


A külső megszállást nem kell megmagyaráznom hogy az Orosz Föderáció ellen nem opció. A belső puccsot meg kétféleképpen lehet előidézni.

Vagy a belső kört veszed rá hogy buktassa meg a vezért, vagy egy wannabe belső kört hozol létre és polgárháborút generálsz.

Putyin belső köre elég szorosan van érzelmileg, emberileg és anyagilag láncolva hozzá, hogy azt külföldről lehetetlen eltépni.

Egy polgárháborúban egy esélyes ellenfelet a nulláról felépíteni, pedig mérhetetlen összegbe kerülne és Oroszországban talán elvi szinten sem sikerülhet.


A merénylet szóba jöhető megoldás lenne elvi szinten, de gyakorlatilag egy kisebb állam szemétdombján trónoló kakast nem sikerült az utóbbi időben elintézni, nemhogy a világ egyik legbefolyásosabb államfőjét.

2014. aug. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudná megbuktatni. Mivel az oroszok többsége elégedett Putyinnal és határozottan jobban él, mint pl. Jelcin alatt. Persze nagy ország és óriásiak a különbségek, de egyértelmű a fejlődés. Amellett katonailag is baromi erős, egy beavatkozás csak károkat és szenvedést okozna, a nyugat érdeke is egy stabil Oroszország.


Jóléti demokrácia? Mi a franc az? Legyen munka és pénz, ki fenét érdekel pl. a melegek helyzete, meg a sok nyugati baromság, x - nem, szakállas énekesnő és a többi? Oroszországnak ma van jövője. Én sem értek egyet mindennel amit Putyin tesz, de bárcsak lenne nekünk is egy ilyen kemény vezetőnk. Egyébként jártam Oroszországban többször is, mielőtt valaki odaküldene.

2014. aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
62%

Kedves kérdező!


Ezt írod: "Nem, csak látom, hogy hová tart az ország.

Maga (mármint Orbán) mondta, hogy le kell építeni a jóléti államot és a helyérem unkaalapú társadalmat kell bevezetni"


Szerintem súlyos fogalomzavarban vagy. A jóléti állam meg a munkaalapú társadalom nem egymást kizáró ellentét, hanem egymásnak elengedhetetlen feltétele! Csak gondolkozz el rajta egy kicsit!

2014. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

"A merénylet szóba jöhető megoldás lenne elvi szinten"


Így van, per pillanat szinte csak gyilkossággal lehet leváltani Putyint.

Nem kell beszarni, képesek rá, akit nagyon meg akarnak ölni, azt meg is fogják. A világ legjobban őrzött emberét is. Sajnos ez van.

2014. aug. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
48%

Munka alapú társadalom=

Egy szűk réteg jólétben él,a többiek kidolgozzák a belüket a semmiért.

Ezt akarják itthon is megvalósítani.

Vagy milyen közmunka alapú jóléti társadalomra gondolsz?:d


Egykulcsos adó bevezetése,már elkezdték.

Akinek van esze elmenekül ebből az országból.20 év múlva ez az ország az oligarcháké lesz és a buták maradnak itt,akik majd kenyéren meg vízen fognak élni.

2014. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!