Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU miért nem az igazi...

Az EU miért nem az igazi rászorulókon segít?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy pl az embercsempészek iszonyat drágán visznek el valakit pl Szíriából az EU-ba, fejenként több ezer euró! És mégis sokan kifizetik ezt.

De most komolyan, aki ezt kifizeti az nem rászoruló!


Miért nem az igazi rászorulókon segít az EU? Ők nem jönnek, hanem menekülttáborban sínylődnek Törökországban, Libanonban vagy Jordániában.

Olvastam, hogy voltak olyan "menekültek", akik magángépen mentek el Malmöbe, mert rájöttek, hogy ott nem kell dolgozni, kapják a segélyt, házat, mindent.


Ezeket miért hagyja az EU? (most a "liberalizmus" kifogástól eltekintve)

Aki ki tud csengetni több ezer eurót egy fuvarért, az nem rászoruló!



2015. jún. 28. 12:03
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem sokan úgy csengették ki azt a több ezer eurót, hogy mindent eladtak a hátizsákjukon és a rajtuk lévő ruhákon kívül. Mindent...


Ettől függetlenül felelőtlennek érzem azt, amit csinálnak, de ők tudják. Max mennek vissza és sárkunyhókban fognak élni, mint régen.

2015. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Ezt a kérdést már tegnap is feltetted és ott is elmagyaráztuk neked, hogy ha valakinek nincs más lehetősége, és eladja a házát és minden vagyonát, majd kifizet 1500 eurót egy embercsempésznek, az nem gazdag.


Olyan ez, mint amikor itt a GYK-n kérdést tesz fel valaki, hogy kitől kaphatna hitelt, hogy elutazhasson Londonba mosogatni, mert a zsákfalujában naponta kétszer jár a busz és a közelben nincs munka még közmunka sem, így 22 ezer forintos segélyt kap. Neki is azt szokták javasolni adjon el mindent, amit tud.

2015. jún. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Talán, mert nem is a rászorulókon való segítés a célja
2015. jún. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Duenna ***** válasza:
36%
Van olyan is, hogy valakik a háttérből pénzelik az embercsempészeket, hogy szállítsák az embereket Európába. A nincstelenek szerintetek hogy fizetnek? Sehogy! Ennek a romboló háttérhatalomnak az az érdeke, hogy Európa nemzetállamait szétverjék a nincstelen, analfabéta illegális bevándorlókkal!
2015. jún. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%
Az EU azt csinálja, amit az amerikaiak parancsolnak. Azok meg azt parancsolták, hogy mentsd a menekülőket. Ezért van az, hogy miközben az újságíróknak azt mondják: meg kell védeni az EU-s határokat, ugyanakkor az olasz parti őrségen kívül már norvég, ír és francia nagy kereskedelmi hajók is mentik őket és szállítják olasz kikötőkbe.
2015. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az itt a baj, hogy afrikába nem jut el a sok lélekvesztő balesete- persze nem véletlenül. az ottani média nem számol be róla, hallgatnak mint sz*r a fűben. Ismerősöm könyörgött, hogy keressek valami munkahelyet neki, 1500 euró megvan, jönne mondom észnél légy nehogymár eljöjj, mert nagy eséllyel meghalsz, most ez van, nem hitte el, hogy pl nemrég is vesztek oda nem beszélve a visszatoloncolásokról - beetetik őket hogy itt minden jó, lenyúlják őket, de az a pénz nem kizárólag az embercsempészeké!!!! Ha így van, ahogy gondolom, akkor a helyi média mondaná, hogy ne induljanak el, hiszen ezzel hogy kussolnak a belesetekről és tömeges visszautasításokról (már aki élve partot ér) a saját állampolgáraikat ölik meg.

És aki ismerősöm volt, úgy gyűjtötte össze ezt a pénzt, hogy kölcsön kért az összes ismerősétől, alja munkákat csinált (mert még diák, eleve munka se nagyon van), és sok sok évig, pici korától félretette a pénzt, nem vett ételt se magának, semmi ruhát (1-2 ruhája volt amiben járt)...

Az, hogy néhányan mit megtesznek v hogy magángépet bérelnek, az nem az átlag. A többség sajnos ilyen, mint az én ismerősöm, akiről most nem tudok semmit mert nem áll velem szóba, azt hiszi hogy hazudok, hogy így jártak a hajók és hogy ellene vagyok és hogy "bedőlök" a balesetekről szóló híreknek mert ő tudja hogy milyen "KÖNNYŰ" átjutni, csak pénz kérdése... Komolyan, szerintem ezeknek a szegény É-afrikaiaknak és társaiknak az agyát állami szinten mossák szerintem. Vagy sokkal de sokkal mélyebben. Ezeket kellene rendbe tenni először sztem. Utána fizessenek.

2015. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!