Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Békés vallásnak nevezhető e...

Békés vallásnak nevezhető e még az iszlám?

Figyelt kérdés

2015. nov. 14. 20:41
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/265 anonim ***** válasza:
0%

"Az iszlám országokban is vallásszabadság van??"


Igen, az iszlám országokban is vallásszabadság van. Képzeld még Irkban és Sziriában is élnek keresztények. Ha utánanéznél tudnád.


"Egyetlen normális iszlám országot nevez meg legalább."


Egyébként hány éves vagy? :) Csak mert megmosolyogtatnak a kérdéseid, kb egy 10 éves gyerek kérdez ilyeneket. Mi az hogy normális? Amugy szerintet Magyarország normális ország? :)

2015. nov. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/265 A kérdező kommentje:
Ember! Hol élsz Te? A Holdon? Egyetlen iszlám országban sincs valódi vallásszabadság. Némi kivétel az Egyesült Arab Emirátusok, ahol viszonylag békében élhetnek a már meglévő keresztény közösségek, de Tilos az iszlám hívők körében a kereszténység terjesztése. Az iszlám sehol nem tűri meg a valódi vallásszabadságot és rengeteg keresztényt mészároltak le az hittársaid a muzulmán országokban. A hittársaid a keresztények mészárosai, és annyira primitívek, hogy még egymást is ölik. Aztán sunyi módon áramlanak Európában, hogy megalakítsák az Európai Iszlám Kalifátust! Én itt befejeztem a vitát veled!
2015. nov. 23. 17:06
 73/265 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem fordulj orvoshoz mert paranoiás vagy, és ezzel nem bántani akarlak. Nézd már meg hogy hány százezer muszlim halt meg az USA és európai szövetségeseinek támadása miatt Afganisztánban Irakban és Sziriában. És szerinted a muszlimok gyilkolják a kersztényeket?
2015. nov. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/265 A kérdező kommentje:
Ha Európa ilyen gonosz akkor mi a fenének jönnek ide??? Több millióan élnek már itt a jelenlegi menekülteken kívül is, akik már EU állampolgárok.
2015. nov. 23. 17:57
 75/265 A kérdező kommentje:
Tömegesen fejeznek le keresztény gyerekeket Irakban: [link]
2015. nov. 23. 18:31
 76/265 anonim ***** válasza:
82%

Mr # 73


Vedelmere kell hogy keljek a kerdezonek, teljesen igaza van, nem irt semmi olyat amit ne tudna tenyekkel igazolni.

Nem a "paranoia" esete all fenn ahogy irtad, a kerdezonek 100% ban igaza van.

2015. nov. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/265 A kérdező kommentje:
A keresztény Európa és az iszlám: https://www.youtube.com/watch?v=aW672gZJLEc
2015. nov. 24. 23:55
 78/265 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem hagyjátok a 44%-os válaszolgatót, egyértelmű, hogy elvakult híve ennek a vallásnak, felesleges vitatkozni vele az ilyenről leperegnek a tények és a kész érvek.

Az iszlám vallású országokban legfeljebb elméletben létezik vallásszabadság gyakorlatban, azonban nem jöhet létre vagy ha mégis, akkor golyó zápor rá a válasz. Ez tény!

A legtöbb iszlám vallású országban a nő totálisan el van nyomva és ki van szolgáltatva, emberhez méltó jogokkal nem rendelkezik. Ez tény! Bizonyíték gyanánt pedig szolgáljon az, amit a legtöbbünk tapasztalt, mikor elözönlötték a Keletit. Saját szememmel láttam mennyire bánnak velük férjeik, apjuk emberhez méltóan. Ezt nem a hírekből vesszük ez tapasztalati forrás.

- A legtöbbünk nem élt és talán nem is járt még iszlám vallású országban, de az utazási irodák nem véletlenül intenek minket óva ha esetleg Egyiptomba vagy valamelyik iszlám vallású országba akarunk menni nyaralni. Ugyanis benne van a pakliban, hogy lelőnek vagy felrobbantanak. Ez persze akármelyik országban előfordulhat, még Hawaiin is simán lelőhet valami pszichopata, de most őszintén...hova vinné szívesebben a gyerekét az ember? Oda, ahol elég kis számban élnek iszlám vallásúak és csak kis esélye van annak, hogy a levegőbe repít egy-két radikálisan gondolkodó iszlamista vagy oda, ahol két naponta felrobban valaki? Vagy csak riogatásnak szánják? Nos kétlem...ez egyben tény és bizonyíték is! Én tudom, hogy a média korrupt, de azt talán mégsem csak kitaláció amit a kinti állapotokról mondanak. Hogy miért vagyok ebben olyan biztos? Rokonok, ismerősök által, akik jártak ilyen országokban és az egyik rokonomtól konkrétan meg akarták venni a feleségét. Megvenni...mint valami olcsó tárgyat. És ezt nem a média mondta...ezt nem a hírekbe mondták be, ez nem lett világszenzáció ez két teljesen hétköznapi ember tapasztalata, akik kint jártak Egyiptomban.

Náluk a gyilkolás mindennapos, a rabszolgaság és erőszak legitim jellegű.

Azon az elven nem lehet érvelni, hogy a keresztények is leigáztak a történelem során népeket, mert mi nekünk ahhoz semmi közünk, amit olyan emberek követtek el, akik akkor éltek mikor még az ük nagyanyánk sem született még meg. Egyébként nem értem, hogy ezt pontosan hogyan is képzelik, akik ezzel érvelnek, hogy "mert régen a keresztények...."? Most ezzel azt akarják, hogy hagyjuk magunkat leigázni csak mert régen mi is barbárok voltunk? Ki az, aki ezen az elven azt mondja, hogy "Jaj, hát oké, valamikor hatszáz évvel ezelőtt a spanyolok neki álltak kiírtani az indiánokat, hát egye fene, akkor nyugodtan neki állhattok lerombolni a templomainkat meg elhurcolni a nőket szexrabszolgának, mert az európaiak, akkoriban még a ti szinteteken voltak és egyébként is VIII.Henrik kivégeztette pár feleségét, hát igen, akkor most ti fel lettetek hatalmazva rá, hogy ti is lenyisszantsatok pár nyakat..." Most úgy őszintén ki az, aki így gondolkodik? Szégyenletes, amit a múltban műveltek a keresztények, de nem nekünk kell érte bűnhődnünk! A bűnbocsánatot Istentől kell kiérdemelni, de ez nem azzal jár, minden fajta ellenőrzés nélkül hagyjuk, hogy beszivárogjanak közénk eme vallás követői. Ez nem bűnbánat, ez öngyilkosság! Mi már bizonyítottuk, hogy képesek vagyunk fejlődni és civilizált, békés módon, emberhez méltóan élni életünket! Majd ha ők is bizonyítanak, akkor majd talán nem fognak az emberek csúnyán nézni rájuk.....

Utolsó gondolatom pedig: Párizs. A leghitelesebb tény és bizonyíték arra, hogy mennyire "békés" az iszlám vallás.

2015. nov. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/265 A kérdező kommentje:
Ahhoz, hogy régen , a történelemben mit műveltek a katolikusok, vagy más keresztények ahhoz nekünk semmi közünk. Az iszlám is követett el bűnöket a múltban, lásd a török birodalom. Azonban nekem az iszlámmal nem a történelmi bűneik kapcsán vannak fenntartásaim, hanem azzal amit a Jelenben művelnek! Több millió iszlám hívó már Euróapában születhet és rengeteg lehetőséget kaptak Európától és még a vallásukat is szabadon gyakorolják. Beilleszkedni és alapvető emberi normákat elfogadni nem akarnak. A menekültek pedig látjuk mit műveltek. Mit a vadak úgy viselkedtek. Mit szólnának az iszlám országok ha több millió európai felkerekedne és papírok nélkül beözönlene az országaikba? Szerintem fegyverrel fogadnák az európai menekülteket, de épp eszű fehér ember nem kérne ott menekült státuszt.
2015. nov. 26. 12:33
 80/265 anonim ***** válasza:
52%

"felesleges vitatkozni vele az ilyenről leperegnek a tények és a kész érvek."


Semmivel nem tudod alátámasztani amit állítasz. A kérdező meg csak iszlámellenes oldalakat linkel be. Amit csinálsz az rágalmazás ami az iszlámban bűnnek számít és ha nem tévedek a keresztényeknél is. Másfél milliárd embert gyilkosnak, terroristának nevezel. Egyébként ha így lenne miért nem indul el mind a másfél milliárd hitetleneket ölni? Kis gondolkodás után beláthatod hogy butaságot állítasz.


"A legtöbb iszlám vallású országban a nő totálisan el van nyomva és ki van szolgáltatva, emberhez méltó jogokkal nem rendelkezik."


Szintén butaság. Hány muszlim nővel beszéltél?


Olvasd el ezt:

[link]


"A legtöbbünk nem élt és talán nem is járt még iszlám vallású országban, de az utazási irodák nem véletlenül intenek minket óva ha esetleg Egyiptomba vagy valamelyik iszlám vallású országba akarunk menni nyaralni."


Még nagyobb butaság. Csak az állít ilyet aki életében nem járt külföldön. Egy utazási iroda sem mond ilyet, ők ebből élnek, tudom mert idegenforgalmi végzetségem van :). Legfeljebb azt mondják hogy xy városba nem tanácsos menni. Egyiptom pedig az egyik legkedveltebb uticél, évente sok millió turista megy oda és sok más muszlim országba is. Javaslom nézz szét a világban.


"Én tudom, hogy a média korrupt, de azt talán mégsem csak kitaláció amit a kinti állapotokról mondanak."


Nem minden kitaláció csak kb 99%,


"Náluk a gyilkolás mindennapos, a rabszolgaság és erőszak legitim jellegű."


Honnan tudod ha nem voltál még ott?


"Mi már bizonyítottuk, hogy képesek vagyunk fejlődni és civilizált, békés módon, emberhez méltóan élni életünket! Majd ha ők is bizonyítanak, akkor majd talán nem fognak az emberek csúnyán nézni rájuk"


Már eddig is 40-50 ezer muszlim élt Magyarországon és érdekes módon senkinek sem tűnt fel, amig nem kezdődött a migráns cirkusz.


"Utolsó gondolatom pedig: Párizs. A leghitelesebb tény és bizonyíték arra, hogy mennyire "békés" az iszlám vallás."


Az nem baj hogy az összes muszlim elítélte a párizsi merényletet?


"Egyébként nem értem, hogy ezt pontosan hogyan is képzelik, akik ezzel érvelnek, hogy "mert régen a keresztények..."


Nem "régen a keresztények" nem kell sokat visszamenni. Van fogalmad arról hogy hány százezer ártatlan ember halt meg az USA támadása miatt a Közel-Keleten? Előtte meg Bush elnök kijelentette hogy keresztes hadjáratot indított. De gondolom ez téged nem érdekel. Ez jellemző a keresztényekre.

2015. nov. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!