Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a 2016-os...

Mi a véleményetek a 2016-os gdp listáról?

Figyelt kérdés
Magyarország az 56.-ik, németországhoz vagy a usa-hoz képest nagyon le van maradvam

2016. márc. 14. 11:18
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Fejlettséget nem mutat a GDP. Ez nagyon-nagyon-nagyon-nagyon leegyszerűsítve mutathatja azt, hogy egy országban jobb az életszínvonal, de becsapó is tud lenni.


GDP = háztartások fogyasztása + kormányzati fogyasztás + beruházás + nettó export


Ha földrengés sújtaná az országot vagy egy hatalmas járvány az megemelné a GDP-t. Előbbinél az újjáépítés miatt nőne meg a fogyasztás, a máiknál pedig a gyógyszerek vásárlása miatt, pedig ettől még nem lenne jólét.

Ha felvenne az ország egy rahedli hitelt, majd az utak mellé 2 méterenként építenénk egy vasbeton f..szt, az is növelné a fogyasztást, GDP növekedést okozna, de sok értelme nem lenne.

2016. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

[link]


A bruttó hazai termék (angolul gross domestic product, GDP, ejtsd: dzsídípí) a közgazdaságtanban egy bizonyos terület – többnyire egy ország – adott idő alatti gazdasági termelésének a mérőszáma. Méri a nemzeti jövedelmet és teljesítményt. Gyakran használják az országban élők átlagos életszínvonalának mutatójaként az egy főre jutó GDP-t, ami azonban túlzott leegyszerűsítésnek tekinthető.

2016. márc. 14. 21:42
 13/29 anonim ***** válasza:

Alapvetően két eset van:

1. Amikor az okos hülyéskedik.

2. Amikor a hülye okoskodik.

Egyértelműen a 2. eset a károsabb. Itt egyébként pont erre hoz példát a kérdező.

2016. márc. 15. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Ferikém én is ezt akartam írni, de inkább felálltam amikor ezt megláttam és elmentem a géptől egy órára.
2016. márc. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Én csak számokat linkeltem ez miért okoskodás?


Az a szánalmas amikor próbálják belemagyarázni, hogy az nem is úgy van, az nem igaz meg kézzel szövik a ruhákat stb...

2016. márc. 15. 10:05
 16/29 A kérdező kommentje:

[link]


Mo: 58.


[link]


Mo: 59.

2016. márc. 15. 10:31
 17/29 anonim ***** válasza:

Ez 2013-mas amit linkeltél.


[link]


Tessék, itt van a kedvenc oldalad szerinti elvileg friss lista.


Ámbátor még mindig nem nagyon értem, mi a jó fenét akarsz ebből kihozni, hogy itt linkelgetsz hülyeségeket. Hány éves vagy? Tudod egyáltalán mi az a nominális GDP?

2016. márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Azt hogy magyarorszag sehol nincs a nyugat-hoz kepest.

A listat nem en irtam csak belinkeltem. Ha valami problemad van irj panaszlevelet a wikipedianak.

2016. márc. 15. 14:05
 19/29 anonim ***** válasza:
Mert mikor volt utoljára olyan szinten mint Nyugat-Európa? Hmm csillagom? Soha? És akkor mi van? Azzal, hogy hülyeségeket linkelgetsz, amiket még értelmezni sem tudsz és azt sem tudod mi az a Wikipédia, még nem jelenti azt, hogy te ehhez egy iciripicirit is értesz.
2016. márc. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem értek hozzá.


Magyarazd el kerlek, hogy miert hulyeseg a lista?

2016. márc. 15. 14:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!