Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek a 2016-os...

Mi a véleményetek a 2016-os gdp listáról?

Figyelt kérdés
Magyarország az 56.-ik, németországhoz vagy a usa-hoz képest nagyon le van maradvam

2016. márc. 14. 11:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Nem a lista hü..lyeség, hanem az, ahogy használod. Már százhúz helyre belinkeltem, kiszámoltam, hogy a világ lakosságának 81-82%-a olyan országban él, ahol kisebb az egy főre eső GDP, mint itt. És te még ajvékolsz, hogy le vagyunk maradva. Kitől b..aszki? Lehet, hogy neked baromi nagy megdöbbenést fog okozni, de a világ elitjébe tartozunk életminőség szempontjából. Az eliten belül a lista végén vagyunk tényleg, de képes vagy ezt úgy beállítani, mintha egy utolsó afrikai diktatúra lennénk.
2016. márc. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

A 80% akkor is sok. Látom nem érted miért. Ha egy ország egyik fele nyugati szinten él, a másik fele meg falusi, akkor az ország kap egy átlagot ami összesítve csak "jó"

vagy "nagyon jó".

Ez alapján a 80% közel sem valós szám.

Ezt inkább úgy lehetne kifejezni, hogy a világ népességének 20-30% jobb él mint egy átlag magyar és nem fordítva.

2016. márc. 16. 11:41
 23/29 anonim ***** válasza:

"Ez alapján a 80% közel sem valós szám.

Ezt inkább úgy lehetne kifejezni, hogy a világ népességének 20-30% jobb él mint egy átlag magyar és nem fordítva."


Te azt ugye vágod, hogy a "80% rosszabbul él mint mi" és a "20% jobban él mint mi" ugyan azt jelenti? :DDD


És ugye az fel sem merül benned, hogy mindenhol ÁTLAGOT MUTATNAK a statisztikák? Nyilván van egy csomó ember nálunk szegényebb országokban, aki multimilliomos, de nyugodj meg, van bőven csóró ember is az USA-ban, milliók élnek lakókocsi parkokban. Mindenhol nagyok a társadalmi egyenlőtlenségek.


Ámbár még mindig olyan az érzésem, mintha egy 12 évessel veszekednék, ugye nem?

2016. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Annak a 80%-nak egy része akikről te beszélsz gazdaságilag előttünk járnak, ami azt jelenti, hogy rohamosan fejlődnek. Az "orbán takarodj"ozáson kívül nem sok mindent csinál a magyar nép. A politikusokat hibáztatják folyamatosan, teljesen mindegy hogy mszp vagy fidesz...



Olvastam olyat is hogy (a világ legnépesebb országában) kínában évente felépítenek egy teljes várost, könyvtárakkal, színházzal bevásárlóközpontokkal mindennel együtt. Itt debrecenben 10 év alatt épült egy tesco meg egy otp bank. 10-20 év múlva mo ugyanott fog tartani, ahol most, a "fejlődő országok" meg tovább fejlődnek.

Ide is kommunitsa diktatúra kéne :D


[link]

2016. márc. 16. 12:13
 25/29 anonim ***** válasza:

"Annak a 80%-nak egy része akikről te beszélsz gazdaságilag előttünk járnak, ami azt jelenti, hogy rohamosan fejlődnek."


Igen, a semmiből sokkal könnyebb fejlődni. Egy nulla gazdaságú afrikai kis porfészekbe épít egy multi egy összeszerelő üzemet és látványosan nőnek a mutatói. Itt nem.

Egyébként az, hogy valaki "gazdaságilag előttünk jár" és hogy "rohamosan fejlődik" nem ugyan az... ha azt mondom, hogy van előttünk egy csomó ország aki lassabban fejlődik mint mi, akkor mi fejlettebbek vagyunk náluk? Te tényleg nem tudod értelmezni ezeket a számokat? A GDP nem mond semmit a gazdaság fejlődési sebességéről.


Kínát meg hagyjuk. Nem valós számokat közöl, ezt mindenki tudja.

[link]

[link]

[link]

[link]


". 2008-2010 óta a válságkezelés folyamán mintegy kétszeresére duzzadt a kínai hitelállomány a GDP, a gazdaság arányát tekintve. Egyes becslések szerint most már eléri a teljes magán –és államadósság a GDP 300%-át, vagyis a teljes kínai gazdaság háromszorosát: 28-30 ezer milliárd dollár, ami több, mint másfélszerese az amerikai gazdaság méretének. Tehát van egy óriási hitelbuborék. Több esetben már azt hitték az elemzők – többek közt én is – hogy vége a kínai gazdaságnak. 2008 után 2-3 olyan periódus is volt, amikor a gazdaság elkezdett lassulni, de valahogy mindig megmentették a vezetők a gazdasági aktivitást, mindig sikerült újra felgyorsítani. Azonban ezek a beavatkozások nyilvánvalóan mindig hitelből történtek."


[link]

2016. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Ja és még mindig él a kérdésem: hány éves vagy? 12?
2016. márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Te mennyi idos vagy? 8?

Miert kell szemelyeskedni? Ha ezzel az ertelmi szinvonalamat vagy a helyesirasomat akarod kritizalni hat gratulalok.


De akkor legyen igazad....


Azt se ertem miert mindig afrikat hozod fel peldanak. Afrika az egy kontinens es nem egy orszag.

2016. márc. 16. 13:02
 28/29 anonim ***** válasza:

Jó, akkor legyen a példa Nigéria. Vagy Kenya. Most jobb?


A helyesírásodra meg eddig egy rossz szót sem szóltam. Viszont még mindig nem értem te most tulajdonképpen mi a fészkes fenét akarsz megtudni a kérdéseddel? He?

2016. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

A kerdes: mi a velemenyetek....


Te mar leirtad a velemenyed koszi szepen. Szerintem te az idosebb kororosztalyhoz tartozol, mert jellemzo erre a retegre, hogy a multban elnek es nem ertesulnek a vilag torteneseirol.

Szerintem az egyetlen hirforras ami alapjan tajekozodsz az rtl hirado.

2016. márc. 16. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!