Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Voltak ennél durvább trianoni...

Voltak ennél durvább trianoni elképzelések, mint a mostani határvonalak?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 4. 18:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
04-05 21:09 Ezt beszéld meg a közpiskolás töri tanárommal, nekünk ezt adta le (akkor nevekkel de azokra már nem emlékszem). De azt mondta, aki a határokat eredetileg meghatározta (francia) semmit sem tudott arról, hogy melyik város hol van és ezáltal (véletlenül) de gyakorlatilag eltüntette volna Magyarországot. Amerika nem szólt belE, de felhívta rá a figyelmet, hogy így eltüntettnek minket és inkább kicsitt logikusabban kéne ezt csinálni (és javasolt másk határokat). Egyébként meg állítólag azért szóltak bele mert anno mi segítettünk nekik a függetlenségigük kivívásában és a nyilatkozat megírásában (nem emlékszem ki volt az ,de vmelyik magyar hadvezért ott volt anno és segített nekik, majd a későbbiekben készült a mienk). No ennyit mondtak nekem anno, lehet van benne olyan is ami csak pletya volt de ezt tanították. :)
2010. ápr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagyok egészen biztos benne, de tudásom szerint a csehek-vagy tótok vagy valamilyen szláv nemzet, egykutya-a dunántúlt meg akarták szerezni, de Oláhország irigykedett, és azt mondta, hogy ez nem igazságos,hogy a csehek sokkal többet kapjanak a koncból, mint ők, ezért nem is lett belőle semmi. Aztán az oláhok ősi dákó-román elmélet alapján a Tiszántúlt maguknak követelték, hogy lakói elmagyarostott oláhok stb, de ekkor a csehek mondták azt, hogyha nekem nem volt szabad, akkor nektek se legyen. Nem tudom, ez valós esemény vagy csak rege, de hála Istennek nem kapták meg, amit szerettek volna. Akkor most miénk vóna a Duna-Tisza köze, ehetnénk paprikát meg barackot szartig, egyéb úgyse volna.
2010. ápr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

18:52


Sajnos mindez mese habbal, és elég szörnyű hallani, hogy egy tanár adta elő.

2010. ápr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!