Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Vajon miért állítják be egyes...

Vajon miért állítják be egyes "újságírók" a briteket totál hülyéknek, mintha tulajdonképpen nem is lett volna semmi okuk kilépni? Index.hu/velemeny/2016/06/24/elkezdodott_az_emberi_hulyeseg_ uj_korszaka/

Figyelt kérdés
Ez ugyanaz a dilettáns és pökhendi érvelésrendszer miszerint a migránsokat nyugodtan be lehet engedni milliószámra hiszen húdegazdagok vagyunk. A briteknek sajnos nagyon sok és alapos okuk lehetett hogy minden zsarolás, fenyegetés és győzködés ellenére a kilépésre szavazzanak. Ha most ezeket az okokat a szőnyeg alá akarják söpörni a Merkel-Juncker féle sumák politikusok és rajongóik, akkor csak idő kérdése hogy egy újabb gazdag ország elégelje meg az EU jelenlegi káoszát.

2016. jún. 24. 17:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
#9 "zárcsökkentés" angol módra?
2016. jún. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

#10:

[link]


Ezen grafikon szerint 2013 januárjában országos szinten a kilépés hívei erős többségben voltak a maradásra szavazókkal szemben, viszont ekkor még eléggé jelentős volt a "nemtudom" válaszok aránya. Cameron ekkor lengette be a referendumot mint ígéretet és kezdte el puhítani (zsarolni?) az EU-t hogy történjen valami a legproblémásabb témakörökben. A csatát (parlamenti választásokat) végül megnyerte, de a háborút elvesztette.

2016. jún. 24. 19:41
 13/20 anonim ***** válasza:
Igen,Cameron a választási győzelemért beáldozta az EU-tagságot.Illetve,szerintem nem számított rá,hogy így sül el a szavazás,szóval,van min elmélkednie.Az viszont érdekes,hogy Skóciában 62% volt az igenek aránya és az észak-írek is maradni akartak.Az angol többség döntött a sorsukról.Ebből viszont lesznek még feszültségek,nem kicsik.Főleg annak tükrében,hogy a függetlenségről szóló szavazásnál azzal zsarolták a skótokat,hogy búcsút inthetnek az EU-nak,ha kiválnak.Maradtak is.Az eredmény: ugyanúgy búcsút inthetnek az EU-nak,az angoloknak "köszönhetően".
2016. jún. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért, olyan nehéz elhinni, hogy egy adott ország lakosságának a többsége úgy alkot véleményt, hogy fogalma sincs a témáról, pillanatnyi indulatok vezérlik, rövidtávú hatásokat sem vesz figyelembe, és populista politikával bármiről meggyőzhető? Nem hiszem, hogy nagyon messzire kéne utazni, hogy találj egy olyan népet, amelynek a hülyeségre fogékony rétege elintézi, hogy ők is, meg a többiek is jó hosszú időre megszívják.
2016. jún. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
14 szépen összefoglalta
2016. jún. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

#14:

Ugye hogy a brexit is jó alkalom egy kis orbánozásra ahelyett hogy gondolkoznál? :)

Az eredmények meglehetősen másról árulkodnak mint simán a populizmus győzelméről a racionalitás felett. A maradásra szavazók csak ott nyertek (ott viszont jelentős fölénnyel) ahol kézzelfogható előnyöket láttak a szavazók: Észak-Írország, Skócia, London meg értelemszerűen a legnagyobb városok. Az értetlenkedő sajtóban persze most ezerrel megy demagóg vidékibunkózás meg a nyuggerezés és úgy látom erre eléggé fogékonyak is azok akik szeretik az egyszerű magyarázatokat, de már nem ereszkednének le oda hogy megértsék azt mik is a fő gondok az EU-val. (No offense, akinek nem inge, ne vegye magára.)

2016. jún. 25. 11:46
 17/20 anonim ***** válasza:
58%
#16 Nem a miniszterelnök úr személyét vettem célba, csak illusztrálni kívántam a népszavazási intézmény gyenge pontjait. És látod, te is arról beszélsz, hogy én mennyire nem értek hozzá, és hogy kicsit mélyebbre kell tekinti a tisztánlátás végett. Ezzel meg is fogtad a probléma lényegét: olyan emberek döntenek komoly makrogazdasági, globális politikát meghatározó kérdésekben, akik között vannak, akik a saját nevüket nem tudják leírni, de a többség sem nyitotta meg a Wikipédiát az életében. Kb. olyan, mintha a sebész megkérdezné műtét előtt a betegeit, hogy hol ejtse a bevágást, és a többség véleménye alapján döntene.
2016. jún. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az Orbánozást csak.te.értetted bele.

Azaz feltételezés.

2016. jún. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

#17:

Oké persze, értem én a népszavazás intézményével kapcsolatos fenntartásokat is, hiszen vannak dolgok amikről nem érdemes/nem célszerű megkérdezni a lakosságot. De az EU tagság kérdése pont nem ilyen "tabu" téma, 1973-tól tegnapelőttig az Egyesült Királyság minden választópolgárának volt ideje és lehetősége hogy számbavegye az előnyöket és hátrányokat, meglássa a tendenciákat. A többségük nem Boris Johnsonra és Farage-ra hallgatott hanem úgy értékelte hogy nekik mint hétköznapi embereknek ez az EU már több nyűggel jár mint előnnyel és rossz irányba viszik a dolgokat a kontinens vezető politikusai akik a kölcsönös előnyök helyett vállalhatatlan idealista elvekhez ragaszkodnak mereven.

2016. jún. 25. 13:17
 20/20 anonim ***** válasza:
Juncker-Merkel tényleg nagyon gyengék, de itt a magyar közvélemény a migránsozás kapcsán totálisan félreért egy dologot. A brit sajtóban migránsoknak a kelet-európai munkásokat (lengyelek, románok, bolgárok, litvánok, magyarok) nevezik.
2016. júl. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!