Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért visít a ballib sajtó a...

Miért visít a ballib sajtó a May-Orbán találkozó miatt?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy May esetleg olyan megállapodást köthet Orbánnal, amely szerint Orbán belülről gyengíti az EU-t, így nem tud majd olyan jó pozícióban, egységesen fellépni az EU a britekkel szemben.

De miért is rossz ez?

Nyilván nem a két szép szeméért.

Hátha nekünk is csurran-cseppen valami.

Az EU-ért pedig nem kár.


2016. nov. 3. 11:27
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"Mert bezzeg te aztán tudod."


Már megbocsáss, de szerintem jobban mint az, aki angol elnökről beszél...


"De hátha tudok neked is újat mondani:

Ezt a brit dolgot az angolok találták ki, hogy nagyobbnak tűnjenek.

Se a skótok, se a walesiek, se az írek nem tartják magukat briteknek...

Ha jól tudom a skótok megint el akarnak szakadni, meg az észak írek Írországhoz csatlakozni...


Szóval aki angolt ír/mond brit helyett, az általában csak precízebb...."


Nem az nem precízebb, épp ellenkezőleg az pontatlan. Épp te írod le, hogy mi a különbség angol meg skót közt, aztán ez az érved, arra, hogy mire is? De eleve most szándékosan csinálsz úgy mint, aki nem érti -népszerű érvelési módszer itt GYIK-en- vagy tényleg nem érted miről volt szó? Leírtam mi a különbség elnök meg miniszterelnök között, meg írtam egy gyorstalpalót Nagy-Britannia közjogi viszonyairól. Most ebbe te megpróbálsz belekötni, azzal az érvvel, hogy, a skót az nem angol, taps, épp ezért nem angol elnök, hanem brit, a briten belül van skót, angol, ír wales-i.


A lényegen nem változtat: az Egyesült Királyság miniszterelnöke az nem angol elnök.

2016. nov. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!