Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Migránsok, terroristák,...

Migránsok, terroristák, Németország és USA - Mi is van itt?

Figyelt kérdés
A dolgok elején egész jól követtem az eseményeket, de jött a suli, közeleg az érettségi, jön a hajtás, a politika annyira nem fért bele az időmbe. El is vesztettem szépen a fonalat, valamint elég nehezen látom át eleve a politikát. Valaki fel tudna homályosítani, mi is a jelenlegi helyzet?

2016. dec. 2. 21:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Felesleges ide ez a kérdés, úgy is mindenki a saját szemszögének megfelelő választ fogja mondani.


Én azt mondom nagyjából semmi nincs, nyugalom van minden téren.

2016. dec. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
18%
Nemtom de az Allahu Trapbar nagyon jó zene
2016. dec. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen #2, én is tudom. Ahogy minden leírt dologból én is csak azt fogom "továbbvinni", amivel én egyetértek. Azonban 18 vagyok, fontosnak tartom hogy valamennyire azért képben legyek a jelenlegi helyzetekkel, akkor is, ha nyugalom van. Sajnos arra nincs elég időm, hogy azt az egy évnyi anyagot magamtól olvasással, híradó nézéssel behozzam, ezért reméltem, hogy esetleg valaki fel tudna világosítani kicsit ilyen téren, röviden.

Köszönöm a választ egyébként. :)

2016. dec. 2. 21:25
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

Lényegében semmi változás


Az szerencsétlenek jönnek tömegessével, nem engedik be őket, lassan engedik be őket, áttörnek a határon, becsempészik őket..

A helyiek nem örülnek nekik, kinézik őket, gyűlölik őket, tökük tele van velük

Európai együttműködés nincs, vagy legalábbis alig, ezért baromi lassan megy a tömegek átvilágítása, elbírálása


Trump nyert a választásokon, falat akar építeni oda, ahol már van fal, a "latino"-kra nem vár fényes jövő


Németországban Merkel folyamatosan veszti a népszerűségét, a következő választásokon valószínűleg nem fog tudni nyerni


Magyarországon meg... Viktor ma is arról beszélt, hogy Magyarországra nem lehetséges idegen népek betelepítése, de igazából mindegy, mert ez soha nem állt senkinek sem a szándékában.


Lényegében feszült a hangulat, szar a menekülteknek, szar a helyieknek ez a helyzet. Egyik sem ismeri a másikat vagy nyitott a másikra.

2016. dec. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%

Na de most mire vagy igazán kíváncsi, mindenre?


- migránsok: polgárháború van több országban, pármillió (töredék az össz számhoz képest) az EU-ba jött új életet kezdeni, az EU meg látványosan kudarcot vallott ennek az embertömegnek a kezelésében, miután minden tagállam mást akart.

- terroristák: miután Bush sikeresen szétdúlta a Közel-Keletet és ezzel sikerült radikalizálnia az embereket, Európában felütötte a fejét az iszlamista terror, de szerencsére ez még messze elmarad az 1990-es évek előtti politikai terrorjának mértékétől.

- Németország: az 1960-as évek óta fogad bevándorlókat nagy számban hogy kiszolgálja a pörgő gazdaságát, most a menekülteket próbálja ebbe az irányba terelni.

- USA: Meglepetésre egy teljesen demagóg figura nyerte az elnökválasztást, és mivel korábban nem igazán politizált, senki sem tudja, mire lehet számítani tőle.


Igazából tök mindegy, úgyse tehetsz semmit, csak feleslegesen szorongsz.

2016. dec. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4, köszönöm szépen!

#5, Köszönöm a válaszod! Ezek egy részét már tudtam szerencsére. :) Igazából a jelenlegi helyzetre lettem volna kíváncsi, #4 elég szépen ki is elégítette ezt a vágyam. Egyébként szorongásról szó sincs - tisztában vagyok vele, hogy én, mint parányi agyar polgár a fejem tetejére állva se tudom semmit se kezdeni a helyzettel, nem is ez a célom. Azonban szerintem ilyen korban legalább egy kicsit képben kell lenni.

2016. dec. 2. 22:38
 7/14 anonim ***** válasza:

Európában szinte egyik nép sem őshonos :p


Tudod, Honfoglalás, germánok, ilyesmi...

2016. dec. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hagyd, ez a 34%-os egy új reg valami fajgyűlölő féregtől. Esze semmi, csak fröcsög mindenhol.
2016. dec. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

"Németországban Merkel folyamatosan veszti a népszerűségét, a következő választásokon valószínűleg nem fog tudni nyerni "


Te is lemaradtal a hirekrol. Merkel nepszerusege ujra emelkedik, a nemetek tobbsege elegedett vele, ujra indul a kancellarjeloltsegert is, valoszinuleg o lesz a CDU jeloltje.


Akar a valasztasokat is megnyerheti es megint kancellar lehet.

2016. dec. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Na, minden nap megtud valamit az ember. Oké, köszi a helyesbítést!:)
2016. dec. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!