Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért kell bemocskolni mindenk...

Miért kell bemocskolni mindenkit aki a második világháborúban a tengelyhatalmak oldalán állt?

Figyelt kérdés
Szeretek olvasni a második világháborúról, szeretem nézni a második világháborús dokumentumfilmeket. A múltokor ám kiakasztott amikor a tv-ben egy dokumentumfilmben Erwin Rommelről azt állították hogy igazából idegbeteg barom volt, hogy gyenge stratéga volt. Miért kell így mocskolni mindenkit aki csak a hazájáért harcolt? Azt megértem hogy Hitlert mocskolják a haláltáborok miatt, de a katonák az országukért harcoltak!

#világháború #Erwin Rommel #A Sivatagi Róka
2017. jan. 22. 17:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

7-es, nyilván Hitler is frontszolgálatot látott el, tudtommal futár volt... Nyilván ez se volt egy életbiztosítás, meg nem a két szép szeméért meg a zéró protekciójáért kapta a vaskeresztet.

De azért rohamcsapatot vezetni kicsit más... meglepetésszerű támadásokat végrehajtani kis létszámú egységekkel, kézigránáttal meg rohamkéssel az egy kicsit aktívabb meg veszélyesebb dolog. Az egyiknek kb. 70-75% esélye volt túlélni a háborút, a másiknak meg 15-20%.

2017. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Whitewolf19 ***** válasza:
22%
Én azt sem teljesen értem , mikor Hitlert ilyen elvakultan gyűlölik.. főleg a saját nemzetének nem kellene akiket felemelt. Európa hálás lehetne egy ilyen emberért aki ennyire szereti és védte a kultúrát. Körbe lehet nézni jobb lett-e a világ. Erwin Rommel valóban kiváló stratéga volt. Tudni kell.. hogy DAK mindig utánpótlási nehézséggel és létszámbeli különbséggel küszködött.. az olasz hadosztályokat pedig rendbe szedni embert próbáló feladat volt, hogy ők is helyt álljanak a németek oldalán. Montgomery pusztán ahhoz értett, hogy kivárja a létszámfölényét és úgy indítson támadást, mikorra a Birodalom erőforrásait már a keleti harcok kötötték inkább le. Lehet mocskolni a Harmadik Birodalmat.. azonban katonai sikereihez kétség sem fér.
2017. jan. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező a te problémád az, hogy nem tudod megkülönböztetni egy cselekmény végrehajtásának szakmaiságát, valamint a cél etikai, morális oldalát.

Egyetlen rövid csapással a fejet a törzstől elválasztani lehet mesteri munka. A szakma (ölés) belső törvényei szerint. Ugyancsak sokféle és magas szintű szakértelem kell egy testet hosszában egyetlen vágással szétnyitni (mint a disznót vágáskor).

Épeszű ember ezt nem vitatja el.

Ha azonban a tettet nézem, mindenféle végrehajtási tulajdonságtól függetlenül, tehát a célt, az ölést, a fájdalom okozását, a belső szervek kiszedését élő testből, nos erről épeszű ember azt gondolja, a tettest feltehetően örökre izolálni kell az emberiségtől. Mindenféle érzelem nélkül gondolja ezt, pusztán az emberiség fennmaradása, életének/halálának minősége miatt.

És ez itt a probléma. Rommel katonai szempontból kiváló stratéga volt, olyan feladatokat oldott meg olyan feltételek között, amit az akkori kor mondjuk 100 legjobbjából ha még ketten utánacsinálnak, az már jó. Ettől azonban Rommel még háborús bűnös, helye ott van, ahová tették.

És természetesen vannak buták, elmeháborodottak, akik mindent és mindenki mocskolnak. Az ő véleményük nem számít. Elmondhatnám, miért nem, de fölösleges időtöltés volna. Ne az ilyesmiken lovagolj. Vannak fontosabb dolgok, még ha nehezen hiszed is.

2017. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Pro Patria ***** válasza:
81%

"Ettől azonban Rommel még háborús bűnös, helye ott van, ahová tették."

- Mik a vádpontok, amikben bűnös?

2017. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Hogy mér' kell?


Mer kel'.

2017. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%

"Egyszer már reagáltam erre, de moderátorok valamiért törölték, úgyhogy szeretném hangsúlyozni még egyszer, hogy EGY PÉLDÁT SZERETNÉK SZEMLÉLTETNI. Nem tudom mi a gond vele.

Szóval, a te eszmefuttatásodat követve ha valaki besétálna hozzátok és a szemed láttára legyilkolná a családodat, mert PTSD-ben szenved akkor egy rosszt szót nem szólná róla? Esetleg még a vállát is megveregetnéd, nem?"



Hitler nem sétált be hozzánk és nem gyilkolta le le a családomat. Volt ugyan a családban sebesülés is, hadifogság is, ezért sokkal jobban együtt tudok érezni Hitlerrel, ő is sok mindenen keresztülment.

2017. jan. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ne vetíts, válaszolj! Ha sarokba szorítottalak ismerd el vagy maradj csöndben, de ne tedd magad még nevetségesebbé!
2017. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én Rommelről ilyesmit nem hallottam, vagy olvastam.
2017. jan. 23. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Viasat Historyn ilyeneken ne lepődj meg. :D Jó párszor támadták hasonlók miatt, hogy totál hitetlenül állít be egy-egy dolgot a vetített műsoraik. A hunokat is az egyik műsorukban kb. ősemberként mutatták be, akik képesek voltak a saját lovaikat is megenni, stb.
2017. jan. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!