Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mikor fogjuk megkérni a...

Mikor fogjuk megkérni a kedves tót szomszédainkat, hogy nézzenek már végre valami új címer után?

Figyelt kérdés
Én értem, hogy a Pozsonyi várban mindenütt a hármas donbon álló kettős-kereszt címer díszeleg, de mi közük van a tótoknak a Pozsonyi Magyar Királyi Várhoz vagy egyáltalán a hármas dombhoz és a kettőskeresztez. Annakidején voltak a gyolcsos tótok az üveges tótok meg a drótos tótok. Talán ezek közül az ősi és mélyértelmű szimólumaik közül kellene válogatniuk valamit a címerre.
2010. máj. 27. 01:27
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Engem nem zavarnak vele.

Az sem, hogy a himnuszuk az "Azt mondják nem adnak..." kezdető népdal dallamára épül.


A címer alapja a magyar címer, ezt mindenki tudja, de ennyi erővel a magyar címerből is csak a hármas domb maradhatna, mert a többi jelkép egyéb eredetű.

2010. máj. 27. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Az országuk magyar föld,

A címerük magyar címer,

a himnuszuk magyar népdal.

2010. máj. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
A nyelvük lopott, a földjük lopott, a himnuszuk lopott, a címerük ugyan már miért ne lehetne szintén lopott?
2010. máj. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
amint lerohantuk őket... kb. ez a helyzet, de ez sohasem valósulhat meg. ha a szlotákok képesek lennének saját dolgokat létrehozni, akkor kevesebb bajom lenne velük... egyszerűen ezek a tótok úgy semmilyenek, nem értem, hogyan kaphattak külön országot. Csehországot azért szeretem, mert legalább egy kicsit a tótokba törölhették a lábukat...
2010. máj. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

Mit vársz egy ilyen néptől?

A földet tőlünk lopták.

A címert tőlünk lopták.

A zászlót Oroszországtól lopták.

A nyelvet a csehektől lopták.

A himnuszukat tőlünk lopták.


Szánalmasak...

2010. máj. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%
Van bármi fingotok is a történelemről?
2010. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Mért kell ilyen dolgokkal szitani az indulatokat, mért nem lehet békében meglenni?
2010. jún. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
az indulatot elsősorban a szlovák politikusok szítják nem,magyar netes fórumok...ez csak válasz rá.Mikor állandóan a magyarokat szidalmazzák,hogyan reagáljunk?
2010. jún. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Nos ha valaki nem tudná h mi micsoda a címerben...

hármas halom oké: 3 nagy hegy amin had vitatkozzanak az okosabbak, hogy Tátra Mátra Fátra vagy Pilis Hargita, szégyenszemre nem tudom a harmadikat szakrális helyeknek a jelképei.

kettős kereszt hatalmi jelképünk, jobbra megdöntve a Székely-Magyar rovásírás valamelyik betüje, nem akarok hülyeséget írni de talán GY

piros sávok...hát megint érdekes téma de a 4 vágásra utal vagyis a 4 égtájra.

4 fehér...eredetileg ezüst...4 nagy folyó.

Sőt az alaknak is jelentősége van , hogy milyen a címerpajzs,a mienk az Árpád háztól származik.

Szlovák címerben hármas halom, kettős kereszt és a pajzs...is megegyezik...más kérdés h szinvakok és ők a hegyeket kéknek látják...

2010. jún. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!