Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme így a korlátozásoknak?

Mi értelme így a korlátozásoknak?

Figyelt kérdés
Miért nem magunkért vállalunk felelősséget? Miért kell nekem teljesen csődbe menni a karanténban, hogy a szomszéd Erzsi neni biztonságban legyen? Lesz@rom Erzsi nénit, a gyerekeim érdekelnek, akiknek a szájába enni akarok adni. Miért kell bezárni 10 millió embert? Aki fél a vírustól zárkozzon be, aki nem (és én úgy hiszem ők többen vannak) hadd menjenek dolgozni, tanulni. Én az én eletemért vagyok felelős, Erzsike a sajátjáért. Ha Ő fél, zárkózzon be Ő! Ha ő hoz egy döntést, kimegy az utcára, tehát kiteszi magát eképpen a vírusnak, az ne az én szabadságomba kerüljön már, köszönöm. Ha fél hogy az étteremben megfertőződik, ne menjen oda. Én nem vagyok érte felelős. A vírusparanoiások zárják be MAGUKAT a szobába egész nap, lesz@rom mit csinálnak, de komolyan kíváncsi vagyok, mikor szakad már el a cérna náluk is. Ha elüt a kocsi, betiltod az autóvezetést?

2021. jan. 29. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

"Én az én eletemért vagyok felelős, Erzsike a sajátjáért."


Persze, amennyiben mindketten egy-egy lakatlan szigeten éltek.


Ettől függetlenül tény, hogy sokkal szigorúbb korlátozások sokkal hatékonyabb betartatásával sokkal hamarabb átestünk volna ezen az egészen. De amíg szabadon jönnek-mennek az emberek, de egy kicsit bezárkózunk, addig tényleg nem túl hatékony a dolog.

2021. jan. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

ez most ki fog derülni hétfőn,hogy mi értelme van és egyáltalán zavarja ez a magyarokat,a magyar vállalkozásokat.

ha ott lesz 10 ezer ember,akkor az elgondolkodtató lesz.

ahogy az is,hogy 100 ember lesz ott...


mindenesetre ez a tegnapi bejelentés,hogy aki ki mer nyitni az 500e bírság és a korlátozások után fél éves bezárás.

a vendégeknek meg vmi 100e bírság,hogy biztosan elmenjen a kedve mindenkinek a lázadástól,ez elgondolkodtató.

hogy mit képzelnek már magukról ezek a szemét patkányok?

szétlopják a lakosságot,lenyúlják az eu támogatásokat,a képünkbe röhögnek minden nap hazudva és még be is zárnak,sőt a munkánkat is elveszik?

meddig lesz ez még tűrve?

2021. jan. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Semmi. Ahogy eddig sem volt semmi. De ezt néhány birka rettegő még mindig nem látja.
2021. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1-es miért? Elárulnad nekem hogy nekem miért kell vigyáznom mondjuk rád? Miért nem tudsz magadra vigyázni? Miért nem védekezel úgy, hogy más emberek élete ne menjen tönkre miattad? Ha félsz, zárd be magad valahova, és ne gyere ki onnan. Addig mi, normális emberek esetleg újrakezdenénk az életünket, és talán a 20.napodon, mikor már a média nem a vírustól zeng, eszreveszed majd, hogy talán ki is jöhetnél, mert semmilyen veszély nem fenyeget téged. Esetlegesen milyen szigorítasokat vezetnél még be ennek a halálosan halálos jáványnak a megállítására? :) Egy nap 100 haláleset, hűha, abból is 85 krónikus beteg, 10 meg már nem kovidos, csak valaha régen az volt, de azért beleszámolták,3-at meg hatszor teszteltek le. Milliók mennek tönkre, egy olyan vírus miatt, amit a többség meg sem érez. Milliók. Én megértem hogy félsz. Tegyél ellene. Na mások tegyenek :)
2021. jan. 29. 20:38
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen jól mondod kérdező, abszolút aránytalanok a korlátozások.

Halálra szívatnak és ellehetetlenítenek (anyagilag és egzisztenciálisan is) 10 millió embert, azért hogy megmentsenek 5000 halálraítéltet. Nevetséges. Illetve nem is, inkább felháborító.

Tudom hogy nagyon keményen hangzik, de én nagyjából annyival tudtam volna le ezt az egész járványkezelést, hogy mikor egy éve tavasszal kipattant ez az egész, akkor közöltem volna az idős krónikus betegekkel, hogy akkor most mindenki kapaszkodjon a legközelebbi feszületbe, mert ez most rázós lesz, és ennyi. A többiek meg legfeljebb köhögnek kettőt és azzal túl is vannak rajta.

Nem vezettem volna be a világon semmilyen korlátozást. És nagyjából ugyanitt tartanánk. Aki gyenge vagy érzékeny rá, az úgyis belehal, aki nem, az meg úgyis él. Tehát felesleges az egész cirkusz.

2021. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

5 mára már ez logikus.

de tavaly tavasszal ez még nem volt ennyire 1 értelmű mint amennyire ma.


szerintem azt kellene felfognunk,hogy a fidesznek nem célja a korlátozások feloldása,mivel csak nyer vele.

meghiúsítható az előválasztás így.

kigolyózható rengeteg üzleti rivális,felszabaduló olcsón megvehető üzleti ingatlanok tömege lesz ha marad minden ahogy most.

átvehető diáktüntetések nélkül minden egyetem irányítása.

stb stb.

2021. jan. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Én alapvetően szigorítanék is, mivel magyarország nagyor rossz helyen áll a halálozást nézve, viszont így hogy lényegében semmi segítséget nem biztosít az állam mégis a lazítás mellett állok. És szerintem ezért változott az ellenzék álláspontja is.
2021. jan. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Az az ertelme,h a maskor 100 millio forintert eledhato ettermed most 10 millioedt odaadod vagy elarverezik,ha nem fizeted a rezsit ,adot stb.


Ugyanigy a csodbement emberek lakasat is felvasaroljak olcson.


A fide.sznek igy eri meg meg a befektetoknek.


Ez a virushiszti egy gazdasagi nyereszkedes pofatlan modon.


A birkak nem fogjak fel ezt.



Es igen a veszelyeztetett emberek zarkozzanak be. Es ne zavarjak a dolgozni tanulni elni akaro embereket...

egyebkent ha a dolgozo reteget tonkretesszik elveszik a cegeiket uzlethelysegeiket stb,akkor kinek a jovedelmebol fizetik a nyugdijakat???

2021. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Logika nem sok vna benne.
2021. jan. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Miért nem magunkért vállalunk felelősséget? Miért kell nekem teljesen csődbe menni a karanténban, hogy a szomszéd Erzsi neni biztonságban legyen? Lesz@rom Erzsi nénit, a gyerekeim érdekelnek,"

.

Akiket szintén lesz...sz, mert terjeszted a vírust. Ráadásul, ha elkapod és mész az intenzívre, akkor ki lesz velük? Ha meg ott maradsz, akkor árvák lesznek.

Azon felül, hogy persze mindenki, az egész világ legyen tekintettel arra, hogy a világjárvány egyénileg rád milyen hátránnyal jár, de te cserébe mindenkit lesz..sz.

Ezért IS nem enyhül kellőképpen a járvány, mert ilyen primitív prolik

nem fogják fel az agyukkal az ok-okozati következményeket.


És akkor itt a harmadik hullám, jó, ha tudod.

Az ember esze megáll, hogy milyen sok a primitív ember, akiknek az IQ-juk legfeljebb a cipőméretükkel egyezik.

2021. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!