Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy több szervezet is felszólalt Márki-Zay legutóbbi fogyatékozós felszólalása miatt?

Figyelt kérdés

[link]

Most az idétlenkedő krumplizást hagyjátok máshová. Ez egy komoly téma, beteg emberek becsületéről van szó.


2022. jan. 24. 21:54
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

#12

Egyrészt nem pattogok, hanem megkérdeztem a véleményed valamiről, de még mindig nem tudtam meg.

Másrészt én - veled ellentétben - minden becsületsértést elítélek, függetlenül attól, hogy ki mondta. Ha Bayer fog így beszélni, azt is el fogom ítélni, ha Márki-Zay beszél így, azt is.

De akkor megkérdeznélek másodjára is, hátha így méltatsz a válaszra: neked mi a véleményed Márki-Zay fogyatékozásáról?

2022. jan. 24. 23:03
 22/35 A kérdező kommentje:

"Ez a te véleményed."

És még nagyon sok más emberé, aki tudja, mit jelent a másik embert tiszteletben tartani.

"De a nyelv nem így működik."

De, így működik. A nyelv leválaszthatatlan a társadalomról és annak minden velejárójáról. Nyelvészhallgató vagyok az egyetemen, szociolingvisztikából fogom írni a szakdolgozatomat. Szívesen vitatkozom nyelvészeti kérdésekben.

"Ahogy a békemenet is"

Hogy jön ide a békemenet? :D Fidesztől teljesen független szervezetek szólaltak meg a témában. Azt is leírtam már, hogy egyáltalán nem tud érdekelni, mit gondol erről a Fidesz.

2022. jan. 24. 23:12
 23/35 A kérdező kommentje:

"Dehogynem, idézlek: "mert egyenesen sértő a fogyatékos emberekre nézve""

Ez nem csőszködés, ez tény. A fogyatékosok képviselete mondta.

2022. jan. 24. 23:15
 24/35 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező, hagyd rá!

Nem fogja megérteni, mert nem akarja.

Olyannal próbálsz vitatkozni aki szerint gyurcsány őszödön igazságbeszédet mondott, akinek Soros kiplakátolása zsidózás, miközben amikor Bangóné konkrétan patkányozott vagy Niedermüller fehér heteró képződményezett, az nem volt zavaró.

Most tényleg mást vársz tőle amikor a legújabb messiásuk is hülyeségeket beszél és valakit rögtön megsért ha csak kinyitja a száját?

2022. jan. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
5%

"Nyelvészhallgató vagyok az egyetemen"

Egy frászt vagy, akkor nem beszélnél ilyen zöldségeket. Ellenben a kamucunami nem érdekel. Kellemes napot kívánok neked.

2022. jan. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
90%
Az mszmp is a munkásosztályt képviselte...
2022. jan. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

"Egy frászt vagy"

De, az vagyok.

"akkor nem beszélnél ilyen zöldségeket"

Idézd, hogy szerinted mi volt zöldség.

"Ellenben a kamucunami nem érdekel."

Oké... :)

2022. jan. 25. 12:11
 28/35 anonim ***** válasza:
73%

Már az is abszurd, hogy egy szervezet! szerint ilyen v. olyan egy szóhasználat...

Megkérdeztek minden fogyit, hogy mit gondol?

Engem pl. nem.

2022. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
78%

Műbalhé.


Nem Márki-Zayt védem, soha nem szavaznék úgy, hogy az őt segítse, de azt mindenki tudja – a felháborodottak is –, hogy semmiképp nem akarta őket megbántani; esze ágában sem volt, és nincs is, becsmérelni, megsérteni őket.

Vannak többjelentésű, akár egyedi esetektől is függően, mást és mást jelentő szavak.

Például, a paraszt szót használják alapvetően földműveléssel, állattartással foglalkozó emberre is, de tudatlan, tanulatlan, durva, faragatlan, esztelen emberre is. (Nemigen használják, de például jelent sovány húst is.) Helyzettől, személytől függ, hogy hogyan érthető.


Például, ellenzéki politikusok, nyilvánosságnak szánt nyilatkozataiban nemegyszer szerepel, hogy Orbán hazug, Orbán tolvaj, Orbán gyilkos (ez utóbbit a járványban elhunytak miatt állítják róla). Most akkor minden Orbán családnevű és utónevű ember háborodjon fel, hogy ilyen nemtelen jelzőket aggatták rájuk? Nyilván tudják, hogy mondvacsinált megfeleltetés lenne; nem rájuk mondták, nem róluk írták.

És azért bennem is felmerült, amiről a 28-as válasz írója ír: néhány személy véleményei ezek, vagy az általuk képviselt tagság többségének véleménye; mennyire vették magukra?


Például, amikor kormánypárti politikus a magyar emberek nevében kér ki valamit, ami a kormányzással kapcsolatos elmarasztalás, akkor tényleg, engem, magyar állampolgárt sért az a megállapítás, mikor semmi közöm hozzájuk, nem is szavaztam már ciklusok óta. Ha valaki az RTL Klubon a szegediek nevében nyilatkozik, az tényleg az összes szegedi álláspontja, vagy legalább a többségé? Ha valaki nyilatkozza, hogy a debreceniek nagyon örülnek a…, közben a facebookon nem győzik törölni a durván káromkodó elutasító kommenteket, akkor az hány meber nevében tett kijelentés?


Ha Márki-Zay, még mindig nem elég tapasztalt, és beugrik, elnézést kér, magyarázkodik – pedig nincs oka rá, mert csúsztatásról van szó –, akkor még egy darabig fenntartható lesz a háborgás.

Ha hallgat róla, akkor nagyon gyorsan lehűti a téli órák múlása a hatalmas hevületet.

2022. jan. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
39%
Hisz csak fogyatékos szervezetek szólaltak fel. Ők is fogyatékosok
2022. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!