Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire legitim a mostani...

Mennyire legitim a mostani Április 3-i szavazólapot lefényképezni magán célra?

Figyelt kérdés

2022. márc. 28. 07:12
A kérdező szavazást indított:
Teljesen legális, addig még nem osztod meg a közössségi oldalakon
A szavazólapról nem, de a szavazófülkéből selfie-t csinálni legális
Illegális mindenféle felvételt készíteni ami a szavazófülkével és a szavazólappal kapcsolatos
Egyéb véleményem van, szóval leírom
20 szavazat
1 2
 1/11 D-Mano ***** válasza:
100%

Na jó, akkor a kérdésre is legyen itt válasz:

[link]

2022. márc. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
Lefényképezheted és közzéteheted.
2022. márc. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogszabály erről nem rendelkezett, nem rendelkezik.


Volt egy kísérlet jogszabályba kerülésére: dr. Semjén Zsolt 2020. november 10-én T/13679 számon iktatott törvénymódosítási javaslatai közt szerepelt, hogy

„A Ve. 186. §-a a következő (3) bekezdéssel egészül ki:

„(3) Nem sérti a szavazás titkosságát, ha a választópolgár a szavazólapról magáncélra képfelvételt készít.”

De ez a bekezdés sohasem került be a választási eljárásról rendelkező 2013. évi XXXVI. törvénybe (Ve.).


Mivel a Nemzeti Választási Bizottság 118/2016. számú határozatában megtiltotta a szavazólap lefényképezését, ellene felülvizsgálati kérelmet nyújtottak be.

A Kúria Kvk.VI.37.942/2016/2. számú határozatában a NVB közvetett indoklásával részben egyetértett: a szavazólapról készített felvétel másokkal való megosztása a rendeltetésszerű joggyakorlás elvébe ütközik. Viszont, végzése szerint, az NVB általános tiltó rendelkezésével szemben, önmagában nem sérti a választás, szavazás titkosságát, ha a választópolgár a szavazólapról a szavazófülkében fényképfelvételt készít.


Vagyis, készíthető képfelvétel a szavazólapról, de az másokkal nem osztható meg.


Az már csak az én értetlenségem, hogy magáncélra miért készít valaki képfelvételt a szavazólapról? Csak tudja, hogy hogyan szavazott, vagy netán mit írt, rajzolt a szavazólapra.

2022. márc. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#4, mindenki magából indul ki...
2022. márc. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#9, elmondtam valamiről a véleményem, te pedig gyorsan hozzáköltötted, hogy rosszindulatú vagyok...


Egyébként meg nézzél tükörbe, mert egyedül velem kötekedtél eddig is ahelyett, hogy a kérdésre érdemben válaszoltál volna... Én legalább felvállalom, hogy nem adtam hasznos választ a kérdésre, és nem játszom a grállovagot, veled ellentétben...

2022. márc. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Egy választónak sokkal több joga van, mint a szavazatszámlálóknak. Ők használhatnak telefont a bizottsági tagok nem.
2022. márc. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#9, elmondtam valamiről a véleményem, te pedig gyorsan hozzáköltötted, hogy rosszindulatú vagyok...


Értetlen bar.... Felfogtad egyáltalán, hogy ezen az oldalon a feltett kérdésre kell válaszolni? Nem pedig a kérdéssel nem összefüggő dolgokat kiírkálni. Ezeket az embereket mint te nem értem miért nem tiltják le.

2022. márc. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lefotózhatod és kiteheted facebook-ra kire szavaztál, max. megkergetnek.😅
2022. márc. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

„Felfogtad egyáltalán, hogy ezen az oldalon a feltett kérdésre kell válaszolni?”


Valahogy még mindig nem látom a válaszodat a feltett kérdésre...


„Nem pedig a kérdéssel nem összefüggő dolgokat kiírkálni.”


Az, hogy engem indokolatlanul ekézel, mennyiben függ össze a feltett kérdéssel?


„Ezeket az embereket mint te nem értem miért nem tiltják le.”


Én inkább a képmutató emberekkel kezdeném, mint amilyen te is vagy. Sőt, a képmutató embereknek az élethez való jogát is betiltanám, mert az emberi aljasság ott kezdődik.

2022. márc. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Hajrá összefogás!
2022. márc. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!