Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igazat adtok ennek a civil...

Igazat adtok ennek a civil szervezetnek, amelyik azt kéri, ne lehessen iskolai farsangozás a nagyböjt alatt?

Figyelt kérdés
A FICSAK erre kéri az óvodákat és az iskolákat: [link]
2023. febr. 22. 10:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
65%

A farsangi időszak január 6-tól tart hamvazószerdáig, ami idén ferbuár 22. Szóval most egész hosszú volt. Ha ennyi időn belül nem sikerül farsangi bulit szervezni, akkor ezután már farsangon kívül minek? Vagy a következő az lesz, hogy tartsunk karácsonyt március 28-án?

A központi tiltást hülyeségnek tartom, mert az mindig kontraproduktív, viszont azzal egyet értek, hogy kérik, hogy vegyék figyelembe a farsangi időt a farsangi bulikra. Mert akinek fontos, az nem fog elmenni nagyböjt alatt. Miért ne lehetne ezt tiszteletben tartania annak, akinek meg tökmindegy? Engem is hívtak buliba nagyböjt alatt, nyilván nem megyek. Nekem az ismerőseim többsége tartja a böjti időszakot, ami nem csak arról szól, hogy ki mit eszik.

2023. febr. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
77%
Mennyire kell ehhez vajon unatkozni? Mert nem hiszem el, hogy ez enm valahogy ugy kezdődik, hogy mibe tudnánk belekötni? Áh megvan, a farsang pont angyböjtkor van, próbáljunk meg beleállni, ha nem is sikerül átvinni a javaslatot volt 5 perc hírnevünk.
2023. febr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
88%

#22 Pont ez a lényeg, hogy farsang PONT NINCS nagyböjtkor, mert addig vége.

Tényleg huszadrangú dolog, nincs abban semmi, ha pár nappal kijjebb csúszik, mint a naptárban előírt. Utószilveszert is szoktak tartani, akár még most is lehetne, de attól még hetek óta 2023 van.


Akinek ez ütközik a vallási meggyőződésével, az legfeljebb nem vesz részt az ilyen késői (utó)farsangon. Bár azt én sem értem, hogy miért bűn, ha az óvodás gyerek beöltözik és fánkot eszik.

2023. febr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
27%
Igaz. Most gondolj bele, szegéneknek böjtölniük, éhezniük kell erre azt kell lássa hogy mások hedonizmusba zabálnak. Mennyire etikus ez ellene? Gondolj bele!
2023. febr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
#24 Legalább ennyire ne mutasd már hogy fogalmad sincsen arról milyen a nagyböjt. Semmiféle éhezésről nincsen szó, a böjt nem erről szó.
2023. febr. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!