Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt már pozitív csalódásotok...

Volt már pozitív csalódásotok a másik oldal szavazójával folytatott beszélgetés hatására, ami igazán elgondolkodtatott?

Figyelt kérdés
Nekem most volt egy ilyen élményem és most azon gondolkozom, miért is van ez a rengeteg gyűlölet. A másik is ember, meg én is. Egy országban élünk. Nem szabad hinni a sztereotípiáknak, amiket a média terjeszt, mert nagyon nem úgy van, hogy egy adott párt szavazója az fixen ilyen, vagy olyan. Kezdem azt gondolni, hogy politikusok és újságírók nélkül az emberek rákényszerülnének, hogy közvetlenül beszéljenek egymással és rájönnének, hogy mind emberek vagyunk és nem kéne gyűlölni egymást. Jó, biztos vannak tényleg rosszindulatú emberek is, de szerintem nem olyan sok, csak a média direkt őket keresi. Rájuk koncentrál és felnagyítja őket, ettől az ellenoldal elborzad, hogy milyen a másik, kitermeli a saját szélsősegeit és ez oda-vissza fokozza egymást.

2023. ápr. 11. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Nekem eddig sem volt bajom a liberálisok egy részével.
2023. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
En arra szavazom akit alkalmasabbnak tartok az ország kormányzására legyen az akár liberális akár konzervatív.
2023. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Volt két értelmes fideszes aki érveket tudott felhozni, valamint elismerte a kormány hibáit, de ez kb 50 emberből...
2023. ápr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 DK-s ***** válasza:
62%

Nem.


Én önmagamtól nem kezdek politizálni. Ha valaki ezt megteszi a környezetemben, és kormány-oldalról, akkor ezt rendszerint a kormányt dicsérő formában teszi. Csakhogy senki nem kérdezte erről a véleményét! Én pedig azonnal megkérem hogy fejezze be a kormányoldali politizálást, mert DK párttag vagyok.


Innentől kezdve viszont 10-ből 10-szer: "qrva anyámat", Gyúúrcsány, kommunista, Soros, emútnyócév.


10-ből 10-szer.

2023. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%

Őszintén szólva nem. Vagyis nyilván nem mind3gyik agyhalott agresszív bunkó, de attól még n tudtak meggyőzni, a csalódást meg csak ez okozta volna.


Meg aztán az is számít hogy míg sokan szemtől szembe visszafogják magukat mert gyávák addig az interneten már Dunába lőnének.

2023. ápr. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
4 DK-s ne vedd maagdra, de a dk.sok mind ilyen egybites szűklátókörűek
2023. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egyszer egy pozitív élményem egy jobboldali szavazóval, amikor nem jött el a vitára.
2023. ápr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 DK-s ***** válasza:
76%

#6-nak:


Ha már ilyen szépen "megtaláltál", akkor meséld már el hogy a "mind ilyen" alatt pontosan milyent értettél?


Azért vagyok én a szűklátókörű, mert a fideszesek reakcióit tíz mondatban össze tudnám foglalni?


Ahogy megtudják hogy ellenzéki vagyok, azonnal megindítják a hazaárulózást, Sorosozást, és persze a leh'lyézést, hangoztatva a hozzá nem értésemet, mindezt kioktató hangnemben. Általában véve megindítják a TÁMADÁST.


És amikor figyelmeztetem a hozzáértés kapcsán arra hogy én nem "sima" ellenzéki fotel-politizáló vagyok hanem DK PÁRTTAG, akkor már megszűnik a lekezelő hangnem, és átfordul GYŰLÖLETBE.


Nekem te ne akard bemutatni a fideszeseket.

2023. ápr. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 DK-s ***** válasza:

Ismét #6-nak:


Egyébként akarsz látni egy konkrét példát?


Nézz tükörbe.

2023. ápr. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
DK-s aszt mégis honnan tudod hogy én mit írok, hisz név nélkül teszem?
2023. ápr. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!