Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt már pozitív csalódásotok...

Volt már pozitív csalódásotok a másik oldal szavazójával folytatott beszélgetés hatására, ami igazán elgondolkodtatott?

Figyelt kérdés
Nekem most volt egy ilyen élményem és most azon gondolkozom, miért is van ez a rengeteg gyűlölet. A másik is ember, meg én is. Egy országban élünk. Nem szabad hinni a sztereotípiáknak, amiket a média terjeszt, mert nagyon nem úgy van, hogy egy adott párt szavazója az fixen ilyen, vagy olyan. Kezdem azt gondolni, hogy politikusok és újságírók nélkül az emberek rákényszerülnének, hogy közvetlenül beszéljenek egymással és rájönnének, hogy mind emberek vagyunk és nem kéne gyűlölni egymást. Jó, biztos vannak tényleg rosszindulatú emberek is, de szerintem nem olyan sok, csak a média direkt őket keresi. Rájuk koncentrál és felnagyítja őket, ettől az ellenoldal elborzad, hogy milyen a másik, kitermeli a saját szélsősegeit és ez oda-vissza fokozza egymást.

2023. ápr. 11. 18:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
#10 Ez az, még egy nicket se mersz vállalni, és erre vqgy büszke
2023. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én elengedtem a politikát akkor, amikor egy jó 10 éve szembesültem azzal, hogy az én jövőmet már elbaszták és nekem akkor sem lesz jobb, akármit teszek. Nem kérem és soha nem is kértem senkitől, hogy ezt megértse, vagy támogassa, csupán annyit, hogy fogadja el, nekem ez a véleményem. Én is elfogadom, hogy más ezt máshogy látja.


Emlékszem a legelső szavazásomra, hogy milyen büszkén mentem el. A másodikra már kevésbé motiválva, de mêg elmentem, azóta pedig már nem szavazok. Egyszerűen nem látom értelmét..a jelenlegi opciók közül, szerintem senki nem tudná érdemi változást hozni az én életembe. Az meg, hogy mi lesz halálom után...őszintén nem érdekel.


Úgyhogy az utolsó 3 szavazáson már nem vettem részt, S a továbbiakban sem fogok. Tökéletesen elfogadom, hogy más szerint fontos szavazni, az menjen. Én nem fogok és ezzel hagyjon békén mindenki. Én döntésem. Nem kell a társadalmi duma, amibe ilyenkor belekezdenek, hogy de ez nem rólam szól, hanem a magyarokról, közös érdek...ezt engedjük is el, mert ha összeesnék az utcán, akkor 1000-ből 999 ember tuti elsétálna úgy mellettem, hogy rám se nézne...tehát hagyjuk ezt az összefogás dolgot, mikor egymás halálát kívánják az emberek látványosan, akkor a gyűlölet, meg a frusztráció a másik iránt....


Visszatérve a kérdéshez, nem volt még olyan beszélgetésem, mely pozitív csalódás lett volna. Egyfelől kerülöm ezt a témát. Ha egy társaságban felhozódik kimaradok, mert nem érdekel. Én soha nem hozom fel a témát. Viszont egyetlen párt szavazói azok, akikkel állandóan találkozom ilyen téren, mêgpedig a fideszesek. Nekik vannak olyan megnyilvánulásaik, amiken meglepődöm. Pl.beszélgetünk a nyaralásról, amikor valaki elkezdi szidni a bal oldalt. Sok esetben nem is értjük hogy jön oda, de mint valami katona, elkezdik hevesen védeni a kormányt, mindenféle baloldalizások mellett...azt is észrevettem rajtuk, hogy agresszívek. Ha ilyenkor kineveted őket, vagy megkéred, hogy hanyagoljuk már ezt a témát, akkor fellázadnak és elkezdenek személyesen támadni. Nem is értem. Mint valami fanatikusok sokszor, totál agymosott zombikká átalakulva nyilvánulnak meg ezek az emberek. Sok esetben olyanok, akik pedig alapvetően intelligensek, értelmesek. Nem Tom mi ez, de nagyon ijesztő. :)

2023. aug. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!