Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Így, hogy a magyar élelmiszerá...

Így, hogy a magyar élelmiszerárak ugyanannyiba kerülnek, mint pl Németországban, nem kellene az átlagfizetésnek is 2-3ezer eurónak lennie, mint ott?

Figyelt kérdés
2023. máj. 1. 18:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
97%

8! Pedig nem, szóval nem élsz kint. Nem értem, miért hazudod ezt, igen pl. éttermek drágábbak, pékségek drágábbak, de egy átlagos nagyáruházban olcsóbban jössz ki, igaz ebben a euro/forint keresztárfolyam is benne van, hogy éppen mi mennyit, de csak egy példa!

Magyarországon nagy készételkonzervet nem kapsz 1000-1200 alatt, még a chilis babot se, pedig az nem egy drága étel.

A német pennys ravioli konzerv -ugyanakkora súlyra- meg 1.49 euro. Tehát kb. 550 forint, és simán jól laksz vele. Most nem azt mondom, hogy egyél minden nap pennys konzervkaját, én se így teszek ,csak szembeötlő a különbség ebben is.

2023. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
95%
Minek növelni ha a magyarok így is megvannak?még ez is sok amit kapnak.
2023. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
2%

#11

Márpedig így van. Nem tudom minek kamuzol. Te nem élsz kint valószínűleg, vagy ha kint is vagy kamuzol az árakról.

2023. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
29%

13) meg tudod nézni, nem nehéz:

[link]

2023. máj. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
68%

#14

Ez így önmagában nem sokat ér, tedd mellé a magyar árakat.

2023. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
46%
A nép kibírja így is, nincs rá szükség.
2023. máj. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
0%

"A német élelmiszerárak kb. 36%-kal magasabbak."


Annál azért többel.

2023. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
13! Ha van időd látogass meg Stuttgartban, mást nem tudok mondani, nem értem mit süketelsz itt, kérdezz már meg valakit, aki tényleg kint él! Mert te nem, az biztos! Tudod az a magyar, aki kimegy Németországba dolgozni pont az árakon van ledöbbenve, hogy minden milyen olcsó. Pláne, hogy elhiszik azt, amit te, hogy ennyi meg annyi százalék, mert a neten ezt olvasta. Eddig ugyanis semmilyen személyes élményt nem olvastunk tőled! Én például el tudom mondani, hogy mostanában majdnem mindenütt 1.49 a fél kilós eper is szóval majd minden este azt eszek, de ha már itt tartunk, ha szeretnéd lefényképezem neked azokat a kajákat, amiket épp ma hoztam az itthoniaknak, oké? Te is befotózod az ottani kajáidat? Csakhogy bizonyítsd, hogy nem csak süketelsz?
2023. máj. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
93%
#11es írja az igazat. látszik, hogy a többi válaszoló csak átutazóban járt itt, ő valóban kint él. lehet, hogy vannak dolgok amik dragábbak, de összessegében sokkal több mindent tudsz megvenni, mint otthon ugyannyi penzből. persze ha nem a dragabb Edeka-ban meg Rewe-ben veszed meg.
2023. máj. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
51%
Stuttgartban voltunk tavaly az Aladdin előadáson, na az fantasztikus volt.
2023. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!